Čo s takým chlapom?

sheerryy
3. jún 2020

ženy mám taký problém, s chlapom sme spolu rok. samozrejme ako v každom vzťahu aj v tom našom sú hádky kto povie že prvý rok niečo také neexistuje tak klame :D... ale ide skôr o to že jeden deň sa bavíme o spoločnom bývaní (jeho nápad) a na ďalší deň mám pocit akoby som bola pre neho vzduch... akože aj teraz naposledy 3 mesiace bol ako medík cukríček ideálny partner a teraz poslednou dobou som zas pre neho vzduch dobre sme po dosť veľkej hádke. Som si istá že žiadna iná v tom nie je... Ale skôr mi ide o to prečo on vždy keď sa náš vzťah môže posunúť dopredu a viem že cíti niečo viacej ako predtým tak sa stiahne a čaká čo bude... toto jediné mi nejde do hlavy že prečo to robí porozprávať sa s ním nepomáha :D to si ho už na toľko poznám.

Za každú jednu radu moc ďakujem čo s ním alebo čo mám ja urobiť

viera
3. jún 2020

Tvoj vek?Jeho vek?A ako ty byvas?S rodicmi, sama?On s rodicmi, sam?...

sheerryy
autor
3. jún 2020

@viera ja mám 25 študujem posledný rok som na internáte teda bola som lepšie povedané bývam iba s maminou... on má 27 a býva s mamou a babkou bývanie pripadá do úvahy až teraz keď zoštátnicujem v tomto máme jasno

daganov
3. jún 2020

@sheerryy načo klameš sama seba? A prečo sa utešuješ tým, že kto povie, že počas prvého roka nemal s partnerom hádky, tak klame? Asi ťa šoknem, ale my sme sa ešte nepohádali a to sme spolu 12 rokov. Obaja sme flegmatici, čiže nás ťažko do hádky vtiahneš a dokážeme si veci vydiskutovať, prečo sa hádať? Je pravdou, že máme na 95% vecí v živote rovnaký názor, ale ani sme nezažívali také obdobia, ako opisuješ - raz hore a raz dolu. Ja nerozumiem tomu, ČO vás môže dostať do veľkej hádky. A ako reaguje, keď si pre neho vzduch, ako píšeš?

nnnuuunnn
3. jún 2020

Toto nevidím ružovo, prepáč.

sheerryy
autor
3. jún 2020

@daganov tak my sme obaja takí že horúce hlavy rýchlo vybuchneme a potom nám je ľúto

sheerryy
autor
3. jún 2020

@nnnuuunnn no akože už sa podobné stalo keď mal nejaké problémy o ktorých mi povedal a teraz sa správa podobne ako vtedy

nnnuuunnn
3. jún 2020

Ak máš od úplného začiatku riešiť veľké hádky, čo bude neskôr? Ešte väčšia ignoracia z jeho strany, alebo hádka nebude stačiť, tak príde na fyzické násilie? A čo bolo teda dôvodom hádky?

sandrika1986
3. jún 2020

@sheeryy : My mame s partnerom tiez niekedy horuce hlavy...sme ako voda a ohen..
Potom je to cloveku luto, ked nieco v hneve povie alebo urobi...poznam to.

sheerryy
autor
3. jún 2020

@nnnuuunnn tak ja som spravila chybu čo som si aj priznala... v poslednej dobe som stále do neho hučala :D uprimne ktorý chlap to má rád kvôli blbostiam... no tak proste len toho bolo už asi moc a vybuchol :D tak že zbohom :D a blokol ma na FB a 2 dni sme sa nebavili ale tak potom sa ozval a všetko bolo v pohode... a v ňom sa mení 8 nálad za deň horší ako žena... včera padlo dokonca aj slovo svadba... z jeho úst nie mojich a dnes je to zas úúplne inak

daganov
3. jún 2020

@sheerryy ak ste horúce hlavy obaja, tak to máte ťažšie, ale dá sa naučiť ovládať, chce to tréning. A najmä si uvedomiť, že tá veta- keď nejde o život, ide o h...o, skutočne platí. A potom uvedomiť si, že si tu len raz, nikto ti nevráti ani dnešný deň, ani tento týždeň a je len na tebe, čo ho prežiješ príjemne, alebo v hádkach. Veď si môžeš povedať svoj názor, ale nemusí to byť arogantne, ani zvyšovaním hlasu. Ak máte obaja takéto povahy, asi by som z toho vzťahu vycúvala, nič dobré to neveští. Ale tak ja mám rada doma pohodu, niekomu sa páči "Itálie"

sandrika1986
3. jún 2020

Strieda casto tieto nalady ?

