Tutu sukničky - naša nová mánia

anaxamon
16. jan 2012

Ahojte zakladam diskusiu lebo pri albumoch sa furt rozpisovat nie je moc prakticke. Tak sup sem tie co vas to chytilo resp. chyti🙂 uz sa tesim na vsetky vytvory, napady a inspiracie

julianka777
16. jan 2012

@anaxamon dakujem 🙂 ved ono staci tu zakladnu retiazku a potom to uz ide samo 🙂

brumca
16. jan 2012

@julianka777 ahoj 🙂 nadherne suknicky si urobila... kde si kupovala ten material prosim ta? neviem kde je v dubnici nova galanterka 🙂

veronikaemma
16. jan 2012

ahojte baby aj ja som sa prisla pochvalit tiz som vyrobila vcera jednu ttutu suknicku z organzy -bilu ste nie je celkom dokoncena chcem ju potiahnut njakou farebnou stuhou no kd som ju obliekla vcera malej bola na zjedenie...kraaasna... tesim sa fakt ...zaujal ma alum od @nata_ a su tam fakt krasne kusky... ja som z tych menej zrucnym ale toto sa mi podarilo... ale chcela by som sa vas bambulky opytat ze ak by som chcela vyrobit tutu suknicku z tylu aky siroky a ak dlhy si mam kupit??

kiwi82
16. jan 2012

ahojte, ja som malej objednala takú ružovučkú. píše sa, že je až do 10 rokov. tak ju ešte na nejakú príležitosť využijeme 🙂 Zatiaľ si na vlastné kúsky netrúfam ale odivujem šikovné mamičky, čo takto pekne vedia s materiálom experimentovať.

anaxamon
autor
16. jan 2012

@anjelicek26 no to urcite nie🙂)) a super teda ze do celeho sveta aspon to tam uz nemusim studovat🙂

@julianka777 mne to vazne nejde, nebudem to uz ani skusat, radsej budem ine veci robit co viem ze dokazem 😀 ale strasne sa mi napr. pacia saty z tutu dlhe, pre cca 3 rocnu slecnu, od prsicok dole tyl a olemovanie a ramienka uhackovane...teda taka predstava v mojej hlave....akurat ze ja by som mozno este tak vedela ustrikovat to lemovanie a remienka ale to neviem ako by drzalo, ci by to bolo dost pevne a elasticke, uz som davno nestrikovala a nemam prehlad ake su vlny na trhu..

anaxamon
autor
16. jan 2012

@veronikaemma z tylu je to uplne super, lebo je pevny a nepara sa ani nic, ja som mala na 25 cm dlhu suknu pre 5 mesacnu dcerka 165cm siroky a 2m dlhy tyl

@kiwi82 chutnuckaaaa🙂

nata_
16. jan 2012

ahojte mamicky super tema 😀 inak ako som hladala tie fotky na nete (uz ma to drzi vyse tyzdna, mm sa smeje uz zo mna) niektore kusky stali aj 130 dolarikov prosim pekne, neviem sice, ktora je to presne fotka v albume ale tie detske butiky s tutu suknickami si daju za ne pekne zaplatit :( dobry biznis, nie? 🙂 chcem tu vidiet vase vytvory 🙂 tesiiim sa a drzim palce vo vasej tvorbe 🙂

anjelicek26
16. jan 2012

@anaxamon - v galanterke ti poradia vlnu urcite neboj, a tie saty zaujali aj mna viac ako sukna, urcite vyskusam aj to, aleboo zo satenovej stuhy sirokej spravim ten vrch, ale neviem, ako by som potom uchytavala tyl... alebo uhackovat, uchytit a potom cez to satenovu stuhu? No bude sa mi z hlavy parit 😅

julianka777
16. jan 2012

@brumca ahoj 🙂 len tie gombiky som kupovala v tej novej.je nad podchodom,pred tym tam bola predajna s cd-ckamy...vedla je aj pekaren...a organzu som kupovala vo Fixe v tom darcekovom obchode,maju ich tam lacnejsie ako v galanterke

julianka777
16. jan 2012

@anaxamon tak to musi byt krasne 🙂 na to si veru ani ja netrufam 🙂

veronikaemma
16. jan 2012

@anaxamon ahoj dakujem ti pekne tak ja mam skoro15 msacnu dcerku ale nchcem jej urobit dlhu suknicku len taku kratku... ako mam tu bielu co mam doma... ja som kupila organzu bielu a skoro som ju clu pouzila ... tak dufam ze ked pojdem kupit tyl ze kupim spravne...🙂

