Muž požiadal o rozvod

17. mar 2023

ahojte, prepacte za tento vylev viem ze takich tem je tu milion ale som v situacii ze nevie co a ako dalej. po 12 rokoch vztahu z toho 9 rokoch manzelstva moj muz poziadal o rozvod, mame 7 rocnu dcerku a ja som sa bola nutena vratit spat k rodicom aj s kuframi ešte su nevybalene..dvanast rokov vztahu, kopu spolocnych planov, spolocne krasne zdrave dieta a on mi povie ze sa laska z jeho strany vytratila a ze chce rozvod..ešte mesiac dozadu sme sa bavili ze by sme si kupili mensiu zahradku a nejaku chatku kedze byvame v panelaku ze aj na dochodok tam budeme relaxovat a o mesiac mi povie toto..vobec neviem co mam robit co bude teraz..len sedim a revem cele dni ..cely zivot sa mi rozpadol vsetky plany co sme mali vsetko je fuč..neviem ako to vysvetliť malej, rodicia su z toho tiež v šoku.aj cela rodina..viem ze to bude chciet cas ale ja som si myslela ze spolu zostarneme.pytala som sa ci som urobila nieco zle alebo tak a on ze nie ze proste uz nieje stastny somnou v manzelstve a nechce sa pretvarovat a hrat sa na nieco co nieje..ina zena vraj za tym nieje aj ked tomu moc neverim..ach poradte co robit aby som sa nezblaznila

lily246
19. mar 2023

Milenka mu dala košom, tak si mu už dobrá aj ty. 🙁

karolinakr
19. mar 2023

@cippi inak bol yo vtip, keby si tu chcel nahodou vykrikovat

karolinakr
19. mar 2023

Dala mu milenka kopačky? No neviem po tomto ci by som ozlomkrky utekala domov. Povedala by som mu, že si to rozmyslim

karolinakr
19. mar 2023

@lily246 aj ja som to napísala

777januska777
19. mar 2023

Podla mňa ho ta jeho nova poslala niekde. Mna by najviac asi hnevalo na tom to, ze nechce priznať pravdu o druhej zene.

jajulienka
19. mar 2023

Ak cítiš, že by si ešte dokázala budovať tento vzťah, obnoviť dôveru a nechces to ešte vzdať, pretože ti to za to stojí, vráť sa…ale nie hneď. Dopraj mu pocit, že niečo veľmi pokazil, že rodina je niečo, čo si treba vážiť, starať sa o to a je to veľmi krehká vec, o ktorú môže prísť. Sám musí nejaký cas cítiť, že je to pominuteľné, že je preňho neprijateľné byť bez vás. Že nestačí pár pekných slov a hneď bude všetko Ok. Že keď niekoho tak hlboko raní, musí počkať, kým sa tá rana zahojí. A musí pomôcť ju liečiť. Že keď si jeho nedopatrením zlomis nohu, musí sa o teba nejaký cas starať a nie ta hneď zobrať tancovat na ples. Vráť sa, ale nechaj si cas na to, aby v ňom dozreli pocity straty. V budúcnosti, budú tvojim benefitom…prajem vnútornú silu a pokoj🙏

maryetta
19. mar 2023

@h2 presne tak. Ak by mu aspon malicko zalezalo na rodine. Na nej. Na dcerke. A ak by tam bolo iba to prestal lubit. Tak by sa snazil…. Zachranit. Snazil by sa najst tu lasku ktora tam bola len nieco ju prihasilo. Ale ak je tam co i len namensia iskra aj ta sa vie poriadne rozohnit. Len to musia chciet obaja.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikyball
19. mar 2023

To je super, hlavne komunikujte co sa deje, co ho trapi a podobne.

apolka77
19. mar 2023

@ravador áno máš pravdu, Ty ženu v žiadnom prípade nepotrebuješ a nesmieš mať !

kittykat22
19. mar 2023

Tak to je fajn. Mozes sa vratit. Dcera spat doma - o starost menej. Ale ty si uvedom, ze nic nemas. Na tvojho muza nie je spolah. Zacni si setrit niekde sama na ucet aby si mala nieco sama pre seba, pretoze tvoj muz je sebec. To co spravil nebol chvilkovy skrat - to bolo dlhodobo planovane a preto ti ten rozvod predhodil s kludom anglicana.
A je jedno, co bolo za jeho rozhodnutim. Nie je mozne, ze muz po 15r vztahu so zenou s ktorou neriesi konflikty, s dietatom sa jedneho dna zobudi, ze chce rozvod a druhy den oznami, ze teda asi nie.
Skus sa na neho teraz pozerat nejaky cas triezvejsim pohladom.

