V ktorej banke sa oplatí sporenie?

vitez
15. aug 2018

ahojte neviete niekto o výhodnom sporení v niektorje banke..."kde sa to aj oplatí" svoje peiaze investovať?

hellwant
15. aug 2018

v sucasnej dobe ti sporenie tazko zhodnoti peniazky..to stavebne znicili zakony..nizke uroky na hypo= nizke uroky na sporeniach ci terminakoch...jedine fondy, akcie ale tam ides aj do vacsieho rizika...my mame so zenou v amundi su tam i dividendy vyplacane...ale zatial je to trosku v minuse je to na 5 a viac rokov, mame to tam len 5 mesiacov

lucy123lucy
15. aug 2018

@vitez pohladajte tu na diskusii -- bolo tu minuly tyzden par takychto debat tiez 🙂

lucykelly
16. aug 2018

čo sa týka bánk, paradox je, že keď si chceš požičať peniaze, nepožičajú ti za menej ako 5,9%-ný úrok a ty keď chceš zhodnotiť svoje peniaze, nezhodnotia ti ich viac ako 1%-ným úrokom .. preto, ak chceš peniaze zhodnotiť, netreba voliť banku, ale investičný fond ... napr. bývalý pioneer, teraz amundi ... mám s nimi len pozitívnu skúsenosť, peniažky tam mám už 5 rokov

pivonka6
16. aug 2018

@lucykelly tak napis, o kolko % priemerne rocne sa ti zhodnotili.

hellwant
17. aug 2018

@lucykelly si ta stastnejsia, ze si mohla skor, ja som sa az neskor dostal k takym peniazkom, ze to malo zmysel zainvestovat,cize len 5 mesiacov to tam mam a zatial trochu v minuse, ale je to na horizont 5 a viac rokov, len dufam ze ak pride kriza nebude to nic velke a prejde to aspon ako v 2008-potom by som ale musel aj dlhsie cakat na navratnost.

lucykelly
17. aug 2018

@pivonka6 o 5%

lucykelly
17. aug 2018

@hellwant teraz je to trošku pomalšie zhodnocovanie, ale ono to pôjde opäť hore ... hlavne treba nechať peniažky pracovať a nekontrolovať ich stav každú chvíľu

hellwant
17. aug 2018

@lucykelly to je pravda😪

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mon_soon
17. aug 2018

Aj ja som tak prisla za vyše dva roky o dve tretiny vkladu...takze silno pochybujem že zrazu by to vyletelo do kladných výšin...😡 tie ich grafy ukazovali stále rasty a blablabla...takze presne ako píše @pivonka6 tak radšej vrabec v hrsti...alebo nehnuteľnosť...

dankaa78
17. aug 2018

@vitez ahoj.ak sa bavíme len o dlhodobom sporení...nasa rodina teda aj deti majú investičné životné poistenie a sporenie vo fondoch.a doplním mám II a III pilier.to ani nepocítim.

dankaa78
17. aug 2018

@vitez ešte doplním všetko uzavreté v banke😉

katmi
24. aug 2018

@vitez sporenie v banke v žiadnej..

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz