Má takýto vzťah perspektívu?

glumik123
22. dec 2012

Ahojte kocky 🙂
pisem iba zo zvedavosti, chcem pocut vas nazor 🙂 muz a zena, chodia spolu cca 6 rokov, muz ma cez 30, byva s rodicmi (na dedine), ona tiez. "Vyhadzuju" peniaze tam kde ich "netreba", kupuju si znackove handry vo vypredajoch a potom sa tvaria ze su "vyssia vrstva", jej frajer hlavne, chodi do solarka, vykremovany, makeupovany, drahe auto musi byt (samozrejme z bazaru ale hlavne ze to je "bmw") a tvari sa ze ho kupil za plnu sumu. Preco spolu nejdu byvat??????? Co s takym chlapom ?? 🙂 myslite ze sa jedneho dna zobudi a zrazu bude chciet svadbu, deti atd atd ? Naco cakaju ??? 🙂 Mne to pride ako take zadne dvierka...lebo u rodicov sa im dobre zadarmo byva..a nejde tu o zavist, ja zijem v hlavnom meste, v uplne inych pomeroch narozdiel od nich a mam pocit ze oni dvaja sa snazia dostat do "vyssej vrstvy" aj ked v nej nie su...co si myslite o takych vztahoch ????? ma to nejaku perpektivu ????? alebo ako budu fungovat dalej ?????

evulilik
22. dec 2012

Nerozumiem prečo sa dakto stará do druhých. Takých ľudí neznášam !!! Užívaj si svoj život , rieš svoje strarosti, teš sa zo svojich radostí a hneď bude svet krajší.

maruska24
22. dec 2012

veru, prečo to teba trápi. Je to ich vec, ich život. A hlavne v 30tke sa život nekončí, je len na nich ako si užijú život a čo s ním budú robiť ďalej.

glumik123
autor
22. dec 2012

kocky 🙂 ja viem..ja im nejdem diktovat co maju robit, je to ich vec 🙂 len si to neviem predstavit v praxi..pretoze rodicia ich "vyhadzuju" z domu stale do nich zabrdaju a oni nic 🙂 ..netvrdim ze sa maju zviat a mat deti..len jednoducho ma zaujima pohlad niekoho kto v takom vzathu je/bol a ako to dopadlo, ked napriklad ona bude chciet mat dieta a on nie...po 6 rokoch by to bol nepekny koniec :(

perletka
22. dec 2012

ži a nechaj žiť....

ak im to takto vyhovuje, je to ich vec. tak isto bude ich súkromná vec, ak to po 6 rokoch skončí. je to medzi nimi a rodičmi, ako si zariadia bývanie. buď šťastná, že ty si na tom inak a.. že asi nemáš problémy, keď musíš riešiť iných 😉

glumik123
autor
22. dec 2012

mate pravdu baby, hovorim ja sa nestaram 🙂 celkom ste nepochopili 🙂

danim
22. dec 2012

@glumik123 a ako sme to mali pochopit ? ci ty si pisala o sebe ? ak nie.. tak co to riesis ? naco sa tym zatazujes ? mne by to bolo jedno..

glumik123
autor
22. dec 2012

@danim no pisala som to o kamaratke ktora je dost nestastna, a rada by som jej pomohla...

ingrid25
22. dec 2012

@glumik123 ak sa neposuvaju nikam dalej,tak je zrejme ze bud obaja,alebo aspon jeden z dvojice nema zaujem. Pomoct druhym nemozes.musia si to vyriesit sami. Staci sa porozpravat na temu co dalej a pridu nato aj sami. A ked sa im paci chodit v drahych veciach nech si ich kupuju. Nema tonic spolocne s tym aki su.... Raz pridu aj sami nato ze su aj dolezitejsie veci.... Myslim ze tu nepomozes, iba mozes dufat ze tvoj nazor jej otvori oci.

tiffanytheo
22. dec 2012

@glumik123 Tak asi jej to vyhovuje.Kedze nemaju deti a ani manzelstvo tak tam neni co riesit.A ked pride na na ten den ked budu chciet nieco viac musia si sami dvaja rozhodnut.Najhorsie je ked sa tam pletie niekto tretí.Su mlady , nemaju peniaze kde davat tak nech si uzivaju.Ked pride rodina tak potom si tolko nebudu moct dovolit.A ked chce ona rodinu a on nie tak to prevdepodobne cim skor alebo neskor stroskota ;)

zuzanocka11
22. dec 2012

Ty si normálne chudinka.