huginko
19. mar 2023

@apolka77 tie miery by som upravila na pôvodných 90-60-90

fineta
19. mar 2023

Mne to príde tak, že sa platonicky pobláznil do inej ženy a zrazu konal voči vašej rodine skratovo. Tým, že ste s dcérkou odišli a ostal v byte sám, mal čas premýšľať a až vtedy si uvedomil, čo vlastne vystrája. Či mu nejaky úlet, pri ktorom by opäť cítil to počiatočné iskrenie za to stojí.. rodina je pre teba najviac, cítit zo slov.. takže by som určite dala šancu... Len to sa musí muž veľmi veľmi posnažiť. Nie iba tak lusknutim prsta. Chce to otvorenu a úprimnu komunikáciu...veď vieš ..

apolka77
19. mar 2023

A čo si mu povedala?
No neviem, teraz budeš chodiť s kuframi keď mu zasa prepne v palici?
Toto by som mu nechala riadne vyžrat. A určite by som sa hneď neponáhľa domov. Moja odpoveď by bola, že si to celé ešte rozmyslim a jasne mu dala najavo že dôveru u mňa stratil a nech si pekne teraz rozmyslí ako si ju bude spať ku mne budovať...že to nejde len tak vyhodiť človeka zo svojho života za 5 minut a potom ako rozmaznané decko prísť za tebou že chce hračku naspäť. Čo má 5 rokov?
Nech si fnuka do vankúša.
Tiež si myslím že mu milenka alebo potenciálna dala košom alebo si uvedomil že ju až tak nechce ....či výčitky svedomia .
Moja podmienka by bola, keďže žili ste spolu dlho a máte 9 ročnú dcéru že prepise polovicu bytu aj na teba. Aby si v prípade zas o pol roka zas nechodila domov iba s pár slivkami.
Však keď ťa tak veľmi miluje zas po pár dňoch a nevie bez teba žiť tak čoho by sa mal obávať, všakže... A zaslúžiš si to momentálne ako odškodné za bolesť čo ti spôsobil....
Pre mňa by to bol už jeden nespoľahlivý tvor ku ktorému by som stratila dôveru a už by som sa asi nikdy necítila v jeho spoločnosti bezpečné.
Určite sa k nemu nevracaj hneď.
Daj mu vyžrat že nevieš kedy a či budeš už s nim, nech chudák pocíti aké to je zbaviť sa a byť zahodeny ako kus handry. Curak je to ...

autor
19. mar 2023

Povedala som mu nech sa spamata čo robí..a že keď máva nejaké skraty nech to ide riešiť s odborníkom a poslala som ho preč..

ema22270
19. mar 2023

Fuha, tak toto je prekvapenie asi aj pre nas tu.
Ja by som sa nevracala kym by sme sa neporozpravali a to na rovinu.

matabb73
19. mar 2023

Sila toto. Najprv ti z ničoho nič oznámi, že sa chce rozviesť, nechá ťa aj s dieťaťom odísť, trápiť sa a teraz akoby sa nič nestalo, sa máš vrátiť. No neviem ako by som sa zachovala, ale určite by som neutekala hneď späť. Chcela by som vedieť čo ho k takému radikálnemu kroku viedlo, pravdu a nie výhovorky a prečo si to zrazu rozmyslel. Viem, že niektoré páry sa k sebe vrátia, ale neviem či by som to dokázala. Tá rana tam zostane. U nás sa tiež stalo niečo vážne, žili sme spolu potom ešte tri roky, ale boli to tri roky trápenia. Ja som to z hlavy nedokázala dať preč a môj vzťah k nemu sa veľmi zmenil. Treba si dobre premyslieť čo ďalej a či s nim dokážeš po tomto ďalej žiť a dôverovať mu.

dianka555
19. mar 2023

Teraz je všetko na tebe, ty ho poznáš a je to váš vzťah. Možno skrat a možno nevera. Zistiť sa to dá. To si vy dvaja musíte vydiskutovať a doriešiť. Rada určite si že prišiel. Urob si podľa seba a ako chces.

maminkadeticiek
19. mar 2023

Povedz mu,ze ty mas zivot len jeden,a nechces ostat s clovekom,o ktoreho sa nemozes opriet a budes odteraz v napati,ze vas opat opusti a vymaze zo zivota.Ze si sokovana tym,ake jednoduche bolo prenho poslat vas s dcerou prec.Ze stratil tvoju doveru a chces ostat teraz sama u rodicov aby si si urovnala v hlave,co chces dalej v zivote.

