Odpustili by ste ?

1. máj 2023

Ahojte ... Chcem sa poradiť ako by ste brali takú vec ktorá sa stala mne po roku vzťahu s priateľom (sme teraz spolu už 4 rok ) nikdy som mu do mobilu nechodila no v jeden večer sa mne môj vybil tak som si teda zobrala jeho a čítala si hlúposti na nete .. ani neviem prečo asi zvedavosť .. pozrela som mu Instagram .. mal tam tak tuhú konverzáciu s jednou slečnou že keď zbadal že som to zistila telefón mi vytrhol z ruky a rozbil ho .. no mne to nedalo a povedala som mu že to chcem už vidieť celé a keď sa neprihlási na môj mobil tak sa s ním rozidem alebo ak mi nepovie pravdu .. no a teda som sa dozvedela že udržiaval vzťah aj so mnou aj s tou slečnou posielala mu ohavné nahé fotky písali si ako sa ľúbia že sa do seba zaľúbili cez správy ANO dospelí ľudia mne až srdce trhalo keď som to čítala .. no prosil o odpustenie že sa to už nikdy nestane atd atď .. a teda som mu kvazi odpustila .. no ja si nemôžem pomôcť v mojom vnútri keď si na to spomeniem ma to rozoziera a bojím sa že sa to stane znova .. čo s tým robiť prosím vás ako sa s tým vysporiadať ? Už mu to nechcem vyhadzovať po troch rokoch na oči keď som mu to už teda ,, odpustila''

rachel36a
1. máj 2023

Nie neodpustila...stat sa to mne, ttak uz tri roky nie je moj priatel...trosku sebaucty neuskodi...

zanka777
1. máj 2023

Tri roky sa tým zožieras..... Tri roky sa bojíš a trpnes či náhodou sa to nezopakuje.... Tri roky mu neveríš a dúfam že sa to zmení....nie nezmení a ak tak len k horšiemu..... Zbytočne predlžujes svoje trápenie....je lepšie nechat to tak .... Dôvera už je tak nalomena že podľa mňa nie je možné aby sa to dalo do poriadku keď ťa to neprešlo za tri roky

lienka.7
1. máj 2023

V tom momente by bol koniec... neviem, či si mala zatmenie alebo co... oni si tam vyznávajú lásku a ako sa ľúbia a ty mu odpustis?
Mimo to, kde mas istotu, že s ňou skončil? Alebo ze nie je nejaká iná? Kto toto spravi raz, urobí to aj druhý, tretí... a ešte si s nim hlavne správ dieta (toto je myslene ako irónia samozrejme) 👌

marzii35
1. máj 2023

Neodpustila ... Ani by som s nim uz nebola

ankare
1. máj 2023

Somár sprostý debilny

dilino
1. máj 2023

Ja by som to s nim skončila.Načo TI je neverník a ked si ho postrašila bol trošku kľud niečo na teba nejake bájky vybajil a TY sa zozieraš mala si to s nim ukončiť.Otázne či si len písali alebo aj stretli.Ja som zasadova ale v tom som že jedna nevera je opakovana nevera.Predstav si že budete mať deti a bude toto robiť čosi ani omylom radšej ked je to zatiaľ tvoj priateľ tak skonči to s ním.Nikdy to nebude dobre ta dôvera je veľmi naštrbena a myslím si že si sa s tým nielen že nezmierila ale ani si mu neodpustia.3 roky ťa to doslova žerie ved si priženieš nejaku chorobu.Skonči to nemá to vyznam.Never klamstvo pretrvava.Skonči to s ním uľavy sa TI.

leskovael
1. máj 2023

Ste určite mladí, bez záväzkov...Netreba takto samú seba trápiť.. Stalo sa, čo už.. Chcela si odpustiť, ale nejde to ani po rokoch. A je to v poriadku. Ja na tvojom mieste by som to ukončila. Ničíš samu seba kôli niečomu, čo urobil on. To nieje fér voči tebe. Ale ľahko sa radí iným čo by mali urobiť.. No vyriešiť si to a urobiť ten krok už musíš len ty.