natalia1990
22. dec 2012

@glumik123 Ahojky.ak je nestastna tak nech s tym nieco robi.Nenapisala si ci sa bavili o nejakej spolocnej buducnosti.Myslim si,ze ziadnu nemaju .Takeho chlapa poznam.Na oko frajer a v penazenke prievan.Ked je nestastna,tak nech urobi razny koniec.Ved ma 30 a neumiera.Nie je jediny chlap na svete.A to ze chce rodinu a spolocne byvanie nech riesi na zaciatku a nie po 6 rokoch,ked uz ma niekto zauzivany svoj zivot a je zvyknuty sa starat len o svoje potreby.neviem ci by ho zaujimala rodina viac ako BMW z bazaru a tvarit sa aky je frajer...nech zdupka.Bud alebo a viac nech nevysvetluje

glumik123
autor
22. dec 2012

@natalia1990 ahojte! no tak...ona s nim buducnost neriesi, akoby to bolo tabu 🙂 viete..v dnesnej dobe je "IN" byvat spolu bez toho aby boli manzelia, a oni su z rodin kde plati ze byvat spolu maju az po svadbe.. mozno aj toto je ten "problem". Ja nechcem za nu nic riesit, iba jej trochu poradit do buducnosti, je to na nich, ja sa im do nicoho nestaram, iba si neviem predstavit ze clovek ako ten chlapec jedneho dna bude otcom, pretoze on taky vobec nie je 🙂 a ako pise natalia, je mu prednejsie v podstate vsetko ako ona :/ radsej kupi najnovsi mobil sebe ako keby mal kupit frajerke a velmi dobre vie ako velmi po nom tuzi hlada po bazaroch nemoze si to dovolit, a on sa stara iba o seba, o to ci bol v solarku, a podobne veci.. sice zaraba ale nie tak aby sa mohol hrat na machra, vsetky svoje uspory dal do auta a kedze zije s rodicmi, nema ziadne ine vydavky 🙂 ...neviem ako jej mam poradit alebo ju postrcit aby riesila aj veci do buducnosti lebo si nemyslim ze maju malo rokov..a mam pocit ze on nema absolutne ziadnu predstavu o ich buducom zivote...

amstelko
22. dec 2012

Píšeš,že sa nestaráš.Ale veď sa staráš,načo ich rozoberáš a riešiš,píšeš o nich.Nezávidíš im tak trochu,rieš sama seba,alebo napíš problém čo máš Ty,oni si tie svoje starosti vyriešia spolu,ver,že majú určite aj radosti.Časom zistia čo je dôležité v živote,len sa im do toho nestaraj.

natalia1990
22. dec 2012

@glumik123 najlepsie je nemiesat sa.budes ta zla ci to dopadne tak alebo tak....ona musi vediet.asi jej to vyhovuje ked neusla.kazdy si za to moze sam.
a myslim ze by si nemala pisat za kamosku.nikdy nevies co je za tym.nemusi ti povedat vsetko.ak pises za seba,tak mi radsej napis vnutornou postoou,lebo ta tu spapaju...

glumik123
autor
22. dec 2012

@amstelko zavidim ?? asi tazko moja..ja mam vsetko co ini bez vypredajov a ešte aj milujuceho chlapa..samozrejme, mam aj ine problemy,..len hovorim ze nejdem im prikazovat co maju robit !!! iba sa na to pytam kedze ich pribeh sa v podstate okrajovo tyka aj toho mojho a trochu ma ovplyvnuje...

glumik123
autor
22. dec 2012

@natalia1990 nepisem za seba 🙂 dakujem 🙂 vidim ze tu nemam podporu a zase som ja ta zla 🙂)))

natalia1990
22. dec 2012

@glumik123 nie si zla.no tvoja kamaratka si to musi vyriesit sama.ty za nu zivot zit nebudes.ak chce nieco riesit,tak musi sama nieco urobit.ci uz rozchod,alebo pritlacit.aj ked si myslim,ze pokial to on nechce nic s tym neurobi....a premrha cas

darina77
22. dec 2012

Ja ta glumik chapem, aj ja cim dalej tym viac takych mladych ludi mam okolo seba. No mladych.....maju po 30 a stale byvaju u rodicov a ked sa aj vezmu zrazu to na nich vsetko spadne. Musia si brat hypoteku, do toho deti. Je nezrely a nezodpovedny ku svojej buducnosti. Mne sa nezda zeby glumik zavidela, v podstate ani nie je co, lebo si taky muz len zbytocne prehajdaka buducnost.