mikadooo
19. mar 2023

Po tomto kroku by som navrhla poradňu. Lebo absolútne nerozumiem, čo to stvára. A najskôr do poradne, vyriešiť, čo sa vlastne stalo, až potom sa vrátim domov. Lebo takto vlastne vôbec netušíš, čo sa vlastne stalo - či iná žena, či nejaká osobná kríza, alebo čo vlastne riešil a HLAVNE, prečo nič nepovedal a hneď vytasil rozvod. Kým by som nemala logicky a jasne vysvetlené tieto otázky, tak by som sa nevracala. Odpoveď "neviem" alebo "len tak" a podobne pritom neberiem ako logickú a jasnú odpoveď.

luczach
19. mar 2023

Ahoj @autorka, sucitim s Tebou ❤❤❤
Len tolko Ti poviem, Tvoj muz ma na miliardu inu zenu (milenku),inak by neurobil taketo razne rozhodnutie. Ma milenku uz nejaky ten cas a Teba vodil uspesne za nos (napr.aj recami o tej chatke na stare kolena). Je to smutne. Ja by som asi vyskocila z koze, aj ked taketo nieco som nezazila. Ale nikdy nevieme, ktoru z nas to caka. Ide o to, ze tvoj muz je zaletnik. Asi to aj robil dobre, ked si nemala ani najmensie podozrenie.
Pravdu sa dozvies az casom ❗❗❗
Zbav sa ho a karma je zdarma, mozno on este pride na to, co urobil, ale neskoro.
Sancu by som mu uz nedavala.
Po case sa vzchopis ➡️ na lasku nie je nikdy neskoro a stretnes muza, ktory Ta bude hodny a nie ten povrchny parazit.
Bud rada, ze mas rodicov, ktori Ti pomozu 🍀

Vela stastia prajem 🍀🍀🍀🍀

luczach
19. mar 2023

@matabb73 Podla mna je v tom ina zena, ale nema ju este istu. Tento chlap chce hrat na istotu, preto raz rozvod a neskor vsetko chce vratit do starych kolaji. Je to pokrytec.

matabb73
19. mar 2023

@luczach skôr zbabelec. Nevie povedať pravdu a čaká, že žena mu to všetko zožerie.

luczach
19. mar 2023

@matabb73 Ma dovod a treba zistit aky, ja som napisala svoj nazor, ze chlap robi taketo razne rozhodnutia len pri inej. Toto je tak narusena dovera, ze az. Autorka, keby nema rodicov, bol by z nej bezdomovec aj s dcerkou. Ako si to vlastne ON predstavuje❓❗
Ak navrat, tak prepis polku bytu na autorku, aby aj ona mala nejake zaruky a prava.
Ten jej muz je nevyspytatelny.

matabb73
19. mar 2023

@luczach tiež som presvedčená, že je za tým iná žena a niečo sa zmenilo keď volá manželku späť. Preto píšem, že je zbabelec, lebo nechce povedať pravdu.

iritka
19. mar 2023

Hlavne treba riadne vyriesit dovod rozchodu, aby dieta tiez nemalo chaos kvoli tatkovym uletom.

akiana
19. mar 2023

Frajerka ho poslala k vode, tak bez teba odrazu nevie zit. On ju asi postavil pred hotovu vec ze sa s tebou rozvadza, ona sa toho zlakla lebo pre nu to bol tiez len ulet, ukoncila to, a on spanikaril ze nema ani jednu, tak ide k tej, u ktorej ma nadej, ze ho vezme naspat. Teda ty. Boze ti chlapi jak keby sa to vsetci ucili v nejakej skole, aki su rovnaki.

akiana
19. mar 2023

@ravador To, ze pohrdas zenami, je v poriadku, to su tvoje nazory a nikto ti ich neberie. Len mi prosim ta vysvetli, preco travis tolko casu a plytvas tolkou energiou na forach pre nas stetky, plytke hlupane a zlatokopky (z tvojho prejavu mi logicky vyplyva, ze takto zeny vnimas ty), miesto toho, aby si sa venoval niecomu hodnemu tvojej muzskej nadradenosti. Napriklad tej tvojej zdravej strave. Ved my zeny nemame okrem sexu co ponuknut, tak naco tu pises diplomovky a riesis co si myslime? Trochu schizofrenia, nie?

Vygoogli si slovicko “incel”. Co ti vyjde, to si ty.

jajulienka
19. mar 2023

@ravador …skôr myslím, že nemajú čo ponúknuť muži ako si ty. Preto sa skrývajú za dokonalosť ženy. Našťastie vás - veľmi silných a samostatných jedincov nieje veľa a preto nevymrela láska, rodina a úprimný vzťah muža s ženy…

ema22270
19. mar 2023

@mikadooo aj ja by som poradila najskor poradnu.