Svokra nám nič nepomáha

13. sep 2023

Samozrejme neočakávam pomoc, no niekedy by to pomohlo keby raz za čas alebo počas choroby postrážila nám deti.
Svokra má dvoch synov, mladší syn má rodinu jedno dieťa a bývajú blízko nej. Každý deň poobede stráži tú vnučku, každý víkend, zakaždým keď je chorá aj celé prázdniny. Jej starší syn je môj manžel, my máme dve deti dievča a chlapca. Bývame od nej 30 km, postavili sme si dom. Moji rodičia už nežijú, je mi to ľúto, mali sme dobrý vzťah. Keďže mám len svokrovcov, myslela som si že budeme si blízky a budú mať radi naše deti. Alebo keď bude treba pomôžu postrážia počas choroby alebo prázdnin. Príde mi to nespravodlivé že jedno vnúča tak uprednostňujú a naše deti ju ani skoro nepoznajú.
Povie mi že keď budem potrebovať postráži. Volala som ju neraz nech dôjde, aj cez prázdniny. Miesta tu máme dosť, môže aj prespať, no nechce nikdy. Povie že nemajú auto nemajú ako dôjsť. To že bus a vlak chodí ona nepôjde naň. Keď povieme že dôjdeme pre ňu my autom, to tiež sa vyhovára. Neviem čo s ňou, takto keď to pôjde ďalej deti na to aj zabudnú že majú niekde starých rodičov

minenkak
13. sep 2023

Ale to je čisto len a len jej vec,možno fakt chce len kľud

sense
13. sep 2023

Takto chápem ze ta skrie alebo mrzí, ale chápem aj názor dievčat ze nie je povinná, ale ta nespravodlivosť viac zamrzí ako hnevá. Moja mama ma 64 rokov, a keby potrebujem nemá problem ist vlakom 1200km keďže nežijeme na svk. Aj keď som naucema sa postarať sama.
Ale tiež som mala babku ktorá prednostnovala vnucata len jedného syna. A vždy ich strážila. My ostatné vnucata sme mohli prísť len na návštevu alebo keď sme boli väčšie a bolo treba pomáhať na roli. Paradoxne tie vnucata ktoré tam boli často pomáhať nemuseli, mohli sa hrať, hoci sme boli vekovo rovnako. Na staré kolená sa babka začala sťažovať a vyplakavat ze ju nikto nepríde ani navštíviť, hoci práve tie "vyvolene" vnúčatá bývali jedna až 100m od babky a druha 4 km.

simca06022011
13. sep 2023

@anita6666 ako ktori, moja mama by nikdy vnucence neposlala prec a uz vobec nie ze jedno ano a dalsie dve nie...

simca06022011
13. sep 2023

Autorka, mozno sa spytat rovno svokry, ze ci jej ine vnucata nechybaju ako to jedno vnuca? ked vobec za nimi nechodi.. moja babka cestovala cez cele slovenkso za vnucatami na vychod... a kolkokrat tam veru aj ostala aj mesiac... a to bola chora a nemala problem sadnut do autobusu.
Popravde je to pohodlnejsie postrazit to co je blizsie... ale nie je naozaj fer voci vnucatam, ze sa im babka ovbec nevenuje, ani napr. par dni cez prazdniny. Nebudu mat vztah ziadny.

alickapusinka
13. sep 2023

Neboj ONA sa Ti pripomenie ked príde čas staroby a opatrovania.

jana_eyre_2
13. sep 2023

Moja svokra rovnako, vďaka tomu že sme na deti len my rodičia všetko sme si zadelili tak aby sme všetko stíhali.. dá sa na to zvyknúť a mne to tak vyhovuje.. proste sme rodina ktorá funguje bez babiek a dedkov..

martinka13
13. sep 2023

Veď odvez deti k nej. Chápem ju, že nechce ísť k vám "bývať ". A buď rada.

mateson
13. sep 2023

Ježiš, toto sú tu zas reči 🤦 ako chce mať kľud, svoje deti vychovala, a vy jej pomáhate? Halóó, tá žena má 58 rokov. Na jedno vnúča energiu má? Tak si to má doprdele rozdeliť. Vôbec nič ju nesptavedlňuje.Uplne chápem ako sa autorka cíti a ako to musí byť ľúto jej deťom .

