Zápis na matrike Magda - nie Magdaléna

simik411
28. dec 2021

Náhodou nemá niekto skúsenosť práve s týmto menom prosím vás,keďže oficiálne meno je Magdaléna samozrejme ak by som chcela len Magda bol by to problém? Ďakujem

koniarova
28. dec 2021

@simik411 Magdaléna je krásne meno.👍👍👍

petruldo
28. dec 2021

podľa tejto stránky by ho mali zapísať http://www.mojslovnik.sk/krstne-mena/ napíš ti tam Magda

simik411
autor
28. dec 2021

@koniarova no ja skôr Magda. Krátke nemám rada dlhé mena jednoducho Magda či by zapísali by som rada vedela či nemá s tým niekto skúsenosti, kedysi boli len Magdy až neskôr to prepísali na Magdaléna..tak zisťujem

simik411
autor
28. dec 2021

@petruldo ok super ďakujem krásne áno keď existuje v tejto forme v inej krajine tak zápisu len som nevedela nejako nájsť túto podobu,všade mi ukázalo Magdaléna. Ďakujem. Takže sa dá ❤️

koniarova
28. dec 2021

@simik411 hádam niekto poradí. Ja by som zavolala na matriku a spýtala sa.

sissy27
28. dec 2021

@simik411 zapíšu v pohode. Ale teda ja poznám Magdalénu 60+, a nie jednu, takže neviem kde si zobrala, že Magdaléna sa objavila “až neskôr”. Magdaléna v dlhom tvare je pôvodné meno.

simik411
autor
28. dec 2021

@sissy27 zle som napísala, bola možno aj Magdaléna ale boli aj len Magdy. Aj Lasicova manželka je len Magda, moja milovaná mamička bola Magdaléna a ona mi hovorila že keď bola dieťa tak dospelé ženy čo poznala boli Magdy len nie Magdaleny. A moja mamka do včera mala 63r 💔takže asi staršie ročníky ešte .

michaela789
28. dec 2021

V živote som spoznala 3 Magdalény rôznych vekových kategórií a jedno mali spoločné - nenávideli, ak ich niekto oslovil Magda, vraj to znie tvrdo a nahnevane 🤷‍♀️ sesternica je Magdaléna a ak jej niekto povie Magda, tak ani nereaguje 😂 podľa mňa je Magdaléna tiež oveľa krajšie...
Ak to chceš pre dcéru, tak zváž, že sa jej to možno tiež nebude časom páčiť.

michaela789
28. dec 2021

A mimochodom, Lasicova žena je tiež Magdaléna, len má zaužívané oslovenie Magda.

sissy27
28. dec 2021

@simik411 pani Vášáryová, ktorá má cez 70r, je Magdaléna, nie Magda, ale bežne používa skrátenú formu mena. A 65r pani z mojej rodiny je tiež Magdaléna, tak ako aj všetky ďalšie rôzneho veku, ktoré poznám, ale väčšinou ich oslovujú Magda.

kararina5691
28. dec 2021

@simik411 máme v rodine Magdu, ktorá je takto zapísaná aj na matrike

simik411
autor
28. dec 2021

@sissy27 ok nech je teda viem že boli aj Magdy a bodka no ak máš potrebu má presvedčiat o opaku že nie fajn.

simik411
autor
28. dec 2021

@michaela789 včera mi zomrela moja najúžasnejšia mamka ktora mala meno Magdaléna. Nejdem viac ďalej túto debatu riešiť ani nič podobné už, nemusím zvažovať nič čo kto bude ako reagovať pre mňa je to meno niečo viac nech si vraví kto chce čo chce. Jediné čo som chcela vedieť či je reálne dat len Magda lebo sama mamka poznala viac ,ktoré boli len Magda keď bola ešte ona dieťa.. potom už len Magdaleny. Ale to je jedno už som odpoveď našla. majte sa krásne všetky a ďakujem za odpovede.

simik411
autor
28. dec 2021

@kararina5691 ďakujem za reálnu odpoveď na otázku ktorú som položila.

iffushka
28. dec 2021

@simik411 mám kamarátku, ktorá je zapísaná ako Magda. Takže určite sa to dá 🙂

vevesh
28. dec 2021

@simik411 ak to pomoze, Magda sa vela zapisovala v nemecky hovoriacich krajinach (tam nepoznaju Magdalena, len nedavno zacali pouzivat toto meno v takejto forme a vacsina nemcov to rozdeli na 2 nemecke mena Magda a Lena)...

mariska1989
28. dec 2021

A není to jedno ? Však môžeš dať Magdaléna a budete hovoriť Magda .to máš ako keď je Alexandra a volajú to dieťa Saša alebo máš Kristínu a voláš ju Kiku.
Ale malo by ísť v pohode že Magda zapísať

simik411
autor
28. dec 2021

@mariska1989 je to akoby to isté ale mamka tiež toto meno moc nemusela keď sme sa bavili že zbytočne dlhé , sama hovoríla keby bolo len Magda a hotovo. Tak preto len som Chcela..

tribaby
28. dec 2021

@simik411 Úprimnú sústrasť...

mariska1989
28. dec 2021

@simik411 no ono to je len o zvyku veľa mien je dlhých ale dajú sa skrátiť .. ale pokiaľ to cítiš ty aj otec dieťaťa že chcete dať len Magda tak ho dajte. Sú oveľa divnejšie mena a vôbec nie slovenské .takže kľudne daj Magda a keď budeš chcieť pekne povedať povieš Magdi, Magduš atď

basska_b
28. dec 2021

Podľa mňa by to malo ísť, ale niektoré matrikarky sú premúdrele, lebo v zákone je, že nie domáca podoba mena , ale to je podľa mňa skôr Katka, Zuzka a tak, najlepšie sa asi spýtať priamo na tej matrike, kde budeš rodit. Ja som chcela toto meno, no po prvé máme neter magdalénu a muž mi dal stopku, že sa mu to až tak nepáči. Ale je to krásne meno a úprimnú sústrasť k strate mamičky 😢

sissy27
28. dec 2021

@simik411 veď ja nehovorím, že neboli alebo nie sú, aj som ti vyššie písala, že ti to v pohode zapíšu na matrike aj v tejto forme. Akurát Magda je skrátený tvar mena a nie pôvodný, ako tvrdíš ty, to je celé.
Úprimnú sústrasť 😔

simik411
autor
28. dec 2021

@sissy27 oki , nemysela som to asi tak ako som aj napísala asi som mimo alebo neviem jasné povodne Mária Magdaléna z biblie ešte nie Magda. To viem že bolo ja len že mamina hovorila že proste kedysi tetky boli Magdy u nich v dedine až ona prvá ju prepísali sami na matrike na Magdalenu čo babka nejak ani nechápala prečo veď Magdu dala ale to je vlastne jedno úplne. Ďakujem 💔

elementissa
30. dec 2021

@simik411 aj moja prateta bola Magda, nevedela som, že teraz sa už nevyskytuje v kalendári. Ale pozri, môj syn má meno, čo sa nenachádza v kalendári a v pohode. Stačí, že je zaradené meno v nejako zozname mien. Magdu ti určite zapíšu bez problémov. Prosím ťa, keď zapíšu foneticke skomoleniny mien (raz som listovala v nejakom časopise a tam boli mená detí z miestnej nemocnice, ročník 2020 a tam normálne Chuan..a zapísali bez problémov)