Zmena priezviska u dieťaťa bez súhlasu otca.

simuskaaa123
6. dec 2019

Ahojte, máte niekto skúsenosti so zmenou priezviska u dieťaťa bez súhlasu otca? Aký dôvod ste napísali na súd? A boli alebo neboli problémy na súde? Ďakujem. Poprosím osobné skúsenosti 🙂

stela01
6. dec 2019

@simuskaaa123 bez súhlasu ? Tak to sa ďaleko nedostaneš .

angela85
6. dec 2019

Jedine že by si neplnil svoju vyživovaciu povinnost

angela85
6. dec 2019

Proste ak si neplní povinnosti rodiča,nemá o neho záujem,neprispieva na neho atd

stela01
6. dec 2019

@angela85 kde sa taká info píše ?

sonnenshein
6. dec 2019

Zmenit priezvisko pri nesuhlase otca je skoro nemozne.

Na povolenie zmeny priezviska nie je právny nárok a podľa dlhodobej judikatúry súdov súd dá súhlas na podanie žiadosti jedným z rodičov (proti vôli druhého rodiča) len vtedy, ak sú na to závažné dôvody, ak si rodic, ktorého priezvisko dieťa má, neplní povinnosti voči dieťaťu, neprejavuje oň záujem a zrejme stratil k nemu citový vzťah alebo z iného vážneho dôvodu nie je v záujme ďalšej výchovy dieťaťa, aby sa u neho udržiaval a prehlboval pocit spolunáležitosti s týmto rodičom.

simuskaaa123
autor
6. dec 2019

@angela85 no peniaze mi nedáva, chodí raz za týždeň, dva ako mu vyhovuje. Občas jej niečo kúpi ale to je min.. Vyhraza sa striedavou, resp stále sa mi niečím vyhraza, uráža mňa aj moju rodinu.. Už mám návrh na súd podaný o zverejnenie malej mne a na výživné tak čakám na to a potom by som chcela poriesit to priezvisko.. Myslím si, že on o ňu nemá záujem vôbec on sa len snaží stále mne ublížiť niečím. Nechce mi to podpísať len z trucu inak ho mala nezaujíma. Tak myslím si, že keď mi súd schváli môj návrh tak už bude zle, bude po mojom a nebude mať záujem vôbec

stela01
6. dec 2019

@simuskaaa123 tak v tomto prípade to bez jeho súhlasu neprejde

A vaše tvoje a jeho problémy a hnev si riešte bez dieťaťa .
Nezáujem toto určite nieje .

sonnenshein
6. dec 2019

@simuskaaa123 Toto nie su vazne dovody, bola by som velmi prekvapena, ak by Ti Sud vyhovel...

pribinak
6. dec 2019

@simuskaaa123 toto fakt nie su dovody na zmenu priezviska
Co získa dieta zmenou priezviska? Aky bude mat zmena pre dieta prínos?

Nechcem zbytocne rýpať, ale toto mi pride ako vybavovanie si účtov medzi rodičmi.

cacianka
6. dec 2019

Prečítaj si v témach Pravne poradenstvo alebo Rozvody a súdy je tam popísaných mrte rad a skúseností v tomto smere

karolk123
28. mar 2024

Mne a mojej priatelke sa to podarilo na sude dali sme navrh nakolko priatelka ma z predchadzajuceho vztahu syna ktoreho aj ja beriem ako vlastneho a aj syn ma vola tatino a berie ma tak uz od plienok jeho biologicky otec nejavi ziadny zaujem neplati ani cent a navyše v minulosti napadol priatelku ked už bol krpec na svete a zlomil jej nos bolo to riešene vtedy policiou a na sud sme čakali takmer rok došla nam domov detska kuratela (pani zo socialky ) aby videla v alych podmienkach žije dieta a povedala ze jednoducho na sude pôjde aj ona za to aby sa chlapček premenoval v naš prospech ale teraz nas už čaka druhe kolo aby sa jeho biologicky otec vzdal otcovstva a ja aby som si ho privlastnil aj papierovo ako svojho