Kam smeruje takýto vzťah?

harperka
25. sep 2022

Ahojte ženy , mala by som na vas taku otázku a to v čase ked sa ss vami partner začal baviť o zasnubách a spoločnom živote mali ste zodpovedané tie základné otázky ako to kde budete bývať (ak ste teda nebývali spolu), kedy chcete mať deti a kolko, ako to bude po finančnej stránke, otázky týkajúce sa svadby , viery a podobne....
Mám pocit, že s dĺžkou svojho vzťahu začínam pochybovať...nechcem sa presťahovať do mesta odkiaľ je priateľ (ked ma rodičov hned vedla svojho domu), po VŠ som mala predstavu dalšieho vzdelavania a necítim sa nato aby som teraz mala ist na matersku a podobne ... nehovorím že som karieristka ale potom,čo som sa dostala na vysnívanu skolu chcem sa karierne posunut a nie ostať ženou v domácnosti...rovnako rozdielna je naša otázka svadby ja som vychovana v katolíckom duchu priateľ ani o svadbe v kostole nechce počuť možno tak niekde v zahraničí pri mori no mne ta predstava nepríde lichotivá....
Uvedomujem si že vzťah nie su len chvíle ked je dobre....ale čím viac sa zamýšľam nad tým,že sme rozdielny...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka1
25. sep 2022

@harperka rozmyslas velmi dobre. Manzelstvo je sice o kompromisoch, ale vy sa rozchadzate v podstatnych veciach. Ja by som to asi riesila cim skor a takto otvorene hovorila s partnerom. V opacnom pripade, ostanes zahnana do kuta a za chvilu budes dost nestastna.

stanulienkat
25. sep 2022

Neviem ako dlho ste spolu, ale neladite uz v zakladnych otazkach. Mali by ste vyskusat najprv spolu zit. Mozno zistite, ze tie tvoje otazky uz potom ani nebude treba klast.

ropucha6
25. sep 2022

@harperka vacsinu otazok ano, ale sme teda mali uz okolo 35 rokov 🙂 plus sme z jedneho mesta, deti sme chceli. svadbu som ja menila podmienky, nastastie v tomto muz nemal problem ani s kostolom, aj ked je neveriaci. U vas ale vidim dost vela rozporov, nevidim osobne vyznam ist do zasnub, ak sa rozchadzate v takych zasadnych veciach.

harperka
autor
25. sep 2022

Ved práve, ja som bola vychovaná dosť v kresťanskej viere a napr. takú nedeľu som zvyknutá chodiť do kostola ...neprekáža mi to naopak , má to iné čaro. Ak sme aj trávili víkend spolu on chcel ísť na nejaký výlet ,a bolo mi celkom proti srsti napr. stráviť nedeľu nakupovaním a behaním po obchodoch....
Presťahovať sa k nemu nechcem, nakoľko studujem na VS a veľa času mi momentálne zabera studium a nepríde mi fér dochádzať do mesta 40 min ked on bude mať prácu tak do 5 min od domu...

janetinka27
25. sep 2022

@harperka v zasadnych otazkach sme sa zhodli. problem bol byvanie, sme zo vzdialenych miest, ale museli sme sa rozhodnut.
predtym som mala vztah s neveriacimi a vtedy som to ako problem nevidela, dokonca tam boli aj protikrestansme poznamky atd. a nejak som to nevidela, nepocula.
ale ked som stretla manzela,tak som pochopila, ze je to zaklad (ci uz sulad alebo respektovanie), z ktoreho vychadzalo ostatne

ropucha6
25. sep 2022

@harperka je to uplne normalne, ze pocas VS sa vyvrbia rozdielne predstavy o zivoty. Uprimne vacsina takych vztahov v mojom okolo proste skoncila najneskor po skole.

januska12323
25. sep 2022

Také veci ako svadbu a deti by ste mali mať vyriešené dávno pred tým ako sa zasnúbite. Jasné časom sa môžu zmeniť ale ak ty ku šťastiu potrebuješ vieru a on sa v kostole nechce ani ženiť to je dosť veľký rozdiel.

terezka1947
25. sep 2022

@harperka na jednej strane je to trochu bolestivé,keď je človek zaľúbený a vidí takéto niečo a druhej je to výborná vec,že takto uvažujes.
A teda odpoveď za mňa. My sme sa spoznali po VS obaja,mali sme tesne pred 30r.no mali sme spoločný pohľad na mnohé veci. Vieru,predstavu rodiny,predstavu miesta bývania,tie podstatné veci sme o sebe vedeli. Jasne,že jeden sa musí niekde sťahovať,skrátka,sú veci,kde si musíte vyjsť v ústrety,no to sú už iba detaily.
A nebývali sme spolu,až po svadbe,ale dá sa slušne spoznať aj bez toho. Ale mala som predtým priateľa,s kt.sa mi bolo ťažko rozlúčiť,veľmi ťažko. No mali sme rozdielny pohľad na rodinu a náboženské prežívanie a darmo som bola mladá,neverila som,že to "dáme".....hoci bol to super chalan,ale zhodli sme sa nakoniec na Tom,že ja beriem niektoré veci vážnejšie,on to tragicky nebral,všetko by sa vraj nejako "vyriešilo".
A som rada,že to s ťažkým srdcom,ale skončilo. Lebo prišiel po istej dobe terajší manžel.😊

f333
25. sep 2022

@harperka Ty sa najmä sustred n na studium.jeho dokoncenie, a zacatie kariery a prace. Ak naozaj masv ybratu luk.skolu a povolanie,tak ti zaberie nejaky rok, kym dosiahnes prax po studiu ,pripadne urobis atestacie a zaradis sa do prac.pomeru.
Cize az potom buides finacne nazavisla.... Ato je ten poisnt,od ktoreho by si s atie zmala odrazat v planovani buducnosti....
Tvoj priael a ty nie ste viditelne kompatibilni v dolezitych .zivotnych otazkach. A presne toto byva dovodom rozvodov v drvivej väcsine pripadov...
Takze sa neponahlaj ist do vztahu s takym nekompatibilnym partnerom.

harperka
autor
25. sep 2022

@terezka1947 najhoršie , že on by bol asi zarazený ,že niečo také ako perspektívu vzťahu zvažujem...ale príde mi z toho dosť ťažko nakoľko viem ,že sú veci ktoré asi zmeniť nebudem vedieť...
A neviem si teda predstaviť, aby som takto fungovala ,že za celý rok nepojdem do kostola ani počas sviatkov a podobne ale pre nho sú zrejme ine priority....a pochybujem tiež,že keby do toho prišli deti, žeby to videl inak.
Najhoršie ,že roky idu, a nie je to najlahšie skončiť v takom bode.

@f333 vystihla si to dobre ... zaklad je byť finančne nezavisla až tak sa bude lahšie rozhodovať... inak budem ako vydržiavana žena s ktorou sa manipuluje alebo možem ako sa vraví "držať hubu a krok" 🙄

terezka1947
25. sep 2022

@harperka finančné nezávislá....to nie je všetko a nerieši všetko. Lebo v živote príde kadečo. A vždy jeden z páru bude ten,čo je na Tom lepšie a čo viac finančné ťahá. Ale keď sú raz pár,tak to vlastne nie je problém.
No z vlastnej skusenosti-ked teraz máš pochybnosti,bude to iba horšie.
Sú veci,cez kt.sa ísť nedá. Veľmi ťažko je niečo skončiť,veľmi ťažko,keď je človek zaľúbený....ale...myslím,že vieš,čo chcem napísať.
No,musím uznať,že po mnohých partnerských problémoch,kto.tu čítam,máš veľmi triezvy a rozumný pohľad.

