Stále mám mastné vlasy - čo s tým?

heybasa34
1. jan 2020

ahojte,
umývam si vlasy asi tak kazde dva dni niekedy aj kazde tri ale stale ked si ich umyvam za jeden den ich mam mastne a neviem čo mám robit lebo na internete som videla aj nejaké šampóny ale aj domacu výrobu z octa a citróna ale neviem poradte mi ked tak šampón nejaky ktorý nebude moc drahý alebo ked tak tie domáce výroby alebo niečo dakujem

h2
1. jan 2020

@heybasa34 Ahoj, jediné, čo Ti viem poradiť, je umývať si vlasy každý deň. Najlepšie ráno, potom ich máš pekné celý deň.

erickatt
1. jan 2020

@heybasa34 poznám, a nie neexistuje nič co by pomohlo. Je to tipom pleti .. tiež to mam, skusala som x,y rád a samponov.. mastia sa stále. Tak sa zmyvam každé dve dni.. v lete ráno a v zime večer...

kulumulu123
1. jan 2020

@heybasa34 mala som rovnaky problem vecne masne vlasya aby nebolo toho Malo tak AJ lupiny.... Vyskusala som snad vsetko nakoniec som zakotvila pri samponoch Yves rocher prestala pouzivat akekolvek balzamy a po umyti namiesto toho pouzila olej na vlasy taky z dmky,... Umyjem samponom vysusim tak na 2/3 do dlane rozotriem 3 kvapky oleja z davkovaca natriem do vlasov dosusim a super... Mam vlasy pod ramena tak si podla toho urci vhodnu davku... Po par mesiacoch sa mi prestali mastnit (Staci umyt 1x za 7-10dni) zmizli lupiny vlasy su na dotyk hebke a lahko sa rozcesavaju...

heybasa34
autor
1. jan 2020

@kulumulu123 a to sa mi zacalo len teraz niekedy mozno pred týždňom stale ale obdobie este nebudem mat takze neviem fakt co ale dakujem za radu mozno vyskúšam

syslik81
1. jan 2020

cim castejsie umyvas tym viac budu mastne ..takze rada umyvat kazdy den je uplny nezmysel... prejdi na prirodnejsi sampon .. vynechaj kondicioner- nahrad ho arganovym olejom.. cas medzi umyvanim predl suchym samponom.. ja som sampon vynechala uplne presla som na no poo metodu a uz roky som na nej ale zaciatky neboli lahke.. teraz mi staci raz za tyzden umyt a mam zdrave vlasy-no vynechala som i akukolvek chemiu a tepelne upravovanie... no prirodne sampony - nie sampuch je dobra volba si myslim.. tiez kvalitna kefa na vlasy robi dost

heybasa34
autor
1. jan 2020

@syslik81 to som si myslela aj ja ze to je blbost a dakujem vyskusam

modrymotyl8
1. jan 2020

@kulumulu123 ahoj ktorý šampon od yves rocher používaš?

angela85
1. jan 2020

Mne o jeden den predĺžil šampón alpecin,ale z neho sú také iné vlasy

mrkvicka060
1. jan 2020

@syslik81 som 4roky na materskej takze som vyskusala dlhodobo si vlasy neumyvat kazdy den, len tak raz, max. dvakrat do tyzdna. Tato rada je riadne naprd 😂 vobec to nepomaha. Ked sa vlasy mastia tak sa mastia, zavisi to od pokozky. Pol roka som chodila doma ako strasidlo s mastnou hlavou, a nebolo mi to nic platne 😀

h2
1. jan 2020

@syslik81 Možno je to blbosť, napriek tomu ja takto fungujem už vyše 20 rokov. Proste mám rada čerstvo umyté vlasy. Neviem si predstaviť umývať ich raz za 7 až 10 dní, ako tu bolo písané.

tenty
1. jan 2020

Aj ja umyvam kazdy den. V lete aj dvakrat za den ked je horuco alebo som po behu. Neviem si predstavit neumyt vlasy ved musia byt kadevim napachnute, z kuchyne, z restiky, od kadecoho. Pouzivam sampuch, dala som sa nakratko a vyhovuje mi to. Ale tak chapem, ze niekomu staci umyt raz za tyzden, mne nie.

