Nerozumiem zmýšľaniu chlapov

2. feb 2023

nerozumiem zmyslaniu chlapov... 7 rokov bol v 2 nefunkcnych vztahoch ale ex-kam dal vsetko... byvanie, auto, pozornost, lasku, nehu skratka pekny zivot s peknou buducnostou...
takmer hned ako ich spoznal, zacali vztahom, velkymi citmi a laskou.... ja chapem ze takyto muz je mozno sklamany, ked vo vztahu bola nevera tych zien, ale preco ked konecne spozna normalnu zenu dievca, tak je opatrny? viem ze sa mu pacim, dava mi to najavo nielen slovne, ale aj cinmi, ale citim ostrazitost z jeho strany a on to vie, sam mi to aj povedal ze uz je opatrny v citoch... mna to tak zneistuje, pripada mi to akoby neveril, ze mozu existovat aj normalne zeny, ktore hladaju normalny pevny vztah a nechcu utekat za inymi chlapmi... 😢 trapi ma to naozaj, lebo preco mam trpiet aj ja za nieco, co ani nesuvisi so mnou...

tiezjedna
2. feb 2023

Pretože to, že si normálna si myslíš len ty. On už musí predpokladať, že nie, pretože dvakrát na zlý úsudok doplatil.

panelacikova
2. feb 2023

ak trpíš, tak s ním nefunguj. on je opatrný, má na to zjavne dôvod. trafil na vychcané ženské, ktorým "naplnil peňaženku" a možno sčasti zabezpečil budúcnosť a oni s ním takto zatočili. ak ho úprimne miluješ, časom príde na to, že si iná a zabezpečí aj teba-vás. ak však hneď v úvode nariekaš, ako ty na to doplácaš, zrejme budeš tiež jedna z vychcaniek 🙂

annamarin
2. feb 2023

Uz si si zazila nieco take ako on? Jasne, ze sa človek pouci z predchadzajucich chyb. Ako dlho ste spolu, ze ta to tak trapi?

autor
2. feb 2023

nejde mi o jeho zabezpecenie financne, ja mam svoje vlastne byvanie aj pracu, skor ma trapi, ze je opatrnejsi, ze sa tej laske ak to tak nazvem, nevie tak oddat? alebo ju precitit, ak viete co tym myslim, ze stale su tam akoby obavy.... sme spolu 7 mesiacov

jan510
2. feb 2023

tak zalezi ci ozaj zazil sklamanie, ci sa len za to sklamanie skryva a vztah realne ani nechce.

panelacikova
2. feb 2023

tak pozor, je rozdiel byť opatrný vo financiách a teda v tom, že ti neplatí kadečo možné a je rozdiel byť opatrný v láske. v čom tam je akože neopatrný? nerozumiem. nechce sex? alebo sex už bol a teraz uhýba? či ako?

viestta
2. feb 2023

Ked sa dva krat popalil, tak sa mu necuduj. Alebo ho akceptujes aj s tou opatrnostou alebo nie.

tiezjedna
2. feb 2023

chápem ťa, ale ako sa hovorí, skúsenosť je neprenosná, bohužiaľ.... Ak ti na ňom záleží, tak to budeš musieť prekusnúť a vydržať. Ale zase by som zo seba nenechala robiť trubku, 7 mesiacov je dosť dlhá doba, aby dokázal posúdiť správanie toho druhého...

autor
2. feb 2023

@jan510 ano sklamanie realne zazil, bohuzial take ze s tou prvou ex to dopadlo tak ze ako ho podviedla, tak aj otehotnela ale s tym druhym a to bola s nim este vo vztahu, takze ho to dost zranilo, ale dieta nie je jeho
@panelacikova narazam na fakt ze aj ked sme spolu, citim z neho, ze si akoby nie je isty, ci neurobim nieco podobne aj ja... nie je to upodozrievanie, ale je obcas skepticky, ak by som to nazvala az tak prehrotene.... neviem ci nikto zazil taky vztah ze citi z toho druheho, ze je opatrny, aj ked je s vami

autor
2. feb 2023

@viestta povedala som mu viackrat ze pockam, aby si bol isty, ze naozaj ho nesklamem a ze by ma nemal porovnavat s tymi ex, ale obcas v sebe citim pnutie, ze by som si priala aby sa tomu viac oddal 🙂 a nebol ako v trnoch, ci sa nieco zle nestane