mateson
13. sep 2023

Tady sa povzbudzujú v x témach ženy , ako mať prvé dieťa v štyridsiatke ale že vôbec nie je neskoro. Kľudne aj neskôr , veď to nie je žiadny problém 🤦.Ale v 58 rokoch postrážiť dve hodiny , preboha , to čo po.nej chcete!

h2
13. sep 2023

58 ročná nemá energiu?! Moja mama má 74, čoskoro 75 a momentálne je u nás, lebo ja som pracovne na opačnom konci republiky a môj muž musí byť dlho v práci. Tiež je radšej doma, aj keď potrebujem postrážiť syna, vždy ho vozím k nej, keď sa dá. Ale keď sa nedá, príde vždy. Je mi veľmi ľúto, že 58 ročná žena nie je ochotná postrážiť 3 deti. Tak nech nestráži 3, ale len 2. Tie tvoje. Keď s vnučkou od druhého syna je stále.

jaond19
13. sep 2023

Je to klišé, ale nebojuj s tým, co nemozes zmenit. Je tiez mam len tisic vyhovoriek od jednej aj druhej strany preco nemozu prist. Ok, tak nepridu. Zariadim sa inak. Ja nebudem dospelych ludí prosit, presviedcat, naliehat... energiu si nechavam na iné veci.

mateson
13. sep 2023

Môj muž má 64 a dokáže šesť ročnú vnučku postrážiť celý deň sám.

mamina7070
13. sep 2023

@martinka13 autorka uz pisala ze tak to nechce svokra ze tei uz su privela

@autorka ja by som sa svokry spytala ci jej druhe vnucata nechybaju ked nema o ne zaujem

a je to z je strany nesopravedlnitelne ja by som obmedzila chodenie a pomahanie k nej zjavne ona o vas nema realny zaujem tak naco to silit

mateson
13. sep 2023

Jedno nechápem. To tým starým rodičom tie vnúčatá nechýbajú?? Veď to je taká láska , pre mňa osobne ako k svojim deťom. Necítim tam rozdiel.

autor
13. sep 2023

@simca06022011 O tom hovorím aj ja že takto nebudú mať žiadny vzťah babka vnúčatá. A to ma najviac mrzí
@mamina7070
@mateson Bohužiaľ nie nechýbajú jej. Raz za čas napíše že čo máme nové a tým to zhasne alebo keď niečo potrebuje sa ozve

mamina7070
13. sep 2023

tak ked sa ozve ze bieco potrebuje tak ju odmietni, ze nemozete nech poziada o pomoc Ferka a jeho zenu

ja ta chapem presli sme si tym my to mame z oboch stran a ja uz mam dieta dospele (na VS) a zo strany svokry mozem kontkat na pocitat na prstoch dvoch ruk (dcera by uz babku asi ani nepoznala a nechyba jej)
a z mojej strany tak maximalne liky na fotky a dva tri krat do roka kontakt (nema cas ale nikdy nemala ) tiez som to oplakala ale nic one ako zmierit sa s tym ti neostane

marca12
13. sep 2023

Niektori ludia su radi vo svojom. Nwnavrhla si jej,ze by si tam neviezla deti? Ja som tiez ten typ,ze najradsej som doma vo svojom,neznasam u niekoho prespavat.

luccija
13. sep 2023

Väčšinou je jedno dieťa a vnúčence od neho obľúbenejšie.A je rozdiel strážiť vnúčatá a strážiť choré vnúčatá🙂normálne by som sa s ňou dohodla ktoru sobotu si nájde čas na tvoje deti na pár hodín.Mozno sa ozveš len, keď chces strážiť choré deti....len dedukujem...Moja svokra postrážila dcéru asi 2x aj to len u nich doma na pár hodín a času mala more a vek do 60 r.
Ešte raz by som to skúsila a potom sa s tým zmierila nič iné Ti nezostane

cacianka
13. sep 2023

No tak sa s ňou o tom slušne porozprávajte, povedzte že je nespravodlivá a ako sa zariadi a postaví k tomu, je jej problém. Lebo keby chcela, rozumne rozdelí svoje sily a možnosti, mladšieho syna poučí a určí mu hranice.
Zmier sa s tým, nerieš, netráp sa, a potom ani vy sa k nej prehnane neponáhľajte, stačí 2x do roka. Ani ju voziť a vybavovať jej nemusíte, nech to rieši ten komu varuje deti.
Aký vzťah si ona vybuduje k vašim deťom, je jej problém, tak jej to vrátia. Nezáujmom, ignoráciou, výhovorkami.