momusik
1. jan 2020

Aj ja si umyvam kazdy den,nepomaha nic take ze cim dlhsie si neumyjem a neviem si predstavit byt so smradlavymi mastnymi vlasmi

veronikaszabova
1. jan 2020

Umyvam si vlasy kazdy den. Ved aj do sprchy chodim kazdy den 🙂
Neviem si predstavit neumyvat si vlasy 2dni, 3dni... tyzden ... 🙈😳

kittykat22
1. jan 2020

@heybasa34 kup si biohar v lekarni za 4 ecka. Je to kofeinove tonikum na podporu rastu vlasov - ale pretoze je to tonikum - tak vysusuje. Ked si umyjes vlasy tak po 24.hod nanes tonikum. Vysusi pokozku a oddiali mastenie. Ked to budes aplikovat mesiac, mesiac a pol, tak sa ti predlzi cas na umyvanie vlasov. Ja som si umyvala vlasy kazdych 48 hodin, teraz kazdych 5 dni.

smejko25
1. jan 2020

@heybasa34 tak ako pisala vyššie je blbosť umyvať si vlasy každý deň lebo presne to tak zafunguje že rano umyješ a večer su mastne 🙂 ja som si tak umyvala na strednej a keď som potom prestala tak už sa mi tak vlasy nemastnili 🙂 A určite si kúp Dixi žihľavovy šampon ten mi velmi pomohol 👍 len treba po cca 3-4 umytiach snim použiť aj nejaky klasicky šampon nakoľko Dixi môže vysušovať 🙂

eliska13
1. jan 2020

@heybasa34 keď to máš len teraz, tak to bude dočasne zo zimy, čapice, zlá strava, hormóny
Ak si celkovo taký typ mastnejšii pleť vlasy, tak nič....vyskúšala som drahé šampóny z lekárne, brala ATK iba vtedy sa tak nemastili, lebo je to o hormonoch....najlepší bol Alpecin a Ducrey na mastné vlasy z lekárne.
Ja nedám dopustiť na suché sampony

00ivi00
1. jan 2020

Takže ako žena s extrémne jemnými a extrémne mastiacimi vlasmi môžem odporučiť prejsť na organické šampóny.. Všetku chémiu som vyhodila v apríli tohto roku, odvedy na vlasy už len organické šampóny (za mňa šampón zo soaphorie je top) a stal sa zázrak! 😄 z každodenne mastných vlasov mi vlasy vydržia aj 4 dni niekedy aj viac, hrá tu veľa faktorov, aj koľko si ich stále chystáš s rukami atď.. A ženy ktoré si umývajú vlasy každý deň s tými voňavými silikónmi a prípravkami z ropy, si možno jedného dňa naštudujú zloženie svojich šampónov,.. A možno aj nie 🙂

mrkvicka060
1. jan 2020

@00ivi00 mam tiez take vlasy. U mna je mastenie vlasov hormonalne, lebo v tehotenstve mi ani nepadali ani sa nemastili. Vyskusam sampon, ktory pises, to bude moj posledny pokus 😀 ale posli foto samponu pls ak mozes. Dakujem

syslik81
1. jan 2020

@mrkvicka060 ide i o to ake prostriedky na vlasy pouzivas ... nejde len o to neumyvat ale sa o ne i starat a nezatazovat ich kazdodenne umyvanie problem len zakryje ale nevyriesi .. a otazka bola nie ako maskovat ale ako riesit ;)

mirka807
1. jan 2020

Ako kadernik ti odporucim vyskusaj sampony od milvy, ak by si chcela mam nejake vzorky tak ti mozem poslat. Ale potrebujem vediet typ vlasov jemne ostre? Tmave svetle? A po dalsie je maximalna hovadia umyvat vlasy kazdy den. Preto lebo vlasove korienky budu produkovat viac mazu ked to budes umyvat kazdy den. Snaz sa menit vodu teplu studenu -takubaku najviac znesies na hlave a striedat ale zakoncit musis studenov, najlepsie je to zacinat v lete ale do leta by ti to adi dlho bolo cakat tak skus. Ak tak pis mi ip za tu vzorku 😊

