Stále mám mastné vlasy - čo s tým?

heybasa34
1. jan 2020

ahojte,
umývam si vlasy asi tak kazde dva dni niekedy aj kazde tri ale stale ked si ich umyvam za jeden den ich mam mastne a neviem čo mám robit lebo na internete som videla aj nejaké šampóny ale aj domacu výrobu z octa a citróna ale neviem poradte mi ked tak šampón nejaky ktorý nebude moc drahý alebo ked tak tie domáce výroby alebo niečo dakujem

heybasa34
autor
1. jan 2020

@mirka807 mám špinavý blond a husté ale fakt neviem co mam lebo mne sa to nikdy proste nerobila ze za 3dni take mastne moc a fakt obdobie mam dostat az za 9dni tak ja potom neviem ze by to bolo tym? a mám aj taku mastnejsiu plet ze ked si ju umyjem tak za 10minut mam ju mastnu ale s vlasmi sa mi to takto nikdy nerobilo

h2
1. jan 2020

@deti95060810 Ty si si neumývala vlasy 3 týždne? 😲 Lebo sa Ti nemastili? Vlasy sa predsa zašpinia aj iným spôsobom, než od mastnoty. Môžu byť od prachu a všetkého bordelu, ktorý lieta vo vzduchu, nehovoriac o tom, že do seba nasajú všetok pach... 3 týždne si neumyť vlasy je podľa mňa riadny humus! 🤢

lucyluv
1. jan 2020

U mna zavisi stav vlasov hlavne od hormonov, pekne to vidiet, ked som otehotnela, hned ine vlasy, potom ine ked som porodila. Celkom fajn vlasy, menej sa mastiace mi robil sampuch od ponio

mirka807
1. jan 2020

@heybasa34 hormony v tele zeny su rozne. Mne sa po prvom porode zacali vlnit vlasy a pi druhom brutalne a to som mala predtym uplne rovne... moze to byt aj tym , moze to byt aj zivitospravou ale zalezi aj v akom prostredi pracujes. Vsetko je to o tom . Skus to umyvat s tou vodou tak striedat a zakoncovat studenou. Grify ako umyvat octovou alebo citrinovou vidou neodporucam moze ti to zbytocne pokozku rozdrazdit.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
1. jan 2020

@modrymotyl8 na poskodene vlasy alebo sampon na ziarive vlasy

deti95060810
1. jan 2020

@h2 a keby si mala dredy...či si myslíš že si to zapletajú každé ráno o druhej nad ránom aby došli ráno do školy...😉

erickatt
1. jan 2020

@deti95060810 dredy sa umyvaju plus mínus tiež raz za týždeň.. ved ta hlava potom smrdí

smejko25
1. jan 2020

Dredy su najväcsi humus aky moze byt 🤢🤢🤢

h2
1. jan 2020

@deti95060810 Ja by som dredy nikdy nemohla mať. Zbláznila by som sa z nich.

mrkvicka060
1. jan 2020

Kokos dredy. Nic o tom sice neviem, ale teda od pohladu mi to pride ako pekny hnus. Raz v buse predomnou sedel typek z dlhymi dredmi, normalny chalan, student z nasej skoly.... ale teda skoro som umrela od smradu co mu tiahol z tych vlasov 🤮 snad su ludia, ktori v tych dredoch aj udrziavaju aku taku hygienu, aj ked myslim, ze sa to zas tak dokonale neda v tych spletenych zalepenych vlasoch...

erickatt
1. jan 2020

@smejko25 ako tak môžeš. X,y ľudí čo má dredy sú super a fajn. Podľa mňa je najotrasnejsia fialová farba na hlave. Grc. Ani ju v salóne nepoužívam...

smejko25
1. jan 2020

@erickatt no ja čo poznám a čo som stretla tak je to hnus,,,tak ako písala
@mrkvicka060 hygiena je pritom minimalna a smrad neskutočny

modrymotyl8
2. jan 2020

@kittykat22 biohar vysušuje? lebo ja som mala reeghar ale to som hned mala mastné vlasy..

modrymotyl8
2. jan 2020

@00ivi00 a je z tejto značky ani šampon proti padaniu vlasov?

