Partner ma opustil tehotnú

10. dec 2023

Mám 31 rokov, tri roky sme sa s partnerom pokúšali o bábo..momentálne som v 5tt a on nás opustil. Bez váhania, bez emócii, že on to dieťa nechce a že nechce byt ani so mnou. Že si len vysporiadame materiálne veci, ktoré sme za ten čas, čo sme boli spolu, nadobudli (nie sme manželia) a že ak si to dieta nechám, je to moje rozhodnutie a budem slobodná matka.
Budem sa sťahovať späť k rodičom, tí mi povedali, že mi so všetkým pomôžu, keďže mi nevychádza ani materská (posledný rok sme žili v zahraničí). Som z toho totálne na dne. Absolútne nemám tušenie, s kým som to toľké roky žila, kto je ten človek, s ktorým čakám dieťa? Ako to zvládnem? Ako sa na mna budú ľudia pozerať? Nahradíme dieťaťu plnohodnotne oboch rodičov? Som schopná odpustiť? Zabudnúť nezabudnem keďže mi ho malé bude do smrti pripomínať… chce sa mi len plakať, som vyčerpaná, nič necítim

la_dolce_vita
10. dec 2023

Nechapem...cize este pred cca mesiacom dieta chcel a teraz zrazu takyto zvrat? Nechce sa mi to verit..

daniela2202
10. dec 2023

Máš 31, bábätko je dar, a všetko zvládneš, rodina pomôže , raz budeš veľmi šťastná - to ti prajem ♥️

rebrambora
10. dec 2023

Ako sa budu na teba ludia pozerat? Toto si prosim vymaz z hlavy.
Bud rada, ze ti rodina pomoze, to zvladnes. Zlakol sa zodpovednosti? Bud rada, ze sa ukazal aky je, aj ked je to nepochopitelne...

autor
10. dec 2023

@la_dolce_vita Ano presne tak, pred mesiacom ešte dieťa chcel…keď som mu to oznámila povedal mi, že on si rozbieha nový biznis a nepočítal s tým, že by som mohla zostať tehotná, keď sa doteraz nedarilo a že toto nie je ten správny čas na dieťa.

autor
10. dec 2023

@rebrambora už je to týždeň odkedy som sa to dozvedela a ja stále nemôžem uveriť tomu, čo spravil. Proste to si neviete predstaviť ten šok. Absolútne mi to hlava neberie a neviem sa s tým zmieriť

zuwa78
10. dec 2023

Zvladneš to ,neboj sa....a nezabudni ho dať napísať do rodneho listu.....aby si na babo dostavala alimenty.....

daniela2202
10. dec 2023

Tu ani nie je slov, čo s tým má biznis, dieťa je dar, nemôže ho mať kedy sa mu zachce, nedá sa kúpiť... je to parádny chudák... aspoň z neho dobre vymasti potom alimenty- z pána podnikateľa 👉

zuwa78
10. dec 2023

Sucitim s tebou.. je mi to neskutočne ľuto.....a čo nato jeho rodina?

autor
10. dec 2023

@zuwa78 povedal, že on sa k otcovstva neprizná. On je pôvodom Talian a ja sa bojím, že ak by som ho dala k súdu, o pár rokov mi dieťa vezme do cudziny…

autor
10. dec 2023

@zuwa78 povedal, že ani rodine o tom nepovie, že radšej povie, že to nie je jeho. Ja mám s jeho rodinou výborný vzťah a pochybujem, že to cely život dokáže tajiť, to by sme museli zmiznúť z povrchu zemského, aj napriek tomu, že oni žijú v taliansku, sme v kontakte, minimálne len na sociálnych sieťach

daniela2202
10. dec 2023

Len im to pekne povedz

terezka1947
10. dec 2023

Tak na takého chrapuna zabudni,podľa mňa,asi ani doteraz nebol TOP,ale už ty vieš.
Keď máš kde ísť,dieťatko si vychovaš. Jeho ridine-ked máte pekný vzťah,tak by som to povedala-napisala. Bez zlých emócií a aj povedala,že im to podavas iba ako; nfirmaciu a nič od nich nečakáš,keďže sa priateľ k nemu odmieta priznať. Máj svoju hrdosť. A uvidíš,čo urobia oni.
Život pôjde ďalej....jasné,že zo dňa na deň nezabudneš,bude to ťažké,ale bude tu dieťatko.
Zvládneš to, určite 😊mamy sú silné.

anjelicek26
10. dec 2023

Normalne napis po prvom trimestri jeho rodine, co stvara, nech vedia popredu, co sa deje...testy dna potvrdia zvysok, to teraz neries...