00ivi00
1. jan 2020

@mrkvicka060 tento to je konkrétne u mňa.. Aj keď mojím vlasom trvalo kým som sa ozaj zbavila tých vrstiev chémie čo som mala z používania bežných šampónov, teraz som vážne v šoku.. A to ja som celá taká že aj pleť mám mastnejšiu, takže aj vlasy.. No ale teraz aj keď už mám taký štvrtý deň po ozmývaní tie vlasy už nemám take zlepené, škaredé, prilepené o hlavu a "smrdlavé" ako niektoré píšu, mám ich jednoducho iba také zvednuté, ale este stále si ich viem pekne upraviť a fungovať s nimi aj medzi ľuďmi.. Za mňa je to zázrak lebo od puberty som skúšala všetko možné keďže ráno som sa ozmývala a večer som už mala na hlave ocikanú slamu 😅🙈

qetka
1. jan 2020

@heybasa34 mne pomahaju tieto dva sampony, zvladnem to nemat mastne tak 4 dni. S inymi mastne hned a tiez lupiny 🤦‍♀️
ale po radach hore, skusim nieco od YVES rocher

deti95060810
1. jan 2020

mastenie vlasov je aj hormonálna záležitosť....Malým deťom nemastnenjú vlasy. Pri jednom tehu mi úplne prestali masnieť vlasy. Mne, čo som si vlasy musela umývať 2 krát do týždňa . Sama som tomu nechápala.... Vlasy som mala krásne a hlavne som ich nemusela umývať aj 3 týždne.....aj viac by som nemusela - len som sa bála že dostanem vši.... Po pôrode sa vrátilo všetko do starých koľají.....😢
Dcéra má 11 r. a vlasy má úplne iné ako ostatné moje deti a hlavne jej vôbec nemasnejú...

deti95060810
1. jan 2020

šampon NIVEA - micelárny šampon....synovi odporúčili v kaderníctve, vraj si chvália zákazníci....

basullinka
1. jan 2020

Ja mam to iste. Pouzivam sampon od yvesu na obnovu vlasov. Umyvam kazde 3 dni, medzi tym "umyvam" suchym samponom. Predtym som kazdy den musela umyvat, ako mam tieto ritualy je to lepsie

benit
1. jan 2020

Baby kazda tu odporucate iny sampon. Asi to bude v tom, ze kazdemu zaberie ine. Mne kazdy pomoze len nachvilu a po 2-3 tyzdnoch sa vratim zasa k normalu. Umyvam kazdy druhy den. Robim s ludmi, neviem si predstavit chodit do prace mastna a vlasy ako vodnik. Od jesene sa mi mastia este viac. Uz som pouzila xy odporucanych samponov a nepomaha nic. Rozmyslam uz aj nad sampuchmi, len mam dlhe, huste, brcate, no neviem si predstavit umyvanie s tym.

mrkvicka060
1. jan 2020

@syslik81 ale no, naozaj cches byt az taka mudra? Trpim tymto roky a ty si myslis, ze som uz nevyskusala vsetko mozne, co kde kedy radili? Mne pomohli JEDINE tehotenstva k tomu, aby mi nemastnli vlasy. Vtedy som si mohla na ne natriet aj polku chemickeho labaku, a boli stale pekne a huste. Takze ano, niekto si mozno znici vlasy chemiou, napr. Farbenim, odfarbovanim, kadejakymi sprejmi farebnymi, zehlenim, fukanim.... ale nie je to moj pripad, u mna je to vyslovene hormonalne, tak isto ako obcasne vyrazky na tvari. To len nejaky extra super eko organic sampon a ine vodicky nevyriesi. Len to maskuje problem, ako pises. A to mi uplne staci, lebo vyriesila by som to len antikoncepciou, ak vobec.

heybasa34
autor
1. jan 2020

@eliska13 mozno hej lebo ja mam fakt mastnu pleť hned ked si umyjem tvár tak po 10minutach mam strasne mastnu takze tak ale vlasy som mala v pohode umyvam si ich kazde dva dni niekedy tri a proste to sa mi nikdy nestavalo ze za jeden den su take mastne a obdobie mam dostat az za 9dni a zeby to bolo z toho? ale to by sa mi mastili tak skor 5dni pred tym neviem

syslik81
1. jan 2020

@mrkvicka060 ja sa nehram na mudru-narozdiel od teba.. pisem svoju skusenost kt u mna zabrala ... skusit musi kazda sama co jej vyhovuje a co nie.. pre mna si umyvaj aj 2x denne ak ti to spravy radost ;)

mrkvicka060
1. jan 2020

@syslik81 😂