Objatia pri stretnutí

4. apr 2022

Objímate sa s ľuďmi keď sa stretnete so známymi alebo aj s takými ktorých ste prave spoznali ? Prečo to tak je vlastne? Ja som sa minulú sobotu stretla prvýkrát s jedným mužom pracovne, zoznámili sme sa, podali si ruku a potom sa spýtal že či sa chcem objať… akoze trochu ma to zaskočilo ale vsak čo povieš že nie dik? :D tak vravím že kludne a teda sme sa len tak objali… potom normalne pracovali a keď sme sa lúčili znova bolo objatie..nie som proti ale pride mi to take divne,prečo mas objímať človeka ktorého nepoznáš? Ako to mate vy? Mate s tým problem alebo v pohode?

0silvia0
4. apr 2022

neznasam to, ja to vnimam ako narusenie osobneho priestoru. Jedine u mojej babky a mojho bratanca to znesiem, oni su tak nauceni odjakziva. Cudzi by mi vadil a velmi.

a_alexandra_a
4. apr 2022

Na pracovnom stretnutí objatie neprichádza do úvahy. Ja by som teda určite odmietla.

zero_hero
4. apr 2022

Vrcholne to neznasam, s cudzími ľudmi si maximálne pri zoznámení podám ruku, so známymi a priateľmi sa len pozdravim, tých čo mali snahu o bozky na líce som hneď zrušila, že toto u mna ee. Objatia len fakt blízka rodina rozumej manzel a deti. Nezávidím, keď pri príchode na nejaku oslavu mám stráviť pol hodinu len bozkavackami s ľudmi, ktorých vidím raz za pol roka 😬 asi som až moc háklivá na svoj osobný priestor 😂

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. apr 2022

@a_alexandra_a moja práca je ale umelecka, takze nie je to take úplne seriózne stretnutie, snad chapes čo myslim

basska_b
4. apr 2022

Podla mna mu v tej korona dobe chyba objatie 😄 ja teda objimam len ludi, ktorych uz dlhsie poznam

autor
4. apr 2022

@trema bozky na lica sú nepríjemne aj mne.. ale tie objatia pozorujem okolo seba dosť často… ked som bola so svagrinou von s jej známymi s každým sa objala… tak ma len tak zaujima že prečo to tak je a ako to majú ostatný

jaskolka
4. apr 2022

Nie, nemám to rada, je mi to nepríjemné a je mi až smiešne, keď vidím, ako sa niektore dospelé ženy objinsju pri bežnom stretnuti a cmukaju na lice 🙈🙈. Príde mi až také trápne. Ešte pubertacky 15 ročne pochopím, ale dospelá 40 ročná žena aby sa mi vesala okolo krku? Brrr.

leuska0910
4. apr 2022

Neznasam ked sa o mna co i len niekto osuchne v autobuse, nie este aby ma objimal cudzi clovek, neznesiem to ani u rodiny😖
Jedine ma moze objat muz, dcera a mama.

katulienkax
4. apr 2022

ani ja to nemam rada ani u tiet a ujov ktoryh vidim raz za uhorsky rok a moja dcera je presne po mne, minule ju krstna stale stiskala az pri moc ( nie ze raz na zaciatku privitania) ale aj potom ked sedeli na gauci a tak sa nastvala a zvysok hodiny prerevala (10 rocna)

katulienkax
4. apr 2022

ale co som si vsimla niektore narody su velmi kontaktne a asi to beru prirodzene - Francuzi a Taliani, tam sa stiskaju vsetci chlap s chlapom, zeny s chlapmi, bozky 3 krat na lice aj ked sa vidia prvy krat

autor
4. apr 2022

@katulienkax Ano praveze aj ja som si vsimla že napríklad v meste kde chodím pracovať je to úplne bežne ale u nás (bývam na strednom Slovensku) ani nie

autor
4. apr 2022

Pokiaľ vám to vyslovene vadí, tak ako to odmietnete ? Ak by sa vás niekto pýtal že či sa môžte objať.

ckocka
4. apr 2022

Niekto je viac kontaktný typ, alebo je to špecifikum národa, alebo napr. v uvedenej umeleckej sfére.
Ak je ti to nepríjemné slušné odmietnutie nie je nijak urážlivé.

