Dvaja chlapi - ako ďalej?

7. jan 2022

Žienky, neviem čo mám robiť…Pred troma rokmi som spoznala jedného chlapa. Viem, že väčšina z vás na také veci neverí a vysmejete ma, ale od prvého momentu som mala pocit, že ho poznám, že s ním mám už kopu odžitého, len si na to ani za nič neviem spomenúť. Istý (dlhší) čas me sa stretávali. Nemali sme oficiálne vzťah, no boli sme si skutočne veľmi blízki. Jeden jedinýkrát som pri milovaní cítila ako keby splynutie s tým druhým človekom aj po emočnej stránke, nie len fyzickej. Viem, že on to cítil rovnako. Nie som naivná, v živote som si teda toho už odžila a nikdy by som si nedovolila cítiť viac k človeku, keď by som z jeho strany tiež necítila, že ku mne evidentne má nejaké hlbšie city. Pre lepšie pochopenie celej situácie, spoznali sme sa v čase, keď sme boli obaja sklamaní, zo vzťahov sme mali strach a odpor a ani jeden z nás ho nechcel. No ja som sa zaľúbila. Skutočne, úprimne. V živote som nič čistejšie a úprimnejšie k druhému človeku necítila, no on mi po mojom priznaní povedal, že ku mne nemá žiadne romantické city, napriek tomu sa priznal, že veľmi ťažko prežíva to, že v jeho živote už nebudem. Krátky čas sme sa nebavili (ja som usúdila, že to pre mňa bude lepšie a nezachovala som sa k nemu pekne, keďže ma to sklamalo, prišlo mi to z jeho strany zbabelé a nemohla som skrz to všetko, čo sme spolu prežili, uveriť, že ku mne naozaj nič necítil), potom sa on sám od seba začal do môjho života vracať a ja som nerozumela prečo. Chcel iniciovať opätovné stretávanie atď., aj napriek tomu, že som mu niekoľkokrát povedala, aby mi dal pokoj a skrátka sa tváril, že neexistujem. Bola som stále zlomená, aj keď sa ozval, vyzeral, že sám nevie čo chce a mňa to úprimne ubíjalo, až som si povedala, že kašlem na to. Spoznala som v tom čase svojho terajšieho priateľa. Napriek tomu, že som bola opatrná a rozhodne som sa do ničoho nehrnula po hlave, je to skvelý človek, rozumeli sme si, bol mi vo veľa veciach oporou, vedel ma rozosmiať a ja som cítila, že som sa doňho postupne zaľúbila. Narozdiel od toho predchádzajúceho chlapa, on ma videl jasne ako ženu na vzťah ani len nerozmýšľal nad tým, že by sme sa len tak, nezáväzne stretávali, napriek tomu, že v tom čase mal tiež strach z lásky a niesol si vlastné traumy. Sám mi povedal, že vedel, že ja nie som iba žena na sex a chcel do toho ísť naplno. Samozrejme, ten predtým sa ozýval aj keď vedel, že mám už priateľa, po tom, ako som mu to oznámila, vyzeral skutočne zdrvený, ale nechcela som si namýšľať, pravidelne ma sledoval na sociálnych sieťach, vôbec som nevedela o čo mu vlastne ide, čo odo mňa, čo si myslieť a ani som tomu nechcela venovať príliš veľa pozornosti, lebo s terajším priateľom mi bolo dobre. Časom sa ale ukázala ,,pravá tvár”, boli situácie, v ktorých sa môj priateľ zachoval ako psychopat, vulgárne mi nadával kvôli maličkostiam, útočil na moje najzraniteľnejšie miesta, ako sa sám priznal zámerne, lebo ma chcel zlomiť, aby sa on cítil v tej chvíli lepšie. A čo čert nechcel, vrátil sa do môjho života aj ten prvý chlap. Niekoľkokrát sme boli v kontakte (samozrejme nie intímnom), cítim k nemu presne to isté, čo predtým, vyriešil si svoje traumy z minulosti a hľadá niečo vážne, úprimne ženy…Ja aj cítim, že ku mne pravdepodobne cíti niečo viac, no nikdy mi to oficiálne nepovedal…Tak veľmi by som mu chcela povedať, že ho milujem, no na druhej strane by to asi nič nezmenilo…Zároveň sa bojím, že mi opäť raz povie, že on ku mne nič romantické necíti…A zároveň, nech to znie akokoľvek hlúpo, ľúbim aj svojho terajšieho priateľa, nech je aký je a radšej by som si odrezala obe ruky, akoby som mu mala takto ublížiť. Čo mám robiť? 😔 Hrozne ma to trápi.

thoughtfulweirdo
7. jan 2022

Máš sa vykašľať na oboch. Ten, čo ti vulgárne nadáva, ťa nie je hoden a nerob zo seba mučedníčku, lebo ty mu nechceš ublížiť. A ten druhý, čo XY rokov nevie, čo chce, alebo sa aspoň nevie vymačknuť, ten ťa tiež nie je hoden. To, že ťa k niekomu ťahá, ešte neznamená, že je to vhodný človek na spoločný život. Radšej počkaj, kým ti do života príde niekto, čo bude vedieť, že o teba stojí a zároveň ti nebude nadávať 🙂

hariet
7. jan 2022

Presne tak, ani jeden z opisovanych chlapov nestoji za tvoje trapenie a dilemu. Daj papa obom, bud aspon chvilu sama a daj si sancu stretnut niekoho, kto ta bude lubit taku aka si a bude si ta vazit.

