Prečo to robí?

5. feb 2024

Čaute maminky,
Tak prišiel som si pre radu aj ja. S maminou mojej dcéry nežijeme spolu už 2 mesiace. Malička ma 5 mesiacov. Výživné platím ( dobrovoľne )posielam kuriérom plienky, vlhčené obrúsky aj podložky.
Čakáme na rozhodnutie súdu o zverenie, výživné aj to aby som s ňou mohol byt. Odkedy nie sme spolu nedovolila mi vidieť malíčkú, kočarovat ju ani nič podobne. Na moje otázky nereaguje ohľadom zdravot. Stavu.
Avšak na sociálne siete pridava takéto príspevky, avšak len tam kde ma napríklad moju mamu.

Dôvod rozchodu prosim nechcem riešiť. Bolo to nečakane dieťatko a nerozumeli sme si.
Prečo ale pridava podobne veci, keď mám záujem o malú.

Som chlap a ste tu väčšinou mamičky tak verím, že mi poradíte ako to vidíte ďakujem ☺️☺️
Áno ľúbim ich obidve stále.

tttbb
5. feb 2024

Msti sa ti cez dieta. Bezna praktika zien. Priprav sa na horsie ;)

cookie29
5. feb 2024

Uz zase? :(

autor
5. feb 2024

@tttbb vydieranie bude neustále?

autor
5. feb 2024

@cookie29 prepáčte podobnú tému som tu nenašiel. Ak som čokoľvek spravil ospravedlňujem sa

januska12323
5. feb 2024

Z nejakého dôvodu je na teba naštvaná a píše na fb aby to všetci vedeli, aj ty. Vôbec to nerieš, snaž sa byť najlepším otcom, ostatné sa časom poddá.

autor
5. feb 2024

@januska12323 ďakujem budem sa snažiť ďalej 🙂

huxy
5. feb 2024

Ak nechceš rozoberať dôvod rozchodu, a možno si sa naozaj k matke dieťaťa nesprával dobre, tak sa takým príspevkom nečudujem. A na Tom nevidím nič zle.
Druhá vec je, že si stále otcom (i keď to možno ona to už ľutuje). Počkaj si na súdne pojednávanie a rozhodnutie, potom ho bude musieť dodržiavať.

simsalabim
5. feb 2024

Vies, co ti poviem? Mala ma 5 mesiacov, spolu nie ste 2. Teda si odisiel, ked mala mala 3 mesiace… asi to vrzgalo uz dlhsie. Ty si vsak ako partner z mojho pohladu zlyhal. Zena v sestonedeli aj nejaky cas po je zranitelna, potrebuje pomoc a podporu partnera. Tu si jej asi nedal, ublizil si jej a ona teraz chce ublizit tebe. Preto to robi.

autor
5. feb 2024

@huxy nemyslím, že som urobil niečo zle. Dôvod? Obaja sme na vine. Nefungovalo to. Žiadne iné veci nehladaj za tým

autor
5. feb 2024

@simsalabim tak uprimne asi ublizil. Ale bolo to vzájomne. To či odišla ona alebo ja je každopádne nepodstatne. Dohodli sme sa že to ukončíme spoločne. Tak nevidim dôvod že ubližuje mne. Chcela odo mna čas. Nekontaktujem ju a snazim sa jej ho dopriať. No ona pridava tieto veci. Čakám pokial sa ozve prvá len rešpektujem jej rozhodnutia

stanulienkat
5. feb 2024

Prejavoval si jej dost lasky a pozornost? Staral si sa o nu a o dieta? Pomahal si jej? Nevies si predstavit ten hormonalny kokteil, co je v jej tele, vdaka ktoremu niekedy neadekvatne reaguje a je naladova, aj ked nechce. Vies ake je tehotenstvo zatazujuce aj na psychiku? Robil si nieco v domacnosti? Upratoval, prebaloval, kocikoval, kupal......??? Alebo si len ocakaval full service a sex k tomu? Cely svet sa vam prichodom dietata zmenil-hlavne jej, tak treba sa trochu premoct a byt jej napomocny. Peniaze, ani plienky poslane kurierom jej nepomozu. Ona potrebuje oporu v zodpovednom partnerovi. Keby si toto vsetko robil, neverim, ze ta posle prec.
Niekto si mydlu, ze posle mesacne 100e a je vybavene. Ze to nahradi otca, partnera a vsetku drinu okolo dietata. Mnohi muzi netusia, co dieta obnasa.

autor
5. feb 2024

@stanulienkat máš pravdu zmeny si prestaviť asi neviem. Za seba môžem povedať, že v noci som vstával k malej aby som ju prikrmil resp. Iba um a partnerka spala. Kúpal som malú, stále si ju držal chodil kočíkovať a v domácnosti som pral, varil upratoval. Nie som chlap, ktorý príde z prace zapne telku a dá si pivo a večer skoci na ženu. Isto mám ak zle vlastnosti. Odchod bol preto lebo sme si nerozumeli. Iné predstavy, iný humor, iné plány do budúcnosti. Ja nechcem byt otec ktorý len platí ale zatiaľ rešpektujem jej rozhodnutie. Nikdy som jej nenadal, nekrical a už vôbec sa jej nedotkol a ten príbeh ma urazil.

stanulienkat
5. feb 2024

Tak je to smutne ze ste zistili nekompatibilitu az potom, co ste si spravili dieta. Preco ste sa nechranili?