panelacikova
2. feb 2023

áno, je možné, ak má pocit, že ho predchádzajúce vzťahy ranili, ak je citlivejšia povaha, je reálne možné aj to, že sa bojí, že mu opäť niekto zláme srdce. hoci po 7 mesiacoch je to veľa aj na mňa... keby šlo o 2-3 mesiace, ešte pochopím. ale potom by sa buď mal zlomiť v zmysle "pustiť sa do toho" alebo to nechať tak. to chce byť teraz opatrný 20 rokov?

jan510
2. feb 2023

No len aby taky nebol roky a nakoniec nenasiel inu ked sa pri tebe zahoji. Uz by som nikomu nerobila butlavku ani ho netahala z jeho strachov. Neoplati sa. Radsej si najst niekoho vyrovnaneho ktory vie co chce a vie sa tomu aj oddat

autor
2. feb 2023

@panelacikova tak asi mi rozumies, preco sa aj ja nad tym zamyslam 🙂 lebo naozaj mu nedavam dovody na nejake pochybnosti, pristupujem k tomu seriozne a naozaj do toho davam city, aj moju trpezlivost voci nemu, a dost ma trapi ze 2x veselo do toho isiel, oddal sa naplno a u mna je to akoby som mala nalepku na cele: tretia, ktora ta tiez podvedie 🙂

panelacikova
2. feb 2023

prepáč úprimnosť, ale asi si ho neočarila. je to dlhá doba. súhlasím vyššie s
@jan510

autor
2. feb 2023

aj nad tym som uz premyslela ze mozno som ho fakt neocarila.... nedavno sme mali debatu o tom ako si to predstavuje do buducna, myslim dalsie tyzdne, mesiace ak to ma byt take a povedal, ze nechce zase vytahovat temu vztahy, ze mu mam verit aj ked mu to trva dlhsie sa takto otvorit po sklamaniach... ale tak naozaj clovek uz je v neistote, ma kadejake myslienky....

babulkomale
2. feb 2023

Lebo aj o tych predtym si myslel, ze su ok. Do hlavy nikomu nevidis.

marianarem
2. feb 2023

Aj moj muz bol dlho nedovercivy a opatrny. Pomohlo mi jedine nevztahovat to nijako na seba, snazit sa ho pochopit a cakat. Ked som si kladla otazky, ci to je mnou, tak som sa len zbytocne trapila a vycerpavala. Postupne sa otvoril.

roztlieskavacka
2. feb 2023

A koľko má rokov?

lopuch22
2. feb 2023

Ja som bola ako tvoj chlap.Vystrasena,stále v pohotovosti,že čo ak.Trvalo to celkom dlho a chlapa mi bolo aj ľúto,aj som mu veľa krát povedala,že ak niečo chce,musí byť trpezlivý a proste si počkať a áno,tajne som dúfala,že počká kým naberiem dôveru a odvahu na plnohodnotný vzťah.Uz sme manželia.Jedine ti poradím,netlač na pílu,netráp sa,spravilo by to viac škody ako osohu.Tes sa z toho ako to je a ak ho nesklames bude to lepšie a lepšie

autor
2. feb 2023

@roztlieskavacka 33 rokov

@lopuch22 aj mne hovori o trpezlivosti ze by bol rad, ak by som tomu dala cas, pockala, ze keby nechcel byt vo vztahu so mnou tak to urcite ani nezacne... ze nstracal by tym ani cas, len vidim jeho obavy, akoby uz ani sam neveril ze naozaj ma aj on pravo na to mat stastny vztah s niekym

autor
2. feb 2023

@marianarem a ako dlho to cele trvalo ak sa smiem spytat? 🙂 nemala si pochybnosti, ci to mysli vazne s tebou?