autor
1. máj 2023

Tvrdil mi že sa v živote nestretli .. no ja neviem .. neverím už ničomu asi a už za tie roky sa nám narodila aj dcérka ktorá má 1.4 mesiace je to poklad k deťom sa sprava veľmi pekne ja mám ešte dve z predošlého vzťahu .. no náš vzťah je ako na hojdačke .. raz celkom ok inokedy hrôza .. ešte do toho je aj veľmi žiarlivý

jaond19
1. máj 2023

Mala som 3r vztah a podobnu vec som si precitala aj ja. Odpustila som,ale aj opustila... proste sa nieco vo mne zlomilo a uz som nevedela pokracovat. A spravila som to najlepsie. Dala som si sancu na skutocny novy vztah. A ten uz mam 13rokov.

zorkahorka
1. máj 2023

@autorka ziarlivci byvaju najvacsi zaletnici 😉

autor
1. máj 2023

@zorkahorka lenže v mojom prípade nemá dôvod žiarli keďže okrem jeho súrodencov sa z nikým nestretávam vôbec Max čo odbehnem u nás v dedine na 15 minút do potravín a som celé dni doma s deťmi nikde nechodím vôbec .. no doktor atď ale že by som chodila niekam von na kávu alebo pod. S kamarátkami to nie nebola som nikde 4 roky

reanda
1. máj 2023

odpustila? iba si zavrela oci pred realitou, lebo si sa nechcela rozist.. ak sa aj nadalej nechces rozist, tak musis mat nadalej zavrete oci

zorkahorka
1. máj 2023

@autorka tak potom preco ziarli, ked nikam nechodis? Ako sa prejavuje jeho žiarlivosť? A vobec - preco nikam nechodíš?????

autor
1. máj 2023

@zorkahorka žiarli na svojho brata ... Nemá na to dôvod aj keď tvrdí že má ja by som živote niečo také neurobila to by mi srdce ani proste nič nedovolilo neurobila by som niečo také nikdy .. no jemu sa to nedá vysvetliť . Je to veľmi komplikovaná povaha ... Lebo by som hneď počúvala a čítala.14500 správ kde som čo robím a pod.

zanka777
1. máj 2023

To je klasický obraz ... On robí niečo zle za tvojim chrbtom tak sa boji tým pádom že robíš to isté ... On klame a podozrieva teba že klameš..... To je bežná vec pri týchto ľuďoch...tak keď už viem toto tak dám ruku do ohňa za to že on s tým neprestal a keď si nepíše (nestretávame sa)s tou predtým tak určite s nejakou inou....... Pošli ho kade ľahšie

autor
1. máj 2023

@zanka777 čo viem chodí len do práce .. mobil muod.tej doby prehladavam stále no je pravda že veci sa dajú vymazat

sissy27
1. máj 2023

Akoze aku radu cakas teraz? Mas tri deti, on tebe aj detom zabezpecuje strechu nad hlavou a plnu chladnicku, aj tak nikam nepojdes…
Toto si mala radikalne riesit ked sa to stalo a pred tym, ako si s nim otehotnela, uz vtedy zvitazilo pohodlie nad vsetkym ostatnym…

maxalla
1. máj 2023

"komplikovana povaha" je eufemizmus pre "blbec"?

zanka777
1. máj 2023

No keď je dodnes žiarlivý neverila by som mu ani to ako sa volá... Naozaj

ankare
1. máj 2023

Och, čím viac spoznávame tvojho muža, tým horšie. Mala si odísť už dávno. Neurob si s ním ďalšie dieťa. Pre Tvoje dobro a dobro Tvojich deti. Držím palce!

mandarinka555
1. máj 2023

Povedz jediný dôvod, načo si s ním mala dieťa? Mala si už dve svoje, tak načo?

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
2. máj 2023

Tak ked si ho pred 3r nevyhodila zo svojho zivota Teraz mu nemozes vyhodit na oci nejaku staru neveru ktoru si mu uz akoze odpustila .. ked uz si mu dieta porodila. Ak nemas svoje byvanie a si na materskej a priatel zivy teba a deti ., tak zial pre tebe plati “ nekus ruku ktora ta živy.” A prenho “ psy sa brania utokom.” Vymysla si ze ziarli na teba aby odputal podozrenie od seba, Aku postel si urobis do takej si lahnes. Pri nom nebudes mat nikdy istotu. Ved vyznaval lasku inej ked ste spolu boli len rok - ked mala byt jeho zalubenost do teba uplne najvacsia. Je uplne jedno ci sa snou stretol ci len fotky nahe videl . Vyznaval jej lasku. A to bud nieco znamena alebo jeho laska neznamena nic . V niecom mu vyhovujes ale Keby ta miloval neurobil by to. Sorry nebudes si nim nikdy ista.

