Ukradnuté telefónne číslo

simca115
5. jún 2023

Dobrý deň prajem. Stala sa mi taká vec , ráno som si našla neprijate hovory od cudzích slovenských čísel že som ich kontaktovala. Vždy som ich odbila s tým že to je omyl. Ale takáto situácia prebiehala počas celého dňa volali mi cudzie čísla s tým že som ich kontaktovala. Volala som do telekomu a povedali mi že to môže trvať dva týždne keď zistia a zrušia kontakt tomu pravdepodobne hackerovi. Stalo sa niekomu niečo podobné ? Nikdy som sa osobne s tým nestretla a mám trocha obavy čo cez to moje číslo rozprávajú a podobne. ďakujem za názory. Ešte pekný zvyšok dňa prajem 🙂

aalt
5. jún 2023

Je to nieco podobne ako boli jeden cas podvodne maily, alebo SMS, proste volajuci posle ustredni nahodne (tvoje) telefonne cislo - ta to nijako neoveruje. Pri hovoroch zo zahranicia ani velmi nema ako. Nezistia nic. Urcite sa to nejak osetrit da, ale operatori to maju v pazi. Ze si to nebola ty sa da dokazat velmi lahko - v tvojich volaniech to nie je. V principe to operatorom vyhovuje - vola sa viac a nejake podvody ich velmi netrapia ...

lienka9
5. jún 2023

@simca115 ja som mala minuly tyzden taky,ze mi kazdy den viackrat volali cudzie slovenske cisla.ked som zdvihla vzdy rovnaka hlasovka po anglicky,som zrusila.pisali policajti ,ze to je aktualne posledny sposob,ako ludi otravuji hackeri..nejako sa vedia presmerovat priamo cez slovenske cislo..kedysi to boli rozne zahranicne cisla,teraz maju toto.