Zrkadlovka Canon

sundance
19. nov 2012

Najde sa niekto, kto by nám vedel poradiť s foťakom? chceli by sme kúpiť zrkadlovku, a táto nam aj cenovo padla do oka...lenn sa v tom nevyznáme moc🙂
http://www.mall.sk/digitalne-zrkadlovky/canon-e...

suuzi
19. nov 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

odporucam ti kuknut forum na www.ephoto.sk

lucka1987
19. nov 2012

@sundance tento " problem" som aj ja nedavno riesila .. nemam skusenosti so zrkadlovkou, len s kompaktom. a po preluskani mnohych for som prisla na model, ktory by som chcela Nikom D5000 . no a kedze som sa dozvedela, ze tento rok sa nedockam, tak si pockam do leta, kedy to uz bude realne 😀 a hadam aj cenu znizia 😅

nelly75
20. nov 2012

ja mám zdrkadlovku, veľa ju používam a som veľmi spokojná. Podotýkam že som úplný amatér a samouk....Keď som ju vyberala, veľa som čítala a radila sa 🙂 nakoniec som kúpila s 2 objektívmi. po 2 ročnej skúsenosti by som už do setového nešla, radšej by som kúpila len telo a objektívy zvlášť. 18-55 mm je základný seťák, ktorý už vôbec nepoužívam. lepšie je ohnisko 18-135mm, alebo 18-200 mm, aby si si nemusela vymieňať objektívy. Ak sa rozhodneš pre zrkadlovku treba pozerať troška aj dopredu, čo chceš vlastne fotiť, či ti naozaj bude stačiť tento základný objektív. pozerala som na túto ponuku áno cena je fajn, ale ak ťa fotenie naozaj baví a chceš sa zdokonolavať obzri sa po lepšom tele. držím palce pri správnom rozhodovaní 🙂

domkaa
9. dec 2012

@nelly75 Ahoj chcem sa opýtať... domov by sme si chceli kúpiť zrkadlovku, ale chceme ju len na fotenie drobca a rodiny, chceme mať proste zachytené všetky pekné okamihy. Nevieš mi prosím poradiť čo máme hľadať? Fotiť baví aj manžela aj mňa, ale je to len záľuba...ďakujem

kristina14
9. dec 2012

@sundance tento chcem aj ja na Vianoce! 🙂

kristina14
9. dec 2012

@nelly75 prosím ťa ako by to vyšlo osobitne? telo a statív (tie čo píšeš) ?

nelly75
9. dec 2012

@domkaa pekné zábery rodinky a detičiek urobíš aj kompaktom, ak chceš mať pekné rozostrené pozadie na to už treba zrkadlovku. na nete je veľká ponuka foťákov, len sa treba správne rozhodnúť. ja som fotila na kompakt a kedže na dovolenke začal haprovať a tým som prišla o krásne zábery ktoré boli totálne rozmazané (čo dodnes ľutujem, lebo na to miesto sa už určite nikdy nedostanem 😢 . ale ked dobrý známy už mal zrkadlovku a videl moje fotky tak mi pomohol pri rozhodovaní a išla som do zrkadlovky. neľutujem. ale dnes by som už nekúpila so setovým objektívom. radšej telo + objektív napr. 18-135mm, alebo 18-200 mm. možno ťa to výjde cenovo drahšie na začiatku, ale nemusíš potom investovať do dalšieho objetívu.

@kristina14 daj si do googlu názov foťáku a objetív ktorý by si chcela a vyhodí ti tisíc eshopov a porovnávaj 🙂

kristina14
9. dec 2012

@nelly75 fúúú asi to vyjde drahšie. takže ty si myslíš že ten základný objektýv mi bude nanič?

nelly75
9. dec 2012

@kristina14 hmm.... je to vec pohľadu. ja som si kúpila telo + 18-55 mm +55-200 mm na začiatku. Na začiatku že fajn, veľa som o tom nevedela ale vela čítala na ephoto kúpila knihu a tam jednoducho som sa dočítala ked chcete peknú fotku s rozostreným pozadím zoberte teleobjektív zaostrite a cvak... a zrazu moje fotky dostali úlne iný šmrnc. hlavne vonku je to pekne čisté, pekná hlbka ostrosti.... teraz som si od Ježiška pýtala pevnú 50mm/1,8 parádna svetelnosť na blízke zábery, portréty. Mojím snom je makro.... ale sú dosť drahé....Je na tvojom rozhodnutí či kúpiš telo s 1 objetívom, pri ktorom aj tak po čase budeš chcieť objetív s dlhším ohniskom.... alebo zainvestuješ a kúpiš s dlhším ohniskom univerzálnejší aby si nemusela prehadzovať objetívy 🙂

kristina14
9. dec 2012

@nelly75 kedže sa tiež až tak do toho nevyznám tak to bude asi naskôr základný, nejdem už vymýšľať do Vianoc(aj ked dakujem za radu, určite poslúži!) lebo ten ,,Ježiško,, by bol zmätení, kedže je antitalent do foťákov 🙂 ja aj tak najradšej fotím deti, a tak celkovo ľudí. mám už 4,5 roka kompakt olympus a už odchádza, fotky sa kedy- tedy podaria, ale vo vnútri vôbec!