cerez
22. dec 2012

@glumik123 Snažila som sa tvoj príspevok niekoľkokrát prečítať, ale nerozumiem mu. Ak to predsa im dvom nevadí, kde je problém? Ak budú chcieť spolu bývať, tak niečo podniknú. Ak budú túžiť po dieťati, tak si ho splodia. To ako teraz žijú a nevadí im to, tak to treba rešpektovať. Môžeš poradiť, môžu vypočuť, ale rozhodnúť sa musia oni dvaja. Ak to takto necítia, nemožno ich do ničoho nútiť. Možno práve týmto spôsobom ako si nám ich opísala, si napĺňajú aspoň niečo po čom túžia. A čo sa týka nižšej či vyššej vrstvy, každý by mal vyskakovať do výšky svojho príjmu, nežiť len pre dnešok, ale myslieť aj do budúcna.

acrobaleno
23. dec 2012

A teba čo do toho? Keď im taký život vyhovuje, je to ich vec. Prečo by každý musel byť ženatý a mať decká? Čo je to nejaká šablóna normálnosti či čo? Hlavne, že ty žiješ "v iných pomeroch a nezávidíš im". 🙄

lujza123
23. dec 2012

@glumik123 ahoj tiez som podobny parik poznala..teda aspon v tom byvani u rodicov, inac to boli fajn ludia. Ona sa chcela odstahovat od rodicov uz po pol roku chodenia, on mal stale vyhovorky preco nie...jeho mama je chora, musi byt doma, podnajmi su drahe radsej nech nieco kupia na hypo a potom splacaju, potom prestahujeme sa ked budem mat lepsiu robotu a blablabla stale nieco....a nakoniec to bola hlavna pricina preco sa rozisli..lebo ona ostala po par rokoch pekne znechutena a zacali problemy
Vies ja si myslim ze taky vztah nema cenu...proste tak nejako prirodzene ako zacnu ludia spolu randit, ako pride prva pusa a prvy sex tak nejako sa to vyvija k spolocnej domacnosti, detom zivotu...vsak nemaju 17 aby sa stretli raz za tyzden sli do kina a potom kazdy k svojej mame
pokial im to vyhovuje obidvom tak fajn, lenze ako pises ona by asi chcela ten vztah posunut dalej on nie....a to je problem

co sa tyka mojho nazoru nie podla mna to normalne nieje ked po 6 rokoch chodenia kazdy byvaju u rodicov...podla mna nieje ani normalne ked dospely clovek po skonceni skoly byva u rodicov..urcite nie v 30 tke...to je podla mna znamka toho ze dany jedinec je psychicky nezrely, lenivy a neschopny postavit sa na vlastne nohy...ano su situacie ked sa clovek s nejakych dovodou vrati byvat k rodicom ale mali by to byt nudzove situacie..napriklad chory rodic, rozchod s partnerom, tazka financna situacia ci prerabanie svojho domu

trish31
23. dec 2012

@glumik123 na co riesis druhych ludi?Uprac si to radsej v hlave a oni nech do smrti byvaju u rodicov,teba do toho nic...

Skoda,ze sa,ako sa u nas hovori,nechodi "pletkovat" pri trhani peria-tam by sa vela zien riadne vyzilo 😀

marley11
23. dec 2012

Podla mna dovod preco sa mladi nevedia oslobodit od rodicov a postavit sa na vlastne nohy je jasny...Z toho co pises je jasne, ze ten chlapik co chodi do solarka a kupuje "drahe auto" z bazara sa len snazi zakryt svoj problem. Podla mna jeho najvacsi problem momentalne je neschopnost odist spod rodicovskych kridel a pozriet sa svetu do oci. Hra sa na velkeho frajera, ale povedz mi, nepripada Ti ako male dieta ktore sa hra na dospelaka? On nevie co to je zivot, doma so zenou a Demi-ma asi z toho strach. Podla mna ten chlap nema ziadne sebavedomie a tym, ze kupuje a robi to co opisujes si to sebavedomie trosku dviha...No a ta jeho frajerka, neviem...Bud ho ozaj tak strasne miluje, aj napriek tomu co robi, alebo si mysli ze toto je super zivot, citi sa byt bohata a mozno tiez si cez neho riesi nejaky svoj komplex. Je ale tazko povedat preco su spolu, ale suhlasim s babami, ktore pisali vyssie-Kasli na to, zi svoj zivot tak aby ta ini nemuseli riesit tak ako Ty teraz riesis ich🙂 Ja by som sa nadtym viac nepozastavovala🙂

