Platili ste za preventívnu prehliadku u zubára počas tehotenstva?

fialkaa
3. sep 2012

Dievcata, mam otazocku. Ako tehotna mam narok na 2 prehliadky u zubara, jednu uz mam za sebou. Je ok, ze som za nu platila 9 eur? Nemala by byt bezplatna? Nepamatam si ako to bolo pri prvom tehu .... Som poistena v Dovere. Dakujem

moon1979
3. sep 2012

jasné, že si nemala platiť ... každá preventívna prehliadka je plne hradená poisťovňou, v tehotenstve 2x ...

gabuci
3. sep 2012

Však za preventívnu prehliadku nikto neplatí,treba to absolvovať raz ročne,aby potom na další rok neboli problémy.Ked niekto vynechá preventívku tak za ostatné služby viac počítajú.V tehotenstve samozrejme 2x máš nárok,nechápem prečo si musela platiť!

adriana1980
3. sep 2012

Nebola si náhodou prednostne objednaná?možno za to objednanie si platila a nie za preventívku.Tá by mala byť bezplatná bez ohladu na poisťovňu

katren
3. sep 2012

Pokial si nebola minuly rok na preventivku, tak si mala platit....aj já som to tak mala....pokial nechodis pravidelne na preventivku, tak si ju platis...
Nastastie je zubar moj kamarat, tak mi do karty pise , že chodim.... 😉

lin123
3. sep 2012

za preventivku neplatis, ja som ju absolvovala 2x pocas tehotenstva, platila som len za ukony, ktore sa netykali preventivky.

zuzuj
3. sep 2012

Za preventivku platiš ak nemá tvoj lekár zmluvu s tvojou poistovnou. On nemusí mať zmluvu so žiadnou poistovnou. Neviem odkial si ale v BA je to celkom bežné a suma 9 eur za to, že ti komplet skontroluje chrup, to znamená že mu to trvá aspon tých 20 minút mi pride ok. Ja mám napr. zubára kde ideš priamo na platbu. A zistila som, že nakoniec platím rovnako ako u zubárky u ktorej som mala zmluvu s poistovnou. Kde som síce za preventívku neplatila, ale asi tak to aj dopadlo, že akosi prehliadla 12 kazov, čo mi tvrdila počas tehu aj rok po, že žiadny kaz nemám.

lucka1987
4. sep 2012

za preventivku neplatis, zo zakona mas na nu bezplatny narok 2 X v case tehotnosti, preplaca ti to poistovna.... ( tyka sa to pripadu, kedy chodis pravidelne na preventivne prehliadky )

lejlla
4. sep 2012

ja som tiez v dovere prvu som mala bezplatne ale medzitym zubar zrusil s poistovnou zmluvu a za druhu som platila ☹

cicusmicus30
4. sep 2012

preventivne prehliadky su zo zakona vzdy a vzdy bezplatne,,,

veselavrba
5. sep 2012

Ahojte chcem sa aj ja opýtat:K zubarke na preventivku posiela gynekolog,alebo mam ist sama?Som uz v 25tyzdni a este som nebola.A mam zubarku ktora je sukromna tak neviem ci aj to plati ze mam preventivku zadara.Dakujem za kazdu odpoved.

elise
5. sep 2012

tehotná má zo zákona nárok na 2 prehliadky jednu v prvom trimestri a druhu v treťom trimestri a su bezplatne.

zuzickaaak
1. okt 2012

ja chodím tiež ku súkromnej zubárke, tak neviem, či to bude zdarma..

eviq
1. okt 2012

V tehotenstve mas narok na 2 preventivne prehliadky u zubara. Su plne hradene poistovnou. Ak tvoj lekar nema zmluvu s tvojou poistovnou alebo ak si minuly rok prehliadku vynechala, platis si. Alebo ak ti v ramci tej prehliadky urobil uz aj nejaky ukon, napriklad zaplomboval zub. Oprava kazu uz nie je v cene prehliadky.

stojdulka
16. nov 2012

ja som bola dnes a nič som neplatila, pravda je že som nepotrebovala žiaden úkon 😉

simca06022011
16. nov 2012

No, nerobil ti ten zubar nic? iba ti pozrel do ust? lebo normalne by sa nemalo platit, ale 9EUR urcite nie je platba za preventivku, mozno ma nejaky ciastocny poplatok v cenniku. Ale mne vzdy zubarka daco spravi, kamen da prec alebo opravi daco... 🙂 Na doklade by si mala mat napisat za co to je a potom si to vies porovnat s cennikom v ambulancii.