wheel
25. sep 2022

No ze mas krestanske hodnoty je uplne v poriadku, ak ich aj tvoj partner nema, tak snad ta neobmedzuje v tom chodit do kostola v nedelu. Takisto ty by si ho nemala nutit chodit tam s tebou. Mozte spolu fungovat vo vela veciach aj oddelene ale nikto nesmie nikoho obmedzovat.Co sa tyka svadby aj ak by som bol neveriaci, tak by som v klude suhlasil so svadbou v kostole, s tebou bude mat svadbu raz za zivot , tak snad nie je problem vydrzat ten kostol ak si to prajes. Je to hodina-hodina a pol zivota. Ak toto nevie pre teba spravit a takisto nevie robit ine kompromisy asi by som sa zamyslal nad tym, ci vobec niekedy bude vediet spravit kompromis. Nie vzdy je nutne vo vztahu robit vsetko spolocne, dolezita je ucta a pochopenie a respekt.

harperka
autor
25. sep 2022

@terezka1947 ja viem ale nepríde mi tiež normálne v podstate bývať na jednom pozemku s rodičmi a tvariť sa ,že kauza bývanie je vyriešená. Čakala by som tiež kompromis, ako možno nejake spoločné bývanie v meste kde študujem ,no on radšej zainvesuje ako muž do iných vecí napr. auta ako niečo takéto. No ja mám toho cež týžden tiež dosť aby som strávila cestovaním za ním.... ale on toto nepochopí....stále počúvam iba "čakám na teba"...

@wheel on by na samotnu svadbu pristál ale príde mu to trápne ako ta ceremónia po obrade...ja tanec mam rada on je netanečník...a vždy to ukončí tým že si svadbu predstavuje niekde v teple pri mori ...čo je pre mna nepredstavitelne ako aj každe prežívanie sviatkov po Vianociach niekde v teple...a to je tiež svojsky uhol pohladu na prežívanie krestanskych sviatkov...
Preto mi príde zvlastne vyčkavanie zien na prsten lebo to nie je základ a čo dalej...

wheel
25. sep 2022

@harperka Ja som tiez netanecnik a vacsina chlapov tanec vobec neriesi 🙂 Ale inak myslim, podla toho co pises ze si rozumna baba a ides na to spravne. Ak citis, ze sa vas zivot ubera nespravnym smerom, prisposobujes sa len ty a budes naveky zviazana na rodicovskom pozemku tak casom asi prides na to co treba urobit. Drzim palce

janickacrazy
25. sep 2022

@harperka Neviem teda, ale napr. my s mojím mužom sme tiež dosť rozdielni, ale vieme sa tolerovať. U nás je to naopak, moj muž chodí do kostola, ja nie. Svadba bola na úrade. On je skoro každú nedeľu v kostole, vačšinou berie aj syna. Mne je to jedno, prečo by som ho mala obmedzovať. Ked sa chce, všetko ide. Len ja mám skor pocit, že ty ho až tak veľmi neľúbiš a skor hladáš prečo to nejde, nepojde. Ja som sa za mojím mužom sťahovala do Irska a ty máš problém 40 minút cesty. Chyba bude niekde inde.

zmrzlinka2021
25. sep 2022

@harperka
Pre mna otazka viery napriklad je zaklad - bez toho, zeby som v tom mala jasno, ani by som s chalanom nezacala vobec chodit.

Druha vec - som akcna zena, som ambiciozna a dovolim si povedat ze aj sikovna. Ak niekto ma ocakavania, ze budem domaca putka v nejakej zaprdenej dedine a varit lekvare, tak to nie som pre neho vhodna partnerka 😉

Sú pre mna proste veci, ktore su velmi podstatne a su zakladom

zmrzlinka2021
25. sep 2022

@janickacrazy Ty byvas v Irsku? Neviem prečo som si myslela, ze Nemecko... 😀

harperka
autor
25. sep 2022

@janickacrazy áno mám problém cestovať 40min tam a 40min spat...končím vysoku skolu a času nemám veľa , snažím sa pomahať s domacimi pracami doma ale aj u nho upratat vyprat žehliť...a nemam už "kapacitu" vyvárať po večeroch ked ma vlastne do neskorej noci čakaju vlastne povinnosti a on to uzavrie že nepotrebuje sa nikam sťahovať 🙂 niesom žena v domacnosti že od nudy neviem čo, a vramci volneho času sa vozim hore dole ...

kitycat
25. sep 2022

@harperka no myslim si, ze ty si s priatelom musis pohovorit a sice, ze sa s nim rozchadzas. Vsak ty chces nieco uplne ine ako on... A ak on nechce svadbu v kostole tak tipujem, ze ani do deti ta este netlaci, to uz si zase ty, ze chces studovat, pracovat a az potom rodina

dilino
25. sep 2022

TY ho nechceš to je jasne. Načo v tom dalej pokračovať na rovinu mu povedať že s nim končíš že to nemá budúcnosť nakoľko ste rozdielni. Určite by som povedala na rovinu ako omáčky okolo toho. Jasné mu povedz na otázku že čaká ťa že neprídeš chceš vzťah ukončiť že ste odlišní a vieš že nebude to fungovať. A nie výhovorky typu 40 minút je veľa. Ak by to bolo na diaľku ako sme mali my s priateľom.280 km cesta 4,5 hodiny tam a to iste nazad tak to je iné ale nie si schopná obetovať 40 minút tam a 40 nazad. Kto chce hľadá spôsob kto nechce hľadá dôvod. Ak by si chcela všetko sa dá. Ale TY nechceš tak načo to predlžovať to chodenie.

stary_ujco
25. sep 2022

Byť egoistom nie je hriech. Nemusíš sem písať, aby si dostala súhlas na rozchod. Chces zit podľa svojich predstáv, tak zi...

janickacrazy
25. sep 2022

@zmrzlinka2021 nie, ja som už na Slovensku, bývali sme v Írsku nejaký čas. Potom sme sa vrátili.
@harperka nerob zo seba slúžku preboha, ešte spolu ani nebyvate a ty mu tam upratujes a zehlis? To vážne?

daniela2202
25. sep 2022

@harperka ten koniec si napísala správne a uvažuješ triezvo, nezahoď svoje sny 👍

kitycat
25. sep 2022

@harperka preco sa v jeho domacnosti stavias do postavenia putky? Ak on neuprace, nepozehli, tak to nie je nikdy hotove?

Aj tak si myslim, ze mas ine predstavy o partnerovi a on ich nesplna, tak sa pohni dalej

harperka
autor
25. sep 2022

@dilino vec pohladu a životneho štýlu 🙂 ak niekomu končí deň o 14:00 može si dovoliť cestovať aj 280km lebo je fresh oddychnuty a ak niekto prichádza domov o 18:00 a má isť este niekde 40 min tam aj spat a večer tym nekončí tak je rozdiel...narážam skôr nato, že z jeho strany nie je žiadna snaha niečo uľahčiť a podobne... a je to podľa mňa ten lepší pretože mám auto , keby ho nemám ....neviem ako by sme fungovali..

@janickacrazy brala som to ,že má toho veľa tak mu chcem pomôcť ...ale v konečnom dosledku márna snaha lebo to nikto ani neoceni a aj toho málo času premárnime...🙄 ale som dosť poriadkumilovná aby ma to nechalo chladnou ...

@kitycat malokedy, a ja v "špinavom" nebudem....max. povysáva a vo vynimocnom prípade hodi veci do práčky...
Ja ho ľúbim, ale niekedy sa cítim ako otrok celého. Neviem či sa to niekedy zmení, nakoľko obedovať chodí ku mame ...a mne z toho vychádza že potrebuje práve ženu,ktora ho po prichode z práce bude čakať s navarenou večerou, upratané , bude oddychnutá atd....

dilino
25. sep 2022

stojím si za svojim 40 minút je nič.

wheel
25. sep 2022

@stary_ujco Presne tak. Ako bolo uz nedavno v jednej teme povedane: "Ak si dospela a svojpravna zena a zivot s niekym Ti nevyhovuje, tak asi vies co mas robit". :D

spadnutaslivka
25. sep 2022

pozri, vždy je lepšie svadbu/zásnuby zrušiť skôr ako už až po svadbe. Poznám aj takých, aj takých.

lija22
25. sep 2022

rozdielne pohlady su myslim normalne, akurat, ze obaja musite spravit kompromis. Ak sa milujete nemal by to byt problem vari