sheerryy
autor
3. jún 2020

@daganov tak hej neveští to nič dobré ale to je tak že dusíme veľa vecí obaja v sebe a potom príde jeden okamžik vybuchnem ja na to vybuchne aj on a hotovo ako inak je to v pohode

cervenaruza123
3. jún 2020

@sheerryy Podla mna je neisty. Nie je zase taky stary, dnes chlapi pomaly aj do 40 rokov vahaju, ci sa viazat 😀. Spolocne byvanie je uz velky krok a isty zavazok. Asi ta ma rad, preto to zvazuje, ale aj sa toho boji, lebo to prenho uz znamena nieco viac. Co sa tyka hadok, su tzv. talianske manzelstva, kde sa partneri hadaju skoro vkuse, poznam takych a su spolu roky a hadaju sa, ale funguju. Samozrejme moze byt aj to, ak sa hadate na vaznych ci podstatnych veciach, ze ten vztah nema buducnost, ale to z par viet nie je mozne posudit. Situacia sa dost moze zmenit, ked dostudujes a budete obaja uz akoby v realnom zivote, uz budu vsetky veci realnejsie a vaznejsie, teraz o tom rozpravate len teoreticky. Niekedy fakt len cas ukaze

sheerryy
autor
3. jún 2020

@sandrika1986 :D ako hovorím 8 nálad za deň

daganov
3. jún 2020

@sheerryy prečo ich dusíte? Veď sa rozprávajte? O všetkom. Keby sme v sebe všetko dusili, asi by tiež skôr či neskôr prišlo k hádke. Inak aj ja si myslím, že je neistý. Aj by na jednej strane chcel svadbu, spoločné bývanie, aj sa toho obáva. Uvedomuje si možno, že zmení svoj život úplne a ešte sa na to necíti.

sheerryy
autor
3. jún 2020

@cervenaruza123 neistý... to neviem ale ak hej tak potom tú neistotu prenáša na mňa vo veľkom... naposledy keď sme sa bavili takým štýlom že teda mám byť stále v pozore a mám sa báť tak som sa ho spýtala či sa mám báť že neho prídem povedal že nie... ďalej keď som mala nedávno naprd obdobie tak ozaj som mu povedala čo všetko ma žerie... no a keď som sa ho spýtala tak mi nepovedal priamo áno ale takým tým jeho špecifickým humorom ako fakt ak on je neistý čo pri mne nemá dôvod byť neistý tak čo mám potom hovoriť ja

sheerryy
autor
3. jún 2020

@daganov tak ja som taká že má voľnosť a slobodu môže sa baviť piť veci podobné ja mu nezakazujem jediné čo má zakázané sú iné ženy :D akože ja som liberálna v tomto čiže na jednej strane ja ho chápem že sa bojí o tú svoju slobodu... preto mu nič nezakazujem

jaskolka
3. jún 2020

Aký zmysel má dusiť všetko v sebe? Už toto je chyba, akú ste urobili na začiatku, že to, čo vás mrzelo, ste si nevyjadrili, ale "dusili" a potom vybuchli za blbosti. Ono je hádka a hádka. Jedno je nezhoda, že muž nechá vonku šunku a ona splesnivie, a druhá vec vykricat si aj zraniť druhého, tresnut dverami a bloknut ho, neozvat sa. Striedať 8 nálad denne mi príde na bud strašne mezrelu alebo labilnu osobu. Ani jedno nie je vhodný partner. Ráno úsmev, potom krik, potom objatie, potom nadávka,zase bozky, radosť,a o chvíľu rev, vresk... Toto nie je normálne, nech si už nahováras hocičo. Myslís, že budeš zvládať chodiť domov v neistote, akú náladu ten "úžasný cukricek" bude mať? Ci ta pobozká, alebo ti vynada? Vo vzťahu musíšat pocit, že si sama sebou. Akonáhle to chyba, nie je to vyvážený vzťah. Veľmi dobre si premysli, čo budeš robiť... Toto mi ako dobrý a perspektívny vzťah rozhodne nepríde

janeninka
3. jún 2020

@sheerryy odporucam ak chcete spolu ostať tak sa naučte hádať. Aj ja sa viem vytočiť ale nie som zvieratko a viem že moje správanie može druhému ublížiť a zanechať následky na vzťahu. Mne napr.pomohlo nedusit nič. Vtedy sa to dá od komunikovať aj s chladnou hlavou. Pozrela by som sa na jeho správanie aj z pohľadu vzťahove väzby, aký je typ ak sa v tom chceš viacej vrtkat. Asi sa ešte obaja namakate alee ak by vám to aj nevyšlo tak do budúcna pre oboch fajn že na tom popracujete. Držím palce

sheerryy
autor
3. jún 2020

@jaskolka počkať ja som nepovedala nikde že je agresívny to nie... nikdy mi nenadával ani nepovedal škaredo... len teda také chladnejšie správanie sa občas u neho objaví

stanislavicenka
3. jún 2020

@sheerryy ked sa vadite uz v prvy spolocny rok,asi to nebude taky uzasny vztah. My s manzelom sme sa nevadili, Kym neprisli deti ( unava, neprespate noci, plac babatka). As I je nevyzrety, ked ho take vnimas. Bud s Nim budes stracat cas Este 5 rokov, alebo sa St tym pohnes uz terez