seahorse27
13. sep 2023

Pozri, moja svokra byva 2 km od nas a nema potrebu vidiet svoje vnucata viac krat ako na Vianoce a narodky. Aj to mi pride, ze ju to obtazuje. Kym boli mensi, tak sa ku nej aj sami pytali, obcas dostali audienciu, obcas nie. Uz sa nepytaju, babka im prestala chybat. Postrazila ich, ked boli mensi a ked bolo treba, to nemozem povedat, ale od nej ziadna iniciativa smerom k nim nejde. Mna to mrzi, ze je taka chladna. S mojim muzom - jej synom sa stretava, len ked ju treba niekam odviezt alebo ked nieco potrebuje. Nikdy sa neopyta, ci by nemohla vidiet vnucata. X-krat sme ju pozyvali, aby hocikedy prisla k nam, ved to ma blizko, je mobilna, na svoj vek vitalna, moze prist busom alebo by ju muz doviezol alebo aj deti k nej. Mna to osobne velmi mrzi, lebo moja mama by sa pre ne aj rozkrajala a vzdy je dispozicii, ked ju potrebujem. Nepremaha sa, robi to s laskou a to je na tom zdravotne horsie ako svokra, aj je starsia. Ak by byvala 30 km, tak to viem pochopit, ale je tu blizko a sprava sa takto pre mna nepochopitelne…takze svokry su rozne 🤷‍♀️

minenkak
13. sep 2023

Prečo by sa mala svokra starať o tie vnúčatá však nemá vôbec snahu,možno fakt nechce s nimi mať žiadny vzťah a to jedno vnúča jej úplne stačí,proste každý je iný

tiezjedna
13. sep 2023

@minenkak veď po nej nikto nechce, aby sa o ne starala. Majú svojich rodičov. Len je nepochopiteľné, že preferuje jedno vnúča...

katka700
13. sep 2023

Autorka toto by mal riešiť tvoj muž, sadnúť do auta, zájsť za bratom a prehovoriť mu do duše. Aj vaše deti majú nárok na babku nielen neter. Tipujem že vám babka povie nie lebo sa slušne spýtate. švagrovci vnučku dajú babke a staraj sa, berú to ako samozrejmosť a zneužívaju to. Babka je babka nie neplatná aupair.

minenkak
13. sep 2023

@tiezjedna ale veď autorka to chce a čo je na tom nepochopiteľné,že preferuje jedno,vo väčšine rodín to tak je proste ma obľúbené vnúča

tiezjedna
13. sep 2023

@minenkak nechce. Píše, že by uvítala pomoc, keď sú chorí, nie že sa má starať o ich deti, kedy sa im zachce... A neviem o akej väčšine rodín to píšeš. Ja teda nepoznám ani jednu, kde by starí rodičia uprednostňovali jedno vnúča na úkor ostatných.

minenkak
13. sep 2023

@tiezjedna však len tu ich je veľa,však sa sťažujú ako im svokru nepomáhajú a švagrinej strážia dieťa stále

tetapetra
13. sep 2023

Keď si si spravila, tak sa staraj. Nerozumiem, prečo by sa mala starať.

autor
13. sep 2023

@katka700 Áno presne tak, švagrovi dajú dieťa svokre nech majú vo voľnom čase kľud a pokoj od nej a svokra sa musí starať.
@tetapetra Ja sa o svoje deti starám. Ináč neviem čo je na tom zle keď bu som privítala aby občas povenovala sa aj svokra mojim deťom. Ja osobne s mojou babkou som mala pekný vzťah, trávila som u nej prázdniny, bravala ma na výlety a pod. Cítila som od nej lásku. Toto mi je ľúto že proste moje deti ani nepoznaju babku lebo nemá záujem o ne.

kroska18
13. sep 2023

@tetapetra neviem, či nerozumieš, alebo nechceš rozumieť, že autorka nepotrebuje babke hodiť svoje deti na krk, ale stojí o občasnú pomoc a vytváranie vzťahu. Niektoré mi tu pripadajú ako keby z princípu potrebovali napísať niečo proti.
Autorke - keď svokra nechce, naozaj sa s tým veľa nedá urobiť. Tiež mám takú nespravodlivú svokru a s prekvapením zisťujem, že to nie je vôbec výnimočná vec. My sme sa zariadili.

tetapetra
13. sep 2023

@kroska18 keď človek raz nechce tak nechce. Keďže má tri deti, tak už mala dosť času si to všimnúť, nie?