leskovael
2. máj 2023

Aha.. Tak tu už ťažko radiť.. Máš 3deti, momentálne si na RD takže odísť asi neodídeš, keďže predpokladám budeš momentálne finančne závislá od partnera... A podľa mňa ani najbližšie roky to neurobíš. Tak neviem čo by si chcela počuť... Buď si túto tvoju nedôveru musíš sama v sebe vysporiadať, hoci je oprávnená, alebo naberieš odvahu a začneš nový život.. Hoci ako slobodná matka s 3detmi to budeš mať dosť ťažké prvé roky, podla mňa ale aj tak uprednostníš aké také pohodlie doma a nič nezmeníš. Tak možno skus psychológa a začiatok, nejako popracovať na sebe.. Jeho nezmeníš, tak začni od seba, možno ti to pomôže. A hlavne sa pomaly socializuj... Aj prácu by som riešila na tvojom mieste skôr a nečakala 3roky..

zmrzlinka2021
2. máj 2023

To ako si dopadla nie je o ňom, ale o tebe. S frajermi si narobiť deti a žiť v nenaplnenom ďalšom vzťahu. Mala si sa radšej vzdelávať ako zháňať po chlapoch.

jaskolka
2. máj 2023

Uff, tu ti ťažko radiť. Najprv som chcela napísať, že choďte od seba ste bez záväzkov, ale potom som našla, že spolu mate dieťa a ty zrejme aj predtým si tak trochu "odpustila" kvôli tým dvom, hoci z predosleho vzťahu. Lebo ty si podľa všetkého neodpustila, iba si si logicky to rátala, že lepšie s neverným, ako s dvomi deťmi sama.
Tetaz ťažko mu budeš vyčítať niečo, čo si akože už odpustila pred 3 rokmi. To si mala riešiť už vtedy, čas už nevrátis.
To, ako sa správa tetaz, je úplne iná vec. On na to ide spôsobom, podľa, seba súdim teba. On ma problém s vernosťou, tak hádže svoju slabosť na teba.
Odísť ti asi zbytočne radiť, lebo je zrejmé a isté, že ty s 3 deťmi už od neho neodídes. No aký život budete mat, to je otázne.. Šťastný veľmi nie.

autor
2. máj 2023

Áno som na RD ale bývame u mojich rodičov .. nerozmýšľala som že odídem od neho pri prvom manželovi som veľmi trpela aj fyzicky aj psychicky a tak isto psychicky aj deti našla som v terajšom vtedy v novom priateľovi útočisko .. staral sa o nás ľúbil náš prvý rok bol neskutočne krásny .. deti si obľúbil ako svoje .. najstarší syn veľmi trpel keď jeho otec odišiel nechcem aby trpeli aj keby sme teraz s priateľom išli od seba už sú na neho veľmi zvyknutý berú ho ako otca .. len keby mál snahu sa aspoň trošku zmeniť trochu ma chápať mám pocit že za všetko môžem ja .. aj keď v podstate nič nerobím len viem veľmi ľúbiť .

morgane1975
2. máj 2023

Tri roky s niečím takým žiť…kks to by som nedala. Kde zostala sebaúcta? Letel by ako špinavé prádlo a nie že odpustenie 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

autor
2. máj 2023

@morgane1975 no vidíš to ja som to spravila a teraz ma to prenasleduje ..

zuzkacik4
2. máj 2023

A podla teba je takyto vztah v poriadku? Ze mu kazdy den prehladavas mobil a absolutne nedoverujes, zozieraju ta neustale pochybnosti....tento vztah je uz dlhodobo davno pochovany, ale podla toho, co pises, mozeme ti tu napisat aj 1000 komentarov, chces s nim ostat...tak nerozumiem naco to dalej rozpytvavat...
Ale teda k tvojej otazke...nie, neostala by som s nim po tomto ani na chvilu a ani kvoli detom...