jaskolka
3. jún 2020

@sheerryy ja nevravím, že ťa bude hneď mlátiť, alebo co. Len ak by môj chlap striedal nalady ako ponožky, tak by som sa cítila blbo len preto, že vobec netuším, na čom som. A nejde len o úsmev, krik. Veď sama píšeš, že nevieš, o čo kedy mu ide, raz chce bývať spolu, potom už nič o tom, spomenie svadbu s vzápätí akoby nič nepovedal. Hádky po roku vzťahu, a že toho druhého blokujem,neozvem sa atď jednoducho nepatria do vzťahu rozumných zrelých ľudí, toto robia pubertiaci. . Co budete robiť, keď ozaj prídu problémy? Také skutočne?

daganov
3. jún 2020

@sheerryy ty mu skutočne nemáš čo zakazovať, ani teraz, ani ako manželka. To má byť pre neho samozrejmé a nie, aby mu manželka niečo zakazovala. Zaujalo ma to pitie, tebe to nevadí? Neviem, ako často sa opíja, ako vôbec trávi tvoj priateľ voľný čas, ale je tu teraz pár dní nová téma, do ktorej píše nešťastná žena, matka dieťaťa, ktorá je vydatá tri roky a jej muž chlasce počas víkendov. No jej sa už začína protiviť. Netlač na neho, ničím. Nikam sa neponáhľajte, dobre sa radšej spoznajte, kým urobíte vo svojom živote vážny krok. A naučte sa spolu komunikovať, o všetkom. To, čo opisuješ, sa mi vôbec nepáči.

deti95060810
3. jún 2020

takýto bude celý život..... nevyriešiš to. Vyzerá to ako jeho povahová vlastnosť. Ak ti to vadí teraz, aj o 10 rokov ti to bude vadiť - alebo sa prispôsobíš...😉

sheerryy
autor
3. jún 2020

@daganov myslím že keď ide s kamarátmi na pivo idú oslavovať alebo že si dá večer jedno dve.... akože neponáhľam sa nikam netlačím na neho teda :D ako s čím lebo niekedy ho musím k veciam dokopať lebo na ne zabúda ale to je na inú debatu...

sheerryy
autor
3. jún 2020

@deti95060810 tak meniť človeka nemá cenu tým pádom keby ho chcem meniť nájdem si niekoho iného

brita7777
3. jún 2020

rodeny narcis-manipulator, skus si nieco vygpoglit o tom..ono, pri takychto macho narcistickych manipulatoroch sa mozes aj rozkrajat a nikdy nebudes pre nich dost, manipuluje ta tym, ze raz je ok a raz nevies na com si, osobne ti radim, nastuduj si nieco o tom na nete je toho plna kopa aj na youtube narcissistic personality ak vies po anglicky

saluda
3. jún 2020

@sheerryy ja by som v takomto vzťahu nemohla existovať. Neistota, napatie a pocit, že nemôžem byť sama sebou, lebo ako asi zareaguje......sorry, ale toto eeeeee. A áno, je úplne normálne a bežné, keď sa v harmonickom vzťahu k sebe takto ľudia nesprávajú. Pre mňa je to signál, že niečo nie je správne a hľadám ďalej 😉

sheerryy
autor
3. jún 2020

@brita7777 :D podľa toho čo čítam tak som to ja :D :D

jaskolka
3. jún 2020

Ono ja si myslím, že žena musí mať istotu, že sa môže na partnera spoľahnúť. Teda nemusí premýšľat, či to, na čom sa dohodnú, aj splní, pripadne ho kontrolovať, pripomínať, sledovať atď. A nejde len o také drobnosti, ale aj o vážne veci, aké určite v živote prídu. Príklad, bývalý absolútne nebol spoľahlivý, raz bolo áno, potom nie, potom neviem, nikdy som netušila, na čom som, nedalo sa vôbec na ničom dohodnúť, lebo jednoducho "nebol istota". Ci už šlo o nákup do domácnosti, alebo svadbu 😃. Terajší manžel od prvej chvíle bol "opora". A veru boli problémy, ale v zmysle, že po pár mesiacoch jeho matka vážne ochorela, nevedelo sa dlho, čo jej je, bolo treba, aby pomohol, vrátil sa zo zahraničia. Potom som ja otehotnela, kvôli tomu prišla o prácu, z dňa na deň sa nastahovala k nim. Nasledoval bohužiaľ spontánny potrat, o bábätko sme prišli. A ešte veľa iných veci, moja následná operacia, a podobne. No neviem si predstaviť, ako by to sa zvládlo, keby v ňom nemám úplnú oporu, proste sú momenty, keď ty ako žena potrebujes sa spoľahnúť na partnera. Prepáč, tento spoľahlivo nepôsobí ani náhodou