ukana
16. nov 2012

ak máš zmluvného lekára, tak neplatíš za preventívku. treba so vopred informovat, či má lekár s vašou poistovnou zmluvu. Ak je to sukromník, bez zmluvy s akoukolvek poistovnou, platíte všetko, preventívku možete absolvovat aj každý týžden, ale za poplatok.Ten je lubovolný, mal by byt niekde na viditelnom mieste cenník..ja som dokonca platila plnú sumu aj u zmluvného zubára, lebo mal minutý limit od poistovne v ten mesiac.... 😠

1234lubka
16. nov 2012

no nemala by si platit....ja som neplatila nic ved ako pises mas narok pocas tehu na dve BEZPLATNE ja som neplatila nic....mam VZP

dada1212
16. nov 2012

za preventívku sa neplatí. ale či si lekár nevypýtal tie peniaze za objednanie na určitú hodinu. lebo veľa nielen zubárov je tak vychcaných, že bez objednania nezoberú a ak ťa objednajú,účtujú si za to peknú sumu 😠

helka107
17. nov 2012

za preventívku by si nemala platiť ak si ju mala aj minulý rok..... najlepšie je informovať sa v zdravotnej poistovni a treba ísť z vlastnej iniciatívy, ked som čakala prvého syna bolo to povinné, zubár a pľúcne vyšetrenie, museli byť pečiatky v teh. knižke, lenže to je už pekných pár ročkov dozadu, teraz je to na vás,ale treba, zuby dostávajú v tehotenstve zabrať a ani neviete ako sa k nejakému tomu maličkému kazu dostanete...

monkovec
4. dec 2012

Aj keď by si nemala preventívku ani minulý rok aj tak si nemala platiť.Ja som si tento týždeň bola hľadať zubára, prvý ma odmietol že keďže mám dôveru tak ma ani nezoberie, druhý ma bez problémov zobral.Tiež som mala platiť 9 euro, to kvôli tomu že som na prehliadke bola naposledy v r 2009.napadlo mu že ako tehotná mám nárok na 2 prehliadky zdarma, sestrička telefonovala do poisťovne a mal pravdu, nemusela som platiť nič.Len do konca roka si všetky zákroky budem musieť platiť v plnej výške.

raona
4. dec 2012

ja chodim k sukromnemu dr., neplatim za ziadne preventivky, v tehu mas narok na 2, a chodim k nemu aj s 3 ročnou dcérkou a aj ona má narok na 2 BEZPLATNE prehliadky za rok, uz sme ich v tomto roku absolvovali....

@zuzuj prosim ta, co ti 20 minut kontroluje zubar na preventivke?? vsak to si do par minut vybavena ok ak neratam rengen, ale aj to nebýva na dlho... , tých 9 eur, veru nie je malo za to... si myslim...

24daniela24
5. dec 2012

Akurát včera som bola a neplatila som nic

mia18112
5. dec 2012

Je jedno, ci je zubar statny, alebo sukromny. Podstatne je, s akymi poistovnami ma zmluvu. Ak so ziadnou, musis platit - zakon nezakon.!!!!!!Potom by to islo na jeho vlastne triko. A zubari taki dobrodinci zase nie su!!!!!! Priklad - ja mam Doveru a moja zubarka ma zmluvu len s Doverou. Ja som za preventivku neplatila nic. Kamoska ma VSZP u tej istej zubarky a platila 10 eur. Pretoze s jej poistovnou nema zmluvu.

dadulienka
5. dec 2012

Presne ako pise mia....ak nemá zmluvu tak sa plati, tym padom mu poistovna neprepláca ( ani povinné prehliadky) nič ani nemá nič s nikým....9 eur je potom ale malá suma za preventívku, asi to bolo za niečo iné.....
Zubár by mal pri preventívke skontrolovať každý zub...to znamená aj zákus na ten zub ( do nejakého papierika) - každý zvlášť aj skúšku chladu s každým zubom ( to priloží schladenú vatovú tyčinku ( - 50stupnov C )na každý zub a zistuje ako to cítite), ak necítite žiadny chlad - zub je mrtvy a nemusí ani bolieť ale môže robiť odumretý nerv šarapatu v organizme. A tiež každý zub na poklep...a samozrejme obzreť či niekde nie je začínajúci kaz, poskúšať každú plombu.... Ešte sa používajú aj rôzne lampy, tam zistí fakt malé kazy....potom sa to dá ošetriť tuším len ultrazvukom a nemusí vŕtať....
@raona: No asi máš zlého zubára, lebo ak ti pozerá každý zub pri prehliadke poriadne určite to trvá aj viac ako 20m. treba zmeniť...
Alebo máš dobré zuby, a stačí ti aj taký šlendrán čo len nakukne pár minút a povie že ok...a zatial to stačí....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre