Zdá sa vám, že MK ide dole vodou?

10. jún 2021

Aj vy máte taký pocit? Mám tu účet dobré 2 roky, no keď porovnám aké veci sa vtedy riešili a aké dnes tak rozmýšľam, že si deaktivujem účet. Kedysi čas strávený tu mi niečo dal do života, čo sa týka produktov, výchovy, receptov, zdravia.... ale teraz pod každou druhou diskusiou sú hádky, nerešpektovanie názoru a otázky autora diskusie, všetci najradšej by len moralizovali...

17alexis
10. jún 2021

@kitycat teraz si ma pobavila 🤣🤣🤣 135-dnove dieta 🤣🤣🤣 keby cudzia zena mala presne zratane dni mojho decka, asi by som tiez nedovolila. 🙈🙈

zuzanka.zuzu
10. jún 2021

neodpovedala si mi 🙂 len si mne kládla otázky, ale neodpovedala si prečo si ju založila anonymne?
do tohto marazmu prispievaš aj ty svojím moralizovaním... nie si o nič lepšia než ostatné 😉

haley7897
10. jún 2021

Môj účet tvrdí, že som tu od 2011 aj keď s niekoľkoročnou pauzou a jedine co ma tu drží sú albumy so stovkami fotiek prvorodrnej ktoré sa neviem dokopať nejakým spôsobom zálohovať, keďže originál PC na ktorom boli odpočíva v pokoji 😩

kitycat
10. jún 2021

@monka105 to je tu aj teraz....🤣

autor
10. jún 2021

@zuzanka.zuzu odpoveď si dostala v prvom riadku (pred smajlíkom)

luccija
10. jún 2021

Podla mna aj dnes su tu prispevky o jedle, radach ohladne vychovy, skolske problemy, zdravotne
Vzdy boli sj dobre aj zle...skor si vsimam, ze tu chodi vela zien, ktore sa hraju na robotov vo vsetkom 100% denne gruntovanie celeho domu, varenie x jedal, montesssori aktivity a aj tak nemaju za kusok podakovania od deti, muza...
A potom uzkostlive matky, ktore v 2r hojdaju a uspavaju deti, varia iba 3 jedla, lebo viac nezje v poslednom case chyba taky zdravy nadhlad

leuchtturm
10. jún 2021

vacsina prispevkov su tu vyslovene blbosti, na ktorych sa zabavam alebo si potukam na celo, ale co si cenim na MK su obcasne perly, ktore mi zlepsia zivot. A kvoli nim tu aj som.

ofzuza
10. jún 2021

Net je dostupnejsi, viac hlupakov ma sancu sa prejavit 🤷‍♀️

miadi
10. jún 2021

Vzdy budu ludia s inym nazorom. Nemalo by ti to robit problem. Ked chces poradit autorke otazky moze ti byt jedno ci si vyberie tvoje tvrdenie ci to opacne. Staci ze ty vies ze trava je na zemi. Hlavne ze si poradila uprimne ako si najlepsie vedela nesnazila si sa nikoho zhodit urazit.. a ked sa Niekto snazi urazit teba najlepsie je ignorovat Lebo inak je z toho dookola ping pong 🏓 a len stratiš cas. Ja som tu 6r a stale je to v kocke rovnake. ( a co poznam frustrovane uzivateky nie su vsetky mlade matky na materskej ako tu bolo opisane tie najbrutalnejsie maju 50-60rokov ) Proste vekom sa ludom meni filter a uz im je viac jedno koho zrania ( alebo su take Cely zivot materska stym nema nic) j

autor
10. jún 2021

@miadi Ďakujem za príspevok ❤ presne takéto pozitívne tu chýbajú vo väčšej miere 😇

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurorastone
10. jún 2021

@petulda333 to hádam nemyslíš vážne, radler a alkoholicka 🙈 radšej ďalej nekomentujem a radšej nenapíšem co som mala k obedu v 9.mesiaci 😂😂😂

komplikovana
10. jún 2021

ja si myslim, ze je jedno na ktorom portali si, vsade je to rovnake, 2 skupiny ludi. Jedni poradia, pochvalia, podelia sa so skusenostami. Druhi budu iba nadavat, osocovat, pripadne zvalia vsetko na politiku 😀 Treba sa naucit selektovat. Aj mna niekedy svrbia prsty, ale si poviem, ze nema zmysel nieco pisat, dana osoba to aj tak nepochopi a bude si tocit svoje. Je to strata casu. Pretoze tu nejde o komunikaciu, ale iba vyryvanie. Ak viem poradim, ak nie necham tak. Ale pisat iba preto aby som druheho poucovala a ponizovala? To nie je v mojej povahe. Mna skor udivuje, ako dokazu byt ludia zli, to je cele. Ako keby toho uz nebolo na svete dost. Mozno to tu bolo vzdy, len tou internetovou dobou sa to viac zviditelnilo.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tina4931
10. jún 2021

