Som tehotná. Máme kúpiť byt, v ktorom žila mačka?

klemente
17. máj 2012

Hľadáme si nové bývanie a dnes sme s mužom pozerali byt, ktorý sa nám celkom páčil, no mňa odrádzalo, že v ňom bývala mačka. Byt je v dobrom stave, takže nejaké veľké úpravy (ak vôbec nejaké) nepotrebuje.Teraz som síce tehotná, ale bývať by sme tam išli pravdepodobne až po mojom pôrode, no keď si predstavím kde všade tá mačka chodila, čo by tam mohla zanechať..Bojím sa toxoplazmózy, a vôbec vzbudzuje to vo mne nedôveru voči čistote a hygiene bytu kvôli tej mačke (neviem čo všetko okrem toxo by ešte mohla spôsobovať). No otázka znie: môže to mať vplyv aj na malé bábätko? Dá sa s tým vôbec niečo robiť? (nejaká tá deratizácia alebo svojpomocné čistenie a dezinfekcia?). A potom neskôr, keď budem plánovať ďalšie tehotenstvo, hoci tam tá mačka už dlhší čas nebude..Čo by ste robili?

klemente
autor
19. máj 2012

@zuzana581 ale veď ja úplne súhlasím s tvojím posledným odstavcom. Už som to dávala najavo, že som si vedomá, že môžem preháňať, no nie vždy viem posúdiť, čo je už priveľa. Minule tu nejaká mamička riešila, či si môže dať vyprážané, či to neublíži bábu, keď je tehotná. Tak toto zase mne prišlo prehnané. Ľudia riešia všeličo a všeličo ich napadá.
Aby sa to nechápalo tak, že som zástankyňou prehnanej čistotnosti a trvám na tomto názore. len hľadám strednú cestu...
Ponáhľam sa. Viac neskôr.

vejula
19. máj 2012

@klemente bez ironie, ja by som ti radila poradiť sa s odbornikom, ale nie na mačky. Fakt nie v zlom, vravim z vlastnej skusenosti, tieto obavy niesu normalne a môže byť za tym aj niečo važnejšie. Takže určite by som to riešila, lebo tento neopodstatneny strach ťa obera o vela energie a velmi si nim sťažuješ život

petkave
19. máj 2012

Tak som sa zase raz dobre zasmiala... Díky @klemente 😀 😀 😀

kalifa28
19. máj 2012

pripájam sa k hormadnému povzdvyhnutiu víkendovej nálady 🙂 ešte keby sme tak dali dole čechov a aký by bol svet zrazu super 🙂 😀 😀 😀

kalifa28
19. máj 2012

inak @vejula dobre radí... lepšie takto v prvopočiatkoch, neskor to už može byt nebezpečne aj pre okolie 🙂

monika15
19. máj 2012

@klemente
skuste to vymalovat, vyhodit koberce nabytok doniest vase a bude dobre 🙂)))

lienockaa
19. máj 2012

Samozrejme,ze mozes taky byt kupit..ja som z domu,macku sme mali odjakziva a do vlastneho domu ju chcem tiez..toxo mam prekonane,ale ktovie,ci od macky..alebo z neumyteho ovocia,co sme ako decka celkom bezne jedli-nie nemala som neporiadnych rodicov-len sa to tak neriesilo,behali sme kade tade a jedli kadeco,nie vzdy tam bol rodic pritomny..🙂to uz akoby ludia nekupili ziadny dom stary,lebo tam zili sliepky,psy,macky,kacky,,kravy,prasce,kone,alebo aj potkany a mysi..mne by napr.ovela viac prekazal byt,v ktorom byval tuhy fajciar a vnutri fajcil..

pami27
19. máj 2012

Toxoplazmóza sa prenáša fekálno-orálne. To znamená, keď zješ výkaly, napr. na neumytej zelenine, alebo si niekto neumyje ruky po čistení mačacieho WC..... Tiež ju môžeš dostať zo surového mäsa, takže žiadne ochutnávanie surových plniek, zmesí na fašírky a pod.

zimmi
23. jún 2012

Nedá mi aby som sem nenapísala, aj keď to už možno nie je aktuálna téma. Úplne chápem obavy, pretože som toxoplazmozu prekonala, musela som podstupiť množstvo vyšetrení, aby sa vedelo či bude bábo zdravé, alebo nie, a bolo to moje najhoršie obdobie počas tehotenstva. Samozrejme, mačky sú len jedna z viacerých možností, ako sa dá toxoplazmóza dostať, ale po mojich skúsenostiach by som sa určite nevystavovala zbytočnému riziku. Vraví sa, že mačky v byte nemôžu mať toxoplazmozu, ale teraz veľa ludí mačky z bytov venčí, alebo ak bývajú nízko jednoducho sa naučia chodiť na prechádzky samé. Mnohé ste sa nad touto témou zasmiali, ale určite len také, ktoré ste si tým nemuseli prejsť a prežívať ten strach.

caroline_
18. mar 2019

Tieto témy zo srandy 🙄😂

meredith83
18. mar 2019

@caroline_ Niektory ludia ako keby nemali sedliacky mozog. Inak sa minule na FB jedna veterinarka rozculovala ohladne toxopazmozy. Macky nie su hlavny prenasaci. Mne veterinarka povedala ze by som sa doslovne musela hrabat v hovienkach aby som to dostala. Skor by sa mali ludia zamyslat co jedia. Vsetky tie tataraky a ine hluposti.. Naozaj ludia a ich hlupost..