megi1989
16. jan 2012

@veronikaemma ja som na prvej stranke uz pisala - v textile som si kupila 1 meter tylu ( sirku ma 120cm ) a vysla mi suknicka pre moju 7 mesacnu kristinku ( mozes kuk album posledny ) a z 1,5 metra ( taktiez sirka ( 120 cm ) som urobila pre 5 rocnu vanesku 🙂

veronikaemma
16. jan 2012

@megi1989 dakujem ti pekne tak presne taku kratku cem aj ja pre svoju bambulku ako ma tvoja mladsia bambulka a su uzasne...do dlhych siat sa nbudem pustat lebo to isto nebudem vedela ale taketo kratke jej urobim... som pozerala ze z tylu to ide asi aj lepsie..lebo mas krasne na gumicke to poukladane... ako aj ja mam z organzy len neni kazdy ten "uzol"rovnkay asi to je aj tym ze organza je jemnejsia....ale dakujem ti pekne za rozmery..🙂

anjelicek26
16. jan 2012

No nejako mi to dnes nemyslil, kam mam kliknut, aby sa mi tato tema pridala medzi oblubene?

17anit07
16. jan 2012

@julianka777 super napad 🙂mozem poprosit nejaky postup alebo rozpis dakujem

cikyta
16. jan 2012

@anjelicek26 Hore pod nadpisom "páči sa mi to"

anjelicek26
16. jan 2012

@cikyta - si poklad vdaka 😵

megi1989
16. jan 2012

@anjelicek26 aj ja jumám v obľúbených 😉

mery.maja
16. jan 2012

Vau....tato tema je super a tie suknicky , saticky 😵 az mi je smutno ze nemam dievcatko inak by som aj ja sa posnazila nieco urobit 😉 kazdej mamicke ktora sa do toho pustí alebouz pustila prajem vela stastia,pevne ihly,pevne nervy,skvele napady a vela vela vyrobenych krasnych sukniciek 😵 🙂

brumca
16. jan 2012

@julianka777 dakujem, pojdem kupit organzu a uvidim ako mi to pojde..mozem ta potom otravovat, ak nebudem nieco vediet? ty si taka sikulka 😉

anaxamon
autor
16. jan 2012

@brumca pridaj potom foto organzovej tutu bo som na to zvedava

anaxamon
autor
16. jan 2012

@nata_ som rada ze si nas tu nasla🙂 tvoj album inspiroval mnohe 😵

julianka777
16. jan 2012

@17anit07 no ja som spravila tu zakladnu retiazku podla obvodu pasu,potom som hackovala 2x dookola kratky stlpik,1x dlhy stlpik a potom znova 2x kratky stlpik 🙂 a tam kde je dhy stlpik budes mat medzery a do tych som ja viazala organzu 🙂

julianka777
16. jan 2012

@brumca samozrejme ze mozes 🙂

julianka777
16. jan 2012

@brumca ale teraz ma napadlo,ze ono sa mi ta organza para ☹ ale citala som ze tyl je lepsi,len to som este neskusala 🙂

nata_
16. jan 2012

@anaxamon no parada, ved na to tu je 😀 uz len strihat, viazat, zdobit : 😉

17anit07
16. jan 2012

@julianka777 jej super dakujem krasne 🙂 🙂

anjelicek26
16. jan 2012

@julianka777 - ja co som objednavala, tak tie su rovno 15cm sirka, tak dufam, ze strihat nebudem nic, uz len dlzku. A chcela som to naskrobit, to by podla mna bolo dost efektne, ci?

julianka777
16. jan 2012

@anjelicek26 no to je dobry napad 🙂 skusim to aj ja tak 🙂 a ty ides robit z organzy ci tylu?

anjelicek26
16. jan 2012

@julianka777 - no objednany mam tyl, ale z usa, objednavala som vcera, tak si nejakych 10 dni pockam, to vy uz budete mat sukniciek az az 😕 No aspon sa budem inspirovat. Saska ma z nextu taku cervenu skrobenu z tylu, je to uuzasne, take nadychanejsie, proste... ma aj tutu co nie su naskrobne a nie je to vonco... Niekde medzi fotkami ju mam v tom aj odfotenu.