marca12
2. feb 2023

Tak po 7 mesiacoch mal dost casu,aby si ho presvedcila,ze si dobra zena. Asi sa len vyhovara. Ak ta netlaci cas a citis,ze s nim chces byt,daj mu cas. Ale ak to nikam nepovedie,tak by som nestracala cas. Bohvie,ci jeho rozpravky o exkach su pravdive. Vsimni si ako sa vyjadruje o zenach celkovo,to ti napovie. Niektori chlapi neznasaju zeny a zaobalia to do toho,ze sa sklamali. Nebavilo by ma byt s chlapom,ktory ma o mne pochybnosti a nijako sa nesnazi

marianarem
2. feb 2023

Joj dlho to trvalo, urcite o dost viac ako vas vztah. My sme boli najprv dlho (roky) kamarati, mne pomale zblizovanie vlastne tiez vyhovuje, ale toto bolo uz aj na mna dost pomale. Pri pokusoch o vacsie zblizenie som narazala na velku barieru. Manzel mal traumaticke detstvo a dospievanie, slabo funkcnu rodinu, bol uz aj dost cynicky, zatrpknuty a bal sa. Ja som ho ale mala strasne rada a nejako som si nevedela predstavit, ze by som ho nemala vo svojom zivote. Nevedela som si ani predstavit, ze by som mala ineho chlapa, zdalo sa mi,, ze by som kazdeho porovnavala s nim. Tak som proste bola pri nom, dost som sa aj natrapila, ale hlavne preto, ze som si hovorila, ze asi nie som prenho dost dobra. Jedine ked som sa dokazala pozriet na situaciu jeho ocami, skusit pochopit, co preziva, ukludnit sa a nevztahovat to na seba, tak sa mi ulavilo. A zaujimave bolo, ze vzdy, ked sa mi to naozaj podarilo, tak nieco povolilo a posunuli sme sa blizsie. Nakoniec mi manzel zacal doverovat, povedal mi, ze som zmenila jeho nazor na vztahy. No ale teda spoznali sme sa v 2009 a brali sme sa v 2019 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
3. feb 2023

A v tych predoslych vztahoch sa do toho vrhol s vervou a citmi a naplno? Je dost moze ze aj v tych vztahoch bol presne tento isty problem. Ze ma problem sa zaviazat, niekomu verit. Ze to proste nedokaze si niekoho pripustit k telu, ze si musi drzat odstup.
Uplne chapem tvoje ochybnosti a zly pocit. Moj muz mal velke problemy za zaviazat. Kazdy krok posunut vztah bol neskutocny boj. Neviem koli comu. Mal jeden nevydareny vztah a jeho brat mal 2 nevydarene manzelstva. Ale co to ma so mnou? Naco tvoj priatel zacal randit s tebou? Nech si najskor vyriesi svoje psychicke problemy a potom zacne randit. Dokedy budes cakat? Co ak sa to nezlepsi ani po 2 rokoch. Premarnis 2 najlepsie roky svojho zivota. Ja to beriem tak ze ak lubis, tak veris

katarinka89
3. feb 2023

Vyliečiť sa zo sklamania nieje otázkou niekoľkých dní, či mesiacov. Je to u každého individuálny čas. Neprejde to len samotným plynutim času ale dotykmi, spoločnými chvíľami, otvorenymi rozhovormi o minulosti. Ten tvoj priateľ ta určite ľúbi a preto sa vnútorné boji že znovu to dopadne rovnako. Keby ta mal na ,,háku,, čoho by sa bal? Ma s tebou vážne úmysle, ktoré bohužiaľ narážajú na skúsenosti z minulosti. Bud trpezlivá! Všetko má svoj priebeh.....ty sa s nikým neporovnavaj lebo každý má inú povahu.

marianarem
3. feb 2023

@zoro9836 Dakujem ❤

tamtamka26
3. feb 2023

rozumiem ti, prechádzala som (občas mám pocit, že to ešte trvá) niečím podobným.... tiež mal zlé skúsenosti a videla aj cítila som, že mi nedôveruje a stále je opatrný, mohla som robiť, čo som chcela. veľmi ma to mrzelo, lebo tiež som si všeličím prešla a nehádžem všetkých do jedného vreca. Dnes (po 10mes) už vidím, že sa to zlepšilo. Držím palce, myslím, že sa oplatí vydržať, netlačiť, nevyčítať, postupne budovať vzťah a potom si jeho dôveru vychutnáš dvojnásobne...❤

maialeo
3. feb 2023

Aj tie jeho ex boli kedysi normálne, len sa to časom vplyvom energii zmenilo.