Ak ti niekto nevie poradiť nestranne, zneúcťuje ťa, znevažuje, nepodá konštruktívne riešenie (rozumej iný pohľad ale bez urážok a osočovania), lebo vždy sa dá prejaviť iná mienka, názor ale veľmi slušne a s ohľadom na individualitu osobnosti.....Ak toto nie je splnené, je čas zahodiť MK za hlavu a hlavne nebanovať za niečím, čo nie je hodno. Nenájdeš na MK, nájdeš inde. Možno stačí jeden kvalitný človek, ktorý porozumie, na úkor desiatich, ale budeš vedieť, že kvalita je rozhodujúca. A niekedy stačí jeden, jediný, čo stojí za to.

petulda333
10. jún 2021

@aurorastone bohuzial ano, teraz sa uz smejem na tom, ale vtedy to bolo hrozne

11iva11
10. jún 2021

Nikdy mi nenapadlo na MK rozoberať nejaké závažné problémy, na ktoré čo človek, to iný názor....či už ohľadom detí alebo iné témy. Síce si ich v rámci "relaxu" po celom dni unavená s vyloženými nohami občas prečítam, ale sama som nikdy taký príspevok nezaložila.
Mám tu účet kvôli bazáru, som v pár skupinách alebo občas dám do pléna otázku, na ktorú potrebujem konkrétnu faktickú odpoveď, čiže sa nedá osočovať ani kritizovať....typu "neviete, či ordinujú v tej a tej ambulancii..?"

antoniatonka
10. jún 2021

hlavne anonymne zakladanie tem o ničom je top

nikyball
10. jún 2021

Možno aj moje odpovede vyzneju občas drsne. Ale snažím sa odpovedať priamo a úprimne. Nehľadám tu lajky a srdiečka, ale píšem to tak ako to cítim a vidím to, že občas som za tú zlú.

autor
10. jún 2021

@nikyball inak tie srdiečka doteraz som nepochopila načo sú 😂 a like mňa skôr otravujú ako by mi robili radosť najmä ak nie som tu dlhšiu dobu tak mám XY zbytočných upozornení ako like alebo príspevky z diskusíí v kt. nie som označená ale už sa snažím na ne hneď vypnúť upozornenia aj keď väčšinou zabudnem 🙄

nikyball
10. jún 2021

Ani ja neviem načo sú. Ale párkrát sa stalo, že ak som si prečítala iné názory a argumenty ako mám ja, prehodnotila som svoj názor , zmenila ho a súhlasila s iným. Lenže veľa žien tu bojuje iba za svoj názor a iný nepripúšťa, len aby akože asi neprehrali diskusiu alebo ja neviem o čo im ide. Proste si nepriznajú , že sa mohli mýliť. A to je dosť velky problém vo väčšine diskusii

autor
10. jún 2021

@nikyball alebo ešte lepší prípad je keď majú v hlave svoju odpoveď najlepšie nejakú, ktorá podnieti hádku a pokiaľ ju nedostanú majú pocit, že žiadnu nedostali 😂 (ako bolo to aj v tejto diskusii) a podľa mňa hanba nie je zmeniť názor alebo priznať chybu hanba je silou mocou bojovať za svoj názor aj keď v podvedomí vedia, že nie je správny ale len aby si niekto nevšimol, že sa v niečom pomýlili.