janka258
23. dec 2012

@glumik123 podla mna to normalne nie je a pre mna su ludia co v 30-tke vyzieraju rodicov do zivota nepouzitelny, ale zas zienky nechapem, preco sa hned obuvate do kazdeho, kto si zalozi diskusiu na inu temu ako je to ci je tehotna ked vcera mali sex,pripadne alebo mnozstva a akej konzistencie mala menzes.Je to normalna tema,lebo takychto pre nas nenormalnych ludi je na svete vela a nemyslim si,ze autorka kvoli tomuto nespava,jednoducho chcela len vediet nazor inych,lebo takuto otazku si pri rozhovore s jednou osobou kladiem aj ja,ze ci je normalne s niekym 7 rokov chodit a byvat kazdy u svojich rodicov.Akoze je mi to sum a fuk nech si kazdy robi co chce,ale obcas sa nad tym pozastavim...

cecil36
23. dec 2012

@glumik123 a ty nemas ine problemy ked ta toto serka? 😀 Preco ta to trapi?

glumik123
autor
23. dec 2012

@janka258 caute kocky 🙂 dik za nazory..beriem kazdy jeden..a opakujem ze sa im do zivota nemienim starat a nieco im kazat "ako by to malo byt", iba sa pytam na vas nazor na takych ludi 🙂 ..dnes som sa dozvedela ze ten chlapik dokonca byva v jednej izbe so svojou sestrou ktora ma 17 (on 32 ako bolo spomenute) co mi pride...strasne zvlastne :( aj ja si myslim ze pri normalnom vztahu ked sa ludia lubia tak sa niekam posuvaju a niekedy sa chcu posunut do vlastneho byvania, sukromia...

lili_mia
23. dec 2012

@glumik123 chlapcovi vyhovuje život bez nákladov, pekne s rodičmi, kde sa o nič nestará .. prečo by sa mal ženiť? 😀 ak sa tvoja kamoška chce posunúť do spoločného bývania, nech to s ním preberie, ak on nebude chcieť, tak buď to prijme, alebo rozchod a hľadať inde .. to isté so svadbou .. ak ona chce vzťah, kde to bude niekam spieť a on to nechce, tak buď to prijme, alebo bude hľadať inde .. tu sa nedá nič radiť .. a s tou sestrou, zrejme nie je iná možnosť, aby on šiel do inej izby .. na nás mimo to pôsobí priam až perverzne, no oni sa ako rodina zrejme odpudzujú

felixa
27. dec 2012

@glumik123
Kedze je to tvoja kamaratka a zalezi ti na nej, tak sa s nou porozpravaj. Povedz jej svoj nazor. Ale rozhodnutie uz musis nechat na nu, je dospela a zodpovedna sama za seba. Ak kamoska bude chciet od teba nejaku pomoc, napr.len moralnu, bud pri nej. Inak ju nechaj zit svoj zivot, neber si starosti druheho na svoje plecia, najma, ked o to nestoji. Zivot je prilis kratky, takisto si ho nepremarni.

A to sa tyka aj jej rodicov. Ak sa s nimi dobre poznas, mozes im povedat, co si myslis o ziti ich syna, ze mu vlastne nepomahaju. Ale im to mozes povedat naozaj, len ak mate velmi dobre vztahy, popr.aj pribuzenske, velmi taktne a v dobrom. To je vsetko, co z tvojej strany mozes urobit.

30-rocny chlap, zijuci este u rodicov, dokonca v izbe so svojou sestrou, nie je vhodnym partnerom na zalozenie rodiny. Nevie sa postarat ani sam o seba. Podla toho, co pises, je to marnivy chlap, zamerany na svoje ego, a tvoju kamosku zrejme potrebuje na prilezitostny sex. Tvoja kamoska musi byt velmi zufala, ked zostava s takym chlapom. Nema pri nom ziadnu perspektivu vztahu, ani zalozenia rodiny. Jej priatel je nezrely, takyto typ muza dospeje okolo styridsiatky, ak vobec. Ale to pre nu je uz pase. V tom veku si on radsej najde mladsiu zenu.
Nezakomplexovana zena by sa s nim uz davno rozisla. Tvoja kamoska straca cas, za ktory by si mohla najst muza, ktory chce rodinu.