Vzťah syna a partnera

srdco12
13. júl 2023

Dobrý večer. Chcela by som vedieť vás názor na takúto vec. Mam 17 ročného syna. Pred rokom som spoznala partnera, ktorý ma tiež dcéru 4 ročnú z predchádzajúceho vzťahu. Môj syn si zo začiatku veľmi dobre s ním rozumel dokonca sme tam bývali viac ako doma. Pred časom som si všimla že partnerovi začínajú vadiť bežne veci hlavne také ktoré sa týkali môjho syna. Asi mesiac dozadu sa niečo medzi nimi stalo( partner na nieco upozornil môjho syna a on mu nato argumentoval) nebolo to nic drzé ani nevhodne iba obhajoval prečo spravil to čo spravil. Od vtedy spolu nekomunikovali. Dnes som syna poprosila či by za ním nemohol ísť a vyrozpravat si to pretože ma to trápilo ako to medzi nimi je. Samozrejme isiel ešte sa mu dokonca aj ospravedlnil a priletel mu povedal že s ním skončil a zabuchol pred ním dvere. Ja nemam chuť sa s priateľom ani baviť ani nic podobne. Podľa mna sa zachoval k môjmu synovi veľmi nepekne. Teraz ako ďalej. Svojho syna milujem a nedala by som ho zanic ale Lubim aj priateľa. Bol niekto z vás v takejto situácii.? Dakujem za názory

pribinak
13. júl 2023

@srdco12 však ty si matka, tak sa posad s tým chlapom a opýtaj čo je toto za cirkus

Že si matka, máš syna a nemôže sa takto správať.

simsalabim
13. júl 2023

@srdco12 no mne by blikali kontrolky. Tvoj syn sa slusne ospravedlnil. Co take hrozne urobil, ked s nim priatel teatralne “skoncil”? Tvoj syn bude tvojim do konca zivota. Ako budete fungovat s takymto priatelom?!

anjelok
13. júl 2023

No asi by uz bol expriatel 🤷‍♀️

srdco12
autor
13. júl 2023

@pribinak no ved práve že nic také hrozne nespravil. Už som sa s priateľom o tom bavila. Povedal že sa ním porozpráva a ujasnila si to ale dnes ma jeho chovanie odrovnalo. Bola som z toho úplne mimo lebo takúto reakciu by som ani v najhoršom sne nečakala.

123andy123
13. júl 2023

Ja by som kvôli takémuto buranovi neriskovala vzťah s vlastným dieťaťom.

pribinak
13. júl 2023

@srdco12 čo sa stalo take vážne, že proste toho chalana tak odpálil?

Veď nech narovinu povie, takto vás vzťah pomaly isto skončí
Vo vzťahu musí byt otvorená komunikácia najmä ak máte deti a je jedno či majú 2 4 10 alebo 17 rokov

Syna by som pochválila že za ním šiel a mal ochotu veci rieist

srdco12
autor
13. júl 2023

@pribinak pochvalila som ho a bola som na neho pyšná že za ním isiel aj keď viem že väčšina deti v jeho veku by neisli. Ja práve vzťah zo synom ryskovat nebudem.

pribinak
13. júl 2023

@srdco12 správne. Drž sa

srdco12
autor
13. júl 2023

@pribinak Dakujem vám. Ja som v podstate už rozhodnutá len som chcela počuť aj názor iných

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
13. júl 2023

@srdco12 mám z toho pocit, že sa tvoj priateľ chce s tebou rozísť a našiel super spôsob 🙂

koniarova
13. júl 2023

Nikdy, nikdy by som neuprednostnila chlapa, pred mojím dieťaťom.

spadnutaslivka
13. júl 2023

Priateľ sa ním asi cíti ohrozený. Zjavne má syn navrch. Nemyslím u teba (čiže city), ale zrelosť, pravdepodobne aj inteligenciu.

toskanka
13. júl 2023

Máš dobre vychovaneho syna a je v citlivom veku. Nedovol, by mu niekto ničil sebavedomie. To je dobre, že vie argumentovat, keď na neho niekto vyletí. S priateľom si to už vydiskutuj sama, jeho do toho už nenut. On pre to už spravil všetko, čo mohol.

srdco12
autor
13. júl 2023

@toskanka to ani nebudem. Ja som mu poďakovala a pochválila ho zato čo spravil. A s priateľom už diskutovať asi nebudem. Pre mna je najdôležitejší môj syn.

katkati
13. júl 2023

Určite by bol už expiateľ. Tak prejavil sa.

kaktusik007
13. júl 2023

@srdco12 spravny pristup. Ono ak by syn spravil kravinu a blbost - aj tak by bol v prave, kedze za nim prisiel sa ospravedlnit, lebo je to dieta. Aj ked ma 17. Takze spravila by som to iste, priatel by bud uznal ze to prepiskol, a teraz sa ospravedlnil ON synovi, alebo by to bol uz expriatel.

akiana
13. júl 2023

Tvoj chlapec je na 17 rokov velmi slusny a vyzrely, viac nez ten debil. Mozes byt na syna hrda. S hentym hovadom by som ukoncila vztah na tvojom mieste.

srdco12
autor
13. júl 2023

@akiana Dakujem vám

akiana
13. júl 2023

@srdco12 Myslim to vazne, v dnesnej dobe ma aj 50-rocny zrely chlap problem sa ospravedlnit a uznat vinu, a ten tvoj to urobi aj napriek tomu, ze ziadnu vinu nema, len pre pokoj v rodine a pre teba. O to viac by som sa zamyslela nad tvojim vztahom.

srdco12
autor
13. júl 2023

@akiana ja viem že on v podstate nijakú chybu nespravil a isiel za ním. O to viac si ho vážim . A najsmutnejšie bolo to keď mi syn dnes volal že ide od neho a počula som na jeho hlase ako mu to bolo ľúto že sa takto k nemu zachoval. 😔

danica2711
14. júl 2023

syn sa zachoval ako dospelý (gratulujem, zjavne si ho dobre vychovala) a tamten ako 17-ročný. Z tejto story mi vychádza priateľ ako hoooodne divný

goodidea
14. júl 2023

@srdco12 rozvod

majada35
15. júl 2023

@srdco12 práve že, by si to mala prediskutovať s priateľom... Vypočuť obidve strany a vysvetliť mu, že takto to nemôže fungovať. Je potrebné, aby sa akceptovali, a našli spoločnú reč. Ak chce byť tvoj priateľ i naďalej...

srdco12
autor
15. júl 2023

@majada35 tam už neni o čom diskutovať. Jasne mi povedal aby som túto tému už pri ňom neotvárala. Takže je to pre mna uzavreté aj keď ma to bolí lebo ho Lubim ale zjavne on mna nie keď neni ochotný to riešiť .

rebrambora
17. júl 2023

Tvoj partner je dospely. Jeho by som poslala za synom odhliadnuc od toho, kde sa stala chyba. A ta reakcia? Wtf