Manžel nechce objatia. Vraj nie sme pubertiaci

2. máj 2022

Možno si pamätáte že som tu pred časom písala že muž nechce objatia, držanie za ruky, pusu. Vraj už nie sme pubertiaci. Nemám ani 40 a robí to už 5 rokov. Dcéra vidí u kamarátky, že otec pohladí mamu, povie, že je pekná a čudovala sa, že u nás to tak nie je.
Keďže ma to trápilo, vyhľadala som psychologičku. Tá mi poradila chodiť sama pravidelne na terapie, vraj je to len môj problém keďže muža to netrápi. Muž mi hovorí, že si nezaslúžim objatia, to mám vraj akceptovať lebo v preklade to znamená, že ich momentálne pre mňa nemá. A keď mi chýbajú objatia, mám objímať stromy, zvieratá, kamarátky a deti. Ja neviem, či len mne sa zdajú rady od veci alebo nerozumiem psychológii. Čo si o tom myslíte?

ckocka
2. máj 2022

Samozrejme, nakoniec to by ti asi ani velký požitok neprinieslo.
Ale možeš urobiť vela iných vecí.

ivetta1234
2. máj 2022

@dorisiska no ale jej muž nebol takýto vždy
ja som mala ex-priateľa ktorý sa absolutne nechcel mojkať, objať nič, ale on bol hneď od začiatku taký a hneď mi to aj oznámil že to tak proste s ním je, a nebolo to iné ani na začiatku vzťahu ani na konci
jej manžel však bol normálny a nebol takýto chladný takže niečo sa muselo zmeniť

autor
2. máj 2022

@mia7811 nie, myslím že iná žena za tým nie je. To by mi po 5 rokoch povedal.

marcellka32
2. máj 2022

Nevnucuj sa mu, prezijes aj bez jeho objatí, pokúsila si sa, nechce, venuj sa sebe, deťom.... ale sex by som asi odmietala, tiež s vysvetlením, že sme starí

autor
2. máj 2022

@ckocka veď skúsim ešte inú psychologičku lebo ja neviem čo s tým

tosomja
2. máj 2022

A tebe nevadí sex bez objatí? No ja by som sa mu teda otočila chrbtom v posteli. Ale ak mu vyhovieš, on je spokojný.

autor
2. máj 2022

@marcellka32 veď aj psychologická mi povedala, že musím mať svoju hrdosť a neprísť sa mu. Ale desí ma čo bude keď deti vyrastú.

ckocka
2. máj 2022

@marcellka32 By som sa vykašlala na výhovorku že sme starí. Stručne a jasne by som mu vysvetlila že sex pre mňa nie je len zásun, ak chce len toto nech si to vybaví inde.

autor
2. máj 2022

@tosomja Brala som to tak, že aspoň niečo intímne medzi nami ale trápi ma to.

tosomja
2. máj 2022

Načase ho odmietnuť. So slovami, že si nezaslúži. 🤭

ckocka
2. máj 2022

A čo je teda na ňom také úžasné že mu podobné správanie trpíš?

autor
2. máj 2022

@marcellka32 Ja sa inak o seba starám, chodím kozmetické, kadernícke, mám 170 cm, 60 kg, pekne sa obliekam. A dosť mi to berie sebavedomie, že nie som pre muža akoby dosť atraktívna a hodná objatia.

ivetta1234
2. máj 2022

spýtaj sa ho či si môžeš nájsť milenca na objímanie 😅

marcellka32
2. máj 2022

Netráp sa, podľa mňa by ho moc netankovalo, keby si mu oznámila, že je koniec

autor
2. máj 2022

@ckocka tak zase ide s nami na výlety, keď som chorá stará sa o mňa, dáva nám všetky peniaze, nie je lakomy, len nemá záujem o dotyky.

autor
2. máj 2022

@marcellka32 možno, to netuším

ckocka
2. máj 2022

A ty chceš od manželstva viac čo - zabezpečenie alebo lásku?

autor
2. máj 2022

@ivetta1234 To som sa ho opýtala a hneď začal, že nech sa opovazim. Keď sa na ulici po mne chlap obzrie, žiarli. Ale aj tak sa nepremoze.

melanta
2. máj 2022

Cíti sa starý v 40. To sa v 50 akože plánuje zakopať alebo čo? My máme 40+, vonku chodíme ruka v ruke, pusu mi dá aj pred ľuďmi, aj ma tlapne po zadku. A doma bežne sedíme pri tv nalepení na seba, komplimenty kvety dostávam bežne, len tak, pretože ma miluje predsa. Moji rodičia majú tesne pred 70 a vonku sa držia za ruky. Toto u neho mi nepríde ani trochu normálne, chce to normálneho psychológa, možno aj párovú terapiu.

autor
2. máj 2022

@ckocka Jasné, že lásku. Veď keď sa ho opýtam, či ma má rád, vraj áno.

0silvia0
2. máj 2022

a keby si si priniesla nejaké zvieratko domov s tým, že ideš podľa rád psychológa? Akceptoval by mačičku napríklad? A ty keď ho objímeš, strpí to?

autor
2. máj 2022

@melanta Keď som v 35 tke uvažovala nad tretím dieťaťom, povedal mi, že už som stará, mám si počkať na vnúčatá. Ja nechápem čo má stále s tým vekom.

autor
2. máj 2022

@0silvia0 zvieratá nemá rád, to nedovolí ani deťom aj keď ho prosia. Ja ho už neobjimam. Pripadalo mi to násilne, neosobné.

ivetta1234
2. máj 2022

zaujímavé....skús byť ty mega chladná, možno začne doliezať on
ináč títo teoretici sú najlepší 😝 veľké slová ale skutek utek

ckocka
2. máj 2022

Hovorí? A pre teba je láska to že ti to hovorí? Lebo pre niekoho áno, ale ja teda potrebujem lásku cítiť.

marcellka32
2. máj 2022

Je pravda, že niekto sa cíti starý už v 35-40, všetko je to v hlave...ale tebe by nemal hovorit že si stará, máš 35-40 najlepší vek, najviac energie na všetko,...poznám ľudí čo majú 50-70 a majú energie na rozdávanie, to nesúvisí s vekom, všetko je v hlave

autor
2. máj 2022

@ivetta1234 pritom máme fotky z dovoleniek pred svadbou, po svadbe a na každej ma objíma. Teraz keď sa fotíme na výlete alebo dovolenke tak stojíme vedľa seba ako spolužiaci.

autor
2. máj 2022

A má schované aj fotky s bývalou, chodili spolu 4 roky a na všetkých počas štyroch rokov ju objíma, bozkáva. Ktovie, či by ho to aj pri nej časom prešlo.

autor
2. máj 2022

@marcellka32 on nadáva na ľudí čo si v 40 alebo v 50 urobia deti, že sú na to starí, nezodpovední. Minule som si kúpila pekné šaty a on že, na mladšej by vyzerali lepšie.

melanta
2. máj 2022

Náklonnosť tebe neprejavuje, zvieratá nemá rád, sestre ani len ruku nepodá keď má sviatok. To je ozaj na odborníka, ak teda takýto predtým naozaj nebol. Ja by som trvala na nejakej manželskej poradni. Ak mu záleží na vašom vzťahu a rodine, tak by s tým nemal mať problém.