autor
5. feb 2024

@stanulienkat bohužiaľ prislo to rýchlo a náhodne. Prečo ste sa nechránili? Nie som si vedomý že tam bol únik a tak isto som si nebol vedomý že partnerka neberie tabletky. No už to nezmeníme. Snažili sme sa poznať počas tehotenstva ale zistili sme veľkú rozdielnosť. No spolu nie sme ale myslím že dobrý rodičia malej byt môžme po cely život.

stanulienkat
5. feb 2024

Drzim palce, nech viete spolu aspon slusne komunikovat. Len je smutne, ze po kratkom vztahu, ked sa este dobre nepoznate, stvorite zivot a tak male dieta je uz bez uplnej rodiny.

autor
5. feb 2024

@stanulienkat dakujem. Snazim sa to zachrániť a urobil by som všetko preto aby sme boli rodina. Ale na to potrebujete dvoch. Jednoducho ja som tomu ešte chcel dať sancu prijať jej podmienky. Ona moje už nie.

domkakvet
5. feb 2024

Podla toho to vyzera tak, ze ona to citi tak, ze si jej ublizil.

cookie29
5. feb 2024

Prosim Ta Ty nie si ten co tu vypisoval, ze bol v base, priatelka mala frajerov a podvadzala Ta a ani si nevedel ci dieta je Tvoje alebo nie? Velmi sa to podoba.... @janobrza

autor
5. feb 2024

@cookie29 dieťa moje je. V “base” som nastastie nebol a pristelka mala predomnou 2 partnerov. Takze nie. Nenašiel som tu podobnú tému ako som napísal.

autor
5. feb 2024

@domkakvet tak “nechal som ju na všetko samu” ale to bolo jej rozhodnutie. Že mám tomu dať čas a podobne.

komplikovana
5. feb 2024

Aby sa mohla hrat na chuderku, ktoru nechal chlap s malinkym babatkom. Ak je pravda co pises, ze na rozchode sa sa OBAJA dohodli, tak je potom aj nezrela.

autor
5. feb 2024

@komplikovana áno bola to vzájomná dohoda. Dokonca rešpektujem že potrebuje čas neozýval sa. Nemôže jej to byt jednoducho len ľúto?

komplikovana
5. feb 2024

Ja na take srdcervuce citaty niesom. Keby namiesto toho ti doniesla malu na kocikovanie, urobila by lepsie.

tttbb
5. feb 2024

Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze zabudni na to ze tato verzia o "dohode" bude platit dlho. Pravdepodobne uz teraz neplati. Priprav sa na to, ze pred sudom budes za najvacsieho hajzla ktory ju nechal v najhorsom, nikdy si ju nepodporoval, jej previnenia sa zazracne nikde nespomenu, tvoje budu zdoraznene niekolkokrat. Pravedpodobne bude ziadat vyzivne aj na seba a mozno to zahra aj na nejake zdravotne problemy. Taktiez sa priprav na provokacie pri preberani dietata, provokacie v pisomnej forme. V ustnej komunikacii to bude iny clovek ako v pisomnej. Dalej je mozne ze bude o tebe vedeny dennik o to ako sa zaujimas, komunikujes a zoscreenshotovane vsetky vase konverzacie. Takze asi tolko z toho co ta caka. Ak to tak nebude tak si stastny clovek. Drz sa a davaj si pozor na kazde jedno slovo, pretoze vsetko bude pouzite proti tebe. Staci ked si trochu prebrowsujes forum.

autor
5. feb 2024

@komplikovana áno jasne. Ale to sama od seba neurobi. Ona si nevie priznať chybu. Alebo len jednoducho chcela aby som rozmýšľal 🤨

autor
5. feb 2024

@tttbb ďakujem za radu. Myslím že nikdy som nič zle nenapísal ani nepovedal. 2 krát do týždňa napíšem ako sa majú či sú v poriadku a že by som chcel ísť s malou von. Odpoved nedostávam ale viac nepíšem nekontaktujem a rešpektujem rozhodnutie ktoré urobila. No pred súdom som si vedomý že budem najhorší. No ja sa nebudem hádať. Mozmo pochopí že mi ide o dobro našej malej. Špinu na ňu vyberať nebudem nemám dôvod. Predsa len som ju miloval. A milujem takze určite nie. Čo urobí ona to už neviem

cicinkova
6. feb 2024

Ona sa neozve. Bude sa ti mstiť cez malú. A pamätaj vždy budeš ten zlý ty a ona bude hrať obeť ktorá je bez viny. Pokračuj v tom čo robíš záujem o dieťa je dôležitý a má to váhu aj na súde. Držím palce nech ti to dobre dopadne.

tykat
7. feb 2024

Podobnych tem s podobnymi problemami a podobne starou dcerou tu je za posledne tyzdne zo 5.

pieksamaki
7. feb 2024

Preto vznikla striedava starostlivost v zakone....pretoze aj oteckovia maju zaujem.....sud nebude riesit vase emocie....bud sa dohodnete na rodicovskej dohode alebo urci za vas....je jedno co bolo....ste obaja pravoplatni rodicia a obaja mate zaujem....aj mamicka si bude musiet uvedomit veci a komunikovat v ramci vychovy dietata.....spravny sudca vidi uz na komunikacii kolka bije......je jedno aki ste...teraz je tu dieta a to je prvorade. .....
Ber do vahy, ze po porode su zeny este viac citlivejsie na slova ako inokedy.....preto mozno z jej strany take spravanie....