Navyse skutocne - si v 5-tom tyzdni, on to vie tyzden, panika v ociach, nevie, co chce...hlavne po troch rokoch je to "zrazu" uz to necakal... nechaj ho to rozdychat, sustred sa na seba, prvy trimester je kriticky, vela tehotenstiev bohuzial ani nevydrzi, takkze hladaj pracu, nech mas prijem, vies si poplatit sama veci... zvysok ked na to prijde cas...babatko sa nenarodi zo dna na den, mas na vsetky tieto otazky v hlave cele mesiace cas a presne - babatko je dar, v tvojom veku v spravnom case, sustred sa na seba, svoju rodinu (ktora ta miluje a slubila pomoc), svoj zivot, jeho uz sudy pritlacia platit vyzivne, aj ked verim, ze pri normalnom vztahu este ma sancu sa spamatat...

autor
10. dec 2023

@daniela2202 hrozne mám na neho nervy, snažím sa ukludnovat, nehnevať sa tak kvôli dieťaťu ale ano, mam sto chuti im to povedať. Len jedného jediného sa bojím, že on mi potom bude robiť napriek a bude si nárokovať na dieťa.

zuwa78
10. dec 2023

Tebe ako slobodnej mame, nik dieta nevezme do cudziny.....nedaj sa zastrašit.. to je blbosť!klud!
Priezvisko daj babu svoje...to je dôležite...ako slobodna mamička budeš mať na babo len ty všetky prava.
Popytaj sa niekde na sude, aky by bol postup, ked otec dieťaťa (cudzinec)odmieta priznať otcovstvo......porieš taketo veci dopredu....daj to vediet jeho rodičom.....nešetri ho......možno či oni by mu nenatlkli do hlavy priznat otcovstvo....

daniela2202
10. dec 2023

@zuwa78 👍👍👍

autor
10. dec 2023

@anjelicek26 on u mna ako čovek úplne skončil. On ma bez váhania, beh mihnutia oka proste poslal na potrat a odvtedy sa ani neozval. Takémuto človeku by som mala v budúcnosti dať na víkend dieta? Pretože akonáhle mj vzniknú povinnosti, bude mať aj práva

autor
10. dec 2023

@zuwa78 dobre, ja si ešte všetko pozistujem. Ďakujem za podporu

anjelicek26
10. dec 2023

Autorka taketo komplikovane myslienkove pochody v piatom tyzdni, rozmyslas 150 krokov dopredu a este si ani nevidela dutinku v maternici... myslim to v dobrom, ale nehrot to. Keby je otec, ano ma pravo dieta vidiet. Nech je partner aj akykolvek - otec vie byt dobry. Nie vzdy tieto veci spolu priamo umerne suvisia... pred nieco vyse tyzdnom bol laska tvojho zivota, teraz s teba hovori hlavne zlost a sklamanie.

zuwa78
10. dec 2023

Nik mu nevyhoveje.... kedze nie ste manželia.. nik ti dieta nezobere....ty ako slobodna mama musiš dat svoje priezvisko babätku.

daniela2202
10. dec 2023
autor
10. dec 2023

@anjelicek26 asi máš pravdu, musím sa ukľudniť v prvom rade

ciernysokol
10. dec 2023

Ja by som ho do rodneho listu nezapisala.kedze zije v cudzine.ziadne peniaze nestoja za to,aby si s bala,ci ti dieta vrati po vikende alebo prazdninach v taliansku.nikdy nevies.

januska12323
10. dec 2023

Teraz nič nerieš len sa nasťahuj k rodičom. Na všetky záväzné rozhodnutia máš pár mesiacov čas.

autor
10. dec 2023

@ciernysokol presne toto mi behá po rozume, o financie sa nebojím, mám nejakú finančnú rezervu. Jednoducho momentálne nemám pocit, že mi pár EUR stojí za to, aby som sa v budúcnosti stresovala, že si bude nárokovať na dieťa.. videla som hocijaké prípady, keď sme žili v taliansku, keď otec nevrátil dieťa…

zmrzlinka2021
10. dec 2023

Nechápem ak priateľ s tebou nepočítal na vážny vzťah, manželstvo, deti, prečo nepoužíval kondómy? To mu nie je ľúto, že tebe ublížil?
Ja neverím, že tam minimálne náznaky jeho charakteru neboli.

zuwa78
10. dec 2023

Ak mu sud nariadi test otcovstva....bude musiet ist.....

autor
10. dec 2023

@januska12323 dobre, musím asi krok po kroku, v prvom rade prijať skutočnosť, že sa to naozaj deje

egonsk
10. dec 2023

Je mi ta luto ako si dopadla, ale toto by malo byt prikladom pre dalsie baby, ktore roztahuju nozicky cudzincom a veria ich krasnym recickam a potom, ked sa zrazu spadnu do reality, tak sa im zruti cely zivot a boja sa aj napisat otca dietata do rodneho listu, aby nahodou nemali v buducnosti komplikacie. Ked sa zachova rovnako nas chlap, udupete ho do zeme a cez vyzivne a exekucie mu zoberete aj posledny rohlik, alebo rovno dopracete do basy, ak to nezvlada, no u cudzinca ako citam radsej hrate chudatenka, ktore nechcu toho chlapa uz ani vidiet a ani alimenty. No na to treba mysliet uz na zaciatku a nie az ked sa prihodi to, co sa prihodit moze.

autor
10. dec 2023

@zmrzlinka2021 viete, všetko toto platilo, pokým som mu neoznámila, že som tehotná. My spolu dokonca mame spoločný biznis v taliansku, z ktorého ma musí ešte vyplatiť a nejde o malé peniaze.