nelly75
9. dec 2012

@kristina14 držím palce nech si správne vyberieš..... prikládam jednu foto ktorú mám rada, ale je fotená práve tým dlhším ohniskom 55-200 mm. Deťom som porobila krásne foto, až sa ma známy pýtali či nenafotím ich deti.... tak možno aj to raz bude... je to krásny relax, tak držím palce a dúfam že som aspoň trocha pomohla 🙂

kristina14
10. dec 2012

@nelly75 jasné že si pomohla! to je môj sen- aby sa moje fotky páčili iným!

lumarque
30. dec 2012

@nelly75 ahoj mozem sa sapytat. Si spokojna s tym objektivom canon 1,8? Na niektorých fórach som cítala, ze ma problôémy s ostrením... zaostris , v hladáciku je ostre a fotka nie. dik

nelly75
30. dec 2012

ahoj, chce to cvik, tento objektív nemá stabilizátor, ešte som s ním veľa nenafotila priniesol ho Ježiško 🙂 ale zatiaľ ok.

kristina14
30. dec 2012

@nelly75 ahoj, chcem sa ti pochváliť že som od Ježíška 🙂 dostala Canon 5100. juj

nelly75
31. dec 2012

super tak sa teším, ale asi to je nikon 5100 🙂 čítala som to v inej téme. Tak už len skúšať a skúšať.... Dobré svetlo a skvelé okamžiky prajem 🙂

lumarque
3. jan 2013

@nelly75 ahoj az teraz som si vsimla, ze si mi odpovedala. Ja mam prave dilemu, ci kupit nejake pouzite telo a k nemu ten 1.8 objektiv, alebo nove. . Asi nakon iec skoncim pri novom, lebo tie pouzite su vsetky dost vylagrovane ☹ Ozaj odporucila by si mi ten setovy objektiv 18-55, alebo je lepsie len telo? Doma mam fotak so zoomom, s ktorym som viacmenej spokojna, len by som chcela na fotenie ludi svetelnejsi objektiv. diki

lumarque
3. jan 2013

@sundance ahoj? Kupila si nakoniec tuto zrkadlovku? aj ja nad nou uvazujem.Akurat si a nete pozeram navod a vyzera to pekne komplikovane...:D

nelly75
4. jan 2013

@lumarque ak chceš fotiť portrety tak by som išla do tej 50/1,8 II má dobrú svetlnosť.

lumarque
4. jan 2013

@nelly75 diki, no rozdiel ceny fotaku so setovym o. ( bez stabilizácie) a bez je asi 20e, len neviem ci by som ho vobec vyuzila, lebo na kompakte mam 28-500 so svetelnostou 2,8 a to mi staci v podstate na vsetko okrem portretov. Ozaj uz si sa zacvicila v tom ostreni ?

nelly75
4. jan 2013

stále skúšam, ostrenie by nebol ten najväčší problém, ale naša dcéra je dosť "pohyblivá" a tak mám problém s hlbkou ostrosti.. a tak po večeroch hladám čítam atď... ale pevne verím že raz budem mať aj krásne ostré fotky 🙂

fem
21. jan 2013

@nelly75 nelly prosim idem kupovat zrkadlovku akurat som sa dozvedela pri citani, ze je vyhodnejsie kupovat osobitne telo a lepsi objektiv. Myslis, ze mi bude stacit objektiv napr. 18-135mm, alebo 18-200 mm ako si pisala, ked fotik ako tzv. supermakro, napr. sperky na stole a pod. Lebo ja som zvyknuta s kompaktom canonom fotit supermakro. Az teraz som zistila, ze to neni samozrejmostou. Nevies mi prosim poradit, ktory z tychto pre tzv. supermakro. Dakujem

nelly75
22. jan 2013

ahoj s týmito objektívmi urobíš aj tieto makro ako píšeš podľa mňa, ja som tú púpavu tak nafotila. lepšie detaily a zväčšnie 1:1 na to sú už špeciálne makroobjektívy. Tieto zoomy sú super pre krajinkársku fotografiu kde nemusíš prehadzovať objektívy ale máš ten zoom a môžeš teda fotiť aj blízke aj vzdialené objekty bez výmeny objektívu.