Svokra nám nič nepomáha

13. sep 2023

Samozrejme neočakávam pomoc, no niekedy by to pomohlo keby raz za čas alebo počas choroby postrážila nám deti.
Svokra má dvoch synov, mladší syn má rodinu jedno dieťa a bývajú blízko nej. Každý deň poobede stráži tú vnučku, každý víkend, zakaždým keď je chorá aj celé prázdniny. Jej starší syn je môj manžel, my máme dve deti dievča a chlapca. Bývame od nej 30 km, postavili sme si dom. Moji rodičia už nežijú, je mi to ľúto, mali sme dobrý vzťah. Keďže mám len svokrovcov, myslela som si že budeme si blízky a budú mať radi naše deti. Alebo keď bude treba pomôžu postrážia počas choroby alebo prázdnin. Príde mi to nespravodlivé že jedno vnúča tak uprednostňujú a naše deti ju ani skoro nepoznajú.
Povie mi že keď budem potrebovať postráži. Volala som ju neraz nech dôjde, aj cez prázdniny. Miesta tu máme dosť, môže aj prespať, no nechce nikdy. Povie že nemajú auto nemajú ako dôjsť. To že bus a vlak chodí ona nepôjde naň. Keď povieme že dôjdeme pre ňu my autom, to tiež sa vyhovára. Neviem čo s ňou, takto keď to pôjde ďalej deti na to aj zabudnú že majú niekde starých rodičov

0silvia0
14. sep 2023

Autorka, máš pravdu, že pestovanie vzťahov medzi babkou a deťmi je dôležité. Síce nespomínaš dedka, dedka nemáte či sa nezaujíma už vôbec?
Na tvojom mieste by som sa nezamýšľala prečo sa babka nezaujíma, prečo tú druhú vnučku uprednosťnuje, prečo k vám nechce prísť atď. Jednoducho sa nezaujíma, nemá už energiu, alebo sa jej nechce, to my nevieme. Je jedno, že ti tu iné ženy napíšu, že ich 80-ročné babky cestujú za vnúčencami pol republiky, tebe to situáciu nezmení, lebo tá vaša babka jednoducho NECHCE.
Ber to ako fakt, možno sa to časom zmení, ale chodievajte keď môžete babku navštíviť, pestujte ich vzájomné vzťahy, skús tam nechať na noc len jedno dieťa, ak bude ona súhlasiť. Pracuj s tým, čo máš. Lebo pocity ukrivdenosti ti fakt nepomôžu, posťažovať sa môžeš, ale nič sa tým nezmení. Áno, máš pravdu, že je nespravodlivá, ale to, že ti to tu napíše 30 žien, že áno, je nespravodlivá, tvoju svokru nezmení.

domkakvet
14. sep 2023

Svokra uz chce mat svoj klud, nemoze lebo ty chces, zariad sa sama, nespiliehaj na druhych.

autor
14. sep 2023

@0silvia0 Dedko chodí ešte do roboty. Deti jej tam nemôžem nechať na noc lebo nechcú k nechcú u nej spať. Pomaly už ani nechcú k nej chodiť keďže málo sa im venuje

0silvia0
14. sep 2023

no a dedko sa nepovenuje? U nás sa naviac deťom vždy venoval dedko. Babka len servisovala deti, navariť a nakŕmiť. Zábavu robil dedko. No a ako som písala, babka sa venovala len dievčatám, robila im kvetové kúpele nôh, maľovala ich a masírovala, s chalanmi nevedela čo. Chalaov ani nepýtala strážiť, pýtala si len dievčatá.

cafelatte
14. sep 2023

Tak si to vybav so švagrom, že tým ze tam neustále pcha ich dieťa, vaše deti sú na poslednej koľají..A prázdniny dajte napoly.

mamutka
14. sep 2023

Manžel by sa asi mal spýtať svojho súrodenca, či si nevie svoje dieťa poriešiť vo vlastnej réžii dajme tomu každý druhý týždeň, že aj vase deti chcú byť s babkou. Inu cestu nevidím. Ja nemám rada, keď sa od starých rodičov očakáva pomáhanie, ale toto je trochu iba situácia a neustála prítomnosť netere u babky, doslova vyblokovanie babky, to by mi vadilo.

autor
14. sep 2023

@cafelatte Viem že svagrovci preto k babke dávajú každú voľnú chvíľu dieťa lebo chcú mať od nej pokoj. Ony neplánovali dieťa, vraj sa pritrafilo a babka povedala že im pomôže. Tak od narodenia ju stále tam dávajú aby babka sa starala.
@mamutka Preto mi to vadí lebo tým pádom moje deti sú ukrátené o starých rodičov.

gomak
15. sep 2023

Možno má pocit, že ku nej nechodíte casto a prídes a poprosís len o strazenie...