brembo
7. jan 2022

svojho sučasného pusti k vode a od druhého vymačkni konečne,čo by chel,a či k tebe niečo cíti. Tvoj sučasný za nič nestojí,ked ti zámerne ubližoval a vedel,že ta to bude boliet,tak prepáč. Ja som muž,no taku som už mal,čo mi niekedy zámerne ubližovala,poslal som ju do čerta,no vtedy mi nebolo dobre ale postupne som si uvedomil,že to bolo moje 2.najlepšie rozhodnutie v živote.

oli18
7. jan 2022

Litánie, nedočítala som 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. jan 2022

@oli18 super, toto nepochopím, veď keď ste si nedali námahu ani dočítať, prečo ste vôbec vyvinuli nejaké úsilie na komentovanie?

zero_hero
7. jan 2022

Vyries si aktuálny vzťah bez ohľadu na toho prvého chlapa. Skutočne chceš mat po boku človeka, ktorý ti nadáva, útočí ma tvoje citlivé miesta a to zámerne, aby sa on cítil lepšie? Toto milujúci človek nerobí. A ver tomu, že časom to bude len horšie a horšie. Ak si toto vyriešiš, môžeš dať prvému šancu dokázať ti, ako o teba v skutočnosti stojí. Zbytočne ich porovnávaš, ktorý by bol pre teba lepšia voľba. Možno ani jeden.

brembo
7. jan 2022

áno podla mna ako zero-hero. Ale z mojho pohladu muža. Vyriešit soj sučasný vztah s priatelom,osobne podla mna najlepšie rozhodnutie rozchod. Ked vie,že ti ubližuje a i tak to robí náročky a vie,že ho miluješ? Naozaj chceš trávit čas s takým mužom? Chceš,aby ti náročky ubližoval nadalej? Vie ten tvoj sučasný,čo je to vztah a láska? Podla mna nie.

dadis
7. jan 2022

Ukonci to s aktualnym priatelom. Uvidis, ci byvaly nestrati o teba zaujem, ak budes uz k dispozicii... osobne si myslim, ze strati zaujem... laska byva priamociara, malokedy vaha a rozmysla..takze tipujem to na niekoho tretieho 😊

oli18
7. jan 2022

Toto nie je Bravo, frajerov ries s kamoskami😉

zojazoja
7. jan 2022

Nic nerob. Nechaj tomu voľný priechod.. Vzdy sa mi osvedčilo, že v nerozhodnych situaciach je lepsie nechat veciam voľný priechod a ono sa to tak nejak "same" vykrystalizuje a vyriesi.. Aj tak nemáš čo konkrétne urobit 😊lebo sama nevieš čo vlastne chceš

vilma7
7. jan 2022

S tým vulgárnym by som sa určite rozlúčla, , lebo ak ti teraz nadáva, čo bude o pár rokov...a s tým druhým, či prvým, by som tomu nechala voľby priebeh a čas by ukázal, čo z toho bude, či nebude.

autor
7. jan 2022

@oli18 myslím, že sú tu aj oveľa pribrzdenejšie témy, ako tá moja a ešte raz opakujem, ak sa Vám niečo nepáči, nikto Vás nenúti to čítať ani komentovať. Proste si otvorte inú diskusiu.

telly4
8. jan 2022

Teda ja som to docitala az dokonca a myslim, ze naozaj tu stojis o radu a nie o trapne komenty. Z mojho pohladu aj ako je to cele napisane si jedna inteligentna zena, ktora v konecnom dosledku radu neptrebuje, lebo sama vie co by mala spravit. Ale ak predsa len o nejaku stojis, tak tu je ta moja. Sucasny vztah podla mna nema buducnost. Ano da sa chvilku prehliadat nejake veci ale dlhodobo roky? Nemyslim si, pretoze ked pridu deti zivot sa vam este viac skomplikuje roznymi inymi situaciami a ked uz teraz ti vulgarne nadava, tak evidentne tie situacie zvladat nebude, tym som si viac ako 100% ista. A co sa tyka druheho vztahu, kym mu nedas druhu sancu nikdy to v sebe naozaj uzavrete mat nebudes nech by prisiel aj niekto 3. To je moj nazor. Takze z mojho pohladu niekedy musis riskovat, aby si nieco ziskala. Sice sa vravi, ze 2x nevstupis do tej istej rieky, ale toto nie je uplne standardny pripad. Vela stastia.

madeline1
24. sep 2022

Ako to dopadlo? Dala si sancu tomu prvemu, ak uz v sebe vyriesil to predosle, ked uz nema strach viazat sa?

janica_
24. nov 2023

@madeline1 asi sa nedozvieme. Mozno keby sme napisali nieco nemiestne, lebo len na to autorka reagovala 🙈