alexaalex
10. jún 2021

Ja som tu bola predtym vyse 10 rokov..a cim dalej tym viac sa tu objavuju psychologovia,psychiatri, lekari, pravnici atd..samozrejme bez titulov a melu na prazdno 😃

nikyball
10. jún 2021

To áno. Ja som sa veľakrát nechala do hádky zatiahnuť a uvedomujem si, že potom sa už ide veľmi mimo témy, čo sama nemám rada. Ale tak stále je veľa tém, ktoré ma zaujmú a kde som našla dobre rady a iný pohľad na vec. Hlavne ten iný pohlad by si mali ženy zvážiť a nie sa urazat zbytocne. Keď sa to zvrtne, vypnem upozornenia

kikaaa444
10. jún 2021

Keď som si tu založila svoj prvý účet asi 8 rokov dozadu , vtedy som ešte netušila o čom MK je . Myslela som si že je to len portál pre ženy kde sa pridávajú fotky , diskutuje atd.. a vtedy som ani netušila že si musím dva krát premyslieť čo sem pridam alebo napíšem ak nechcem aby vysypali na mna vrece plne urážok . A tak som sem pridala svoju prvú fotku s vtedajším frajerom .. bolo to z dovolenky z Egypta kde sme na fotke boli odfotení s ťavou a k fotke som dala popisok : “ naše díte “ 😆 ( doteraz si to úplne pamatam ) a vtedy som skoro spadla zo stoličky keď mi ženy v komentároch nadávali do kráv, do sprostých a neviem akých ( fakt že extrémne udržanie za jeden pre mna nezmyselny popis k fotke ) .. že urazam tým ženy ktoré sa snažia od deti keď porovnávam ťavu s dieťaťom atď. A ja že wtf to nemyslia vážne ??? To ozaj niekomu takto môže hrabať ? Kde som sa to preboha dostala ?? 😆😆😆 teraz keby take niečo opäť zazijem tak už sa len nad tým pousmejem lebo už viem že o ničom inom mk neni len o urážaní osočovaní atd . A nemôžeš už pridať nič lebo vždy sa niekto nájde kto to ofrfle . Pridas fotku si umelá . Pridas fotku si škaredá .. opýtaš sa niečo : Google neexistuje ?? Takze asi tak …. Mali by to tu premenovať na : hniezdo pre frustrované a zakomplexované ženy …

monka105
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misulkar
10. jún 2021

Hmm, na jednej strane MK tak komorne nazývam "Slepičiareň" (odvodené od "slepice", "slepíc") - a pokračuje to v štýle "a už se perou".
Na druhej strane, na aké p... sa tu dokážu niektoré opýtať (minimálne Google nepoznajú) 🤦‍♀️
Bonusy - "neukameňujte ma", "a teraz do mňa", "... komentáre o 3,2,1"
Jazykovedné okienko je kategória sama o sebe.

Ale inak sa tu nájde niečo súce, milé alebo poučné 👍

hefo
10. jún 2021

To už tak býva, že všetko ide dolu vodou, tak isto ako na mládež nadávali už aj starí Gréci a dokonca aj starí Egypťania.

A čo má hovoriť človek, ktorý používal Internet v roku 1997? Keď ho používali prakticky len akademici a podobní IT intelektuáli a ich priemerné IQ bolo tak 120?

autor
10. jún 2021

@misulkar ja na jazykových okienkach sa len smejem minule baba napísala horror a skoro ju tam ukrižovali 😂 pritom aj mne sa niekedy stane, že omylom dám 2x to isté písmenko do jedného slova v tej rýchlosti keď píšem ale odkedy som tu si aj 3x po sebe prečítam správu pred odoslaním.😂

monka105
10. jún 2021

Inak moja skúsenosť je taká, že kedykoľvek sa tu niečo spýtam, nakoniec sa nájde pár znudených žien, ktoré to otočia proti mne, domyslia si také romány pomaly, že Rosamunde Pilcher je šuviks oproti tomu ako keby ani nevedeli čítať s porozumením, čo sa vlastne pýtam a priznám sa, že ja potom komunikáciu s takýmito ženami, ktoré si idú len svoje, pokladám za zbytočnú stratu môjho času a energie. 😄 a áno, úprimne sa priznám, že odkedy je možnosť pýtať sa anonymne, tak ju aj z času na čas využívam, pretože niektoré expertky, keď ich v jednej diskusii odignorujete, sú schopné nájsť si vás v úplne inej a vracať sa k tej predchádzajúcej, vyrypovať a ďalej si mlieť svoje. Celé zle.

autor
10. jún 2021

@monka105 ja ešte pár mesiacov dozadu (možno aj rok tomu bude) som si dovolila odpovedať jednej priamo na otázku, ktorú položila a len preto, že som nezačala okienko o morálke som dostala aj za ňu sprchu poučovaní ako som si to vôbec dovolila odpovedať priamo nato, načo sa autorka pýtala. 😂