a_alexandra_a
4. apr 2022

Normálne by som povedala "prepáč, ale nechcem sa objať"... treba byť slušne asertívny

janka_266
4. apr 2022

Neznášam to, rovnako ako aj tie bozkavacky pri stretnutí 😃za toto som rada covidu, že sa to “muselo” obmedziť, aj keď sa niektorí teraz snažia k tomu vrátiť 😃

zero_hero
4. apr 2022

Pokial by sa ma niekto pytal, tak normálne by som povedala, že podanie ruky je postačujúce, alebo neberte si to osobne, ale nezvyknem sa objímať a pod.

monuska112
4. apr 2022

ja teda neviem zeny ale este som sa nestretla s tym, ze by ma niekto cudzi chcel objat :D :D a pri pracovnom stretnuti? akoze ahoj ja ti spravim uctovnictvo a cap na teba :D :D to som teda nezazila :D

kleopatra114
4. apr 2022

Objímanie , pusinkovanie to je u mna uplne tabu. Moj muž by zase vyobjímal a vybozkával aj napríklad predavačku pri nakupovaní . On extrovert ako víno , ja zaryta introvertka 🙂))

coco1
4. apr 2022

:D objimem len kamaratky, ktoré úprimne a rada vidím po dlhej dobe, moju mamu a otca (deti a manžel to je samozrejme) ostatných nie

danulicek
4. apr 2022

nenávidím to. dokonca som si nedávno uvedomila, že ak sa ku mne niekto v rozhovore face-to-face priblíži, automaticky cúvam. akoby som potrebovala mať svoju bublinku okolo seba 😀 a pritom svoje deti objímam stále, s kamarátkou nemám problém sa objať. muža som objímala stále 😀 ale od ľudí, ktorí mi nie sú blízki alebo ktorí toto požadujú automaticky, to neznesiem. ani objímanie, ani bozkávanie na líca. žiaľ, veľmi často sa stretávam s nepochopením vo svojom okolí, tak som si len myslela, že som divná 😀

klaridka
4. apr 2022

Poznáš tú pieseň od Pokáča - nešahej na mňe? Ako by spieval o mne 😂

jasmine_3
4. apr 2022

Mne po covide vadi aj pusa na lice a dotyk 😳. Vždy som bola taka, ze som mala rada osobný priestor, ale po 2 rokoch covidu mi strasne vadi ak sa na mňa niekto lepi a chce sa pusinkovat alebo ma nedajbože objať. Je to moja zóna. Samozrejme nehovorím o priateľoch a rodine, ale o cudzích ľuďoch. Nepríde mu vhodne aby cudzi človek takto vstupoval do osobného priestoru

marcellka32
4. apr 2022

Kamoška mi prišla z Ameriky, tak sme sa objímali, ale inak len s mužom a mojimi deťmi.....mne je divné už len to, že sa ťa pýtal, či ťa môže objať, veď to je také automatické väčšinou buď sa objímem alebo nie, ale nepýtam sa

luciannka83
4. apr 2022

S blizsimi ludmi sa vitam bozkami na lico, ostatnych len pozdravim. Neobimam sa, len ked to ,,vyzaduje,, situacia,... V ramci podpory( stojim pri tebe). Obimat sa s udzim clvekom len tak? 🤔

deti95060810
4. apr 2022

v žiadnom prípade... objatia s cudzími ľuďmi neznášam.

autor
4. apr 2022

@marcellka32 Ano aj mna prekvapilo, keď sa ma to spytal ale tak asi sa chcel uistiť že či mi to nebude vadiť :D v podstate nevadilo, len nie som na to zvyknutá :D

retatka
4. apr 2022

Skôr toto pozorovať u extrovertov.Oni sú viac spontánny,priamočiary.Introvert potrebuje viac svoj osobný priestor a nepustí si tak ľahko človeka bližšie k telu..

naobedbuduspagety
4. apr 2022

Tak ja by som toto nerozdychala 😃 neznášam ani to pusinkovanie na líce a pod. Ani u rodiny. Pre mňa je nepredstaviteľné, že sa cudzí človek ku mne takto priblíži. Celkovo som háklivá na svoju tvár, mamka mi doteraz pripomína ako ma vzali do kostola, farár mi išiel dať krížik na čelo a ja som mu capla po ruke a vybafla na neho "čo ma chytáš" 😃ošetrenie u zubára je pre mňa nočná mora práve pre toto..

autor
4. apr 2022

@klaridka Haha :D