siska259
2. jan 2020

@kulumulu123 Ahoj, bolo by možné odfotiť ten šampón? Boríme sa s týmto problémom tiež, hádam sme už vyskúšali všetko a zatiaľ bez výsledku. Ďakujem 🙂

siska259
2. jan 2020

@syslik81ahoj, čo je prosím prírodnejší šampón? Ja s tým bojujem dlhý čas, vyskúšala som hádam všetko, aj lacné aj drahé šampóny, aj taký ten mydielkový, korý mal byť totálne bio - z toho sa mi začali robiť šialené lupiny ... Poradíte? Ďakujem 🙂

00ivi00
2. jan 2020

@modrymotyl8 pokiaľ viem tak nie, je tam ešte nejaký ílový ale neviem spamäti na čo je.. Ja som si dala 3 mesačnú kúru s tabletkami na vypadávanie vlasov a používala som normalny šampón a zabralo to🤗

siska259
2. jan 2020

@mirka807 Ak by bolo možné, ja by som poprosila o vzorku, samozrejme poštovné uhradím ak bude potrebné - tiež bojujem s mastnými vlasmi veľmi dlhý čas, mám ich ešte k tomu aj jemné, čiže po dni vyzerajú hrozne ... Ďakujem 🙂

kittykat22
2. jan 2020

@modrymotyl8 ano biohar vysusuje pretoze ma v sebe alkohol.

983
2. jan 2020

Tiež som mala tento problém, pomohla mi kozmetika od jednej žienky na fb, je to tuhý šampón a vlasy zmyť poriadne na dvakrát.

guava1989
2. jan 2020

nieco s alkoholom urcite nie, rovnako ani na plet - on sice odmasti, ale uplne a koza sa potom snazi doplnit maz a este viac sa moze mastit. Dalej, nepouzivat sampony na mastne vlasy, ale skor jemny sampon bez silikonov, kludne denne alebo obden. Napr. sebamed ma dobry sampon, vola sa everyday-shampoo.
Henna trocha vysusuje vlasy - co niekomu prave vadi, tebe moze pomoct. Existuje aj bezfarebna henna.
No a potom je tu extrem, to ti moze sadnut, niekomu nesadne - umyvat vlasy mukou - raznou jemnou, nie inou. Na nete si najdes kopu recenzii a testovani. Tam ide o to, ze sa pri umyvani neodstrani uplne maz z vlasu a casom sa prestanu tak intenzivne mastit. Akurat, ze tam treba pretrpiet fazu mastnej hlavy.
Mne to predlzilo interval umyvania, ale dlhodobo sa mi s tym nechcelo babrat, podobnu sluzbu urobi asi aj sampon bez sulfatov a bez silikonov.

kulumulu123
2. jan 2020

@siska259 ten druhy momentalne nemam ale v obchode ho zarucene najdes ☺

kulumulu123
2. jan 2020
betulinka1
2. jan 2020

@heybasa34 no ja som mala podobny problem. Mne pomohlo ich premastit. Mala som uraz a skoncila som v nemocnici, musela som 3 tyzdne lezat, nemohla som sediet ani dvihat hlavu ani nic. Takze 4 tyzdne neumyte vlasy. Totalne sa premastili, po dvoch tyzdnoch sa naopak zacali ako keby vysusovat a od vtedy som nemala mastne vlasy. Kazdemu odporucam, kto ma mastne vlasy a zatial kazdej zabralo. Staci nechat neumyte 2 tyzdne, moj pripad bol extrem. Chapem, ze to je asi tazke, ked chodis do prace ale mozno sa daju nosit copy alebo drdol. Vyskusaj. Potom aj vekom sa samozrejme vysusuju, teraz skor musim zvlhcovat a pouzivat rozne pripravky aby neboli suche.

mirka807
2. jan 2020

@siska259 nápis mi do ip adresu 😉

siska259
2. jan 2020

@mirka807 dakujem, pisem 🙂

siska259
3. jan 2020

@kulumulu123 Dakujem krasne, urcite vyskusam 🙂

oooieo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz