Snúbenec sa zmenil

7. sep 2022

Ahojte zienky, idem si k vám po radu a trosku sa idem vyrozprávať…hádam mi budete vedieť poradiť a dať mi vás názor. Som s mojim teraz už snubencom vo vzťahu 2,5 roka, no za toho posledného pól roka sa veľmi zmenil. Po roku vzťahu má požiadal o ruku, dá sa povedať že to bola laska na prvý pohľad. Veľmi sme si rozumeli, jeho rodičia si má veľmi obľúbili a aj moji jeho, tak nejak vyšiel nápad že by mohla byt neskôr aj svadba. Tak má požiadal ako som písala po roku vzťahu o ruku. Všetko bolo super, vybavili sme si byt, pomáhal mi riešiť aj moje akútne zdravotne problémy, keďže má známych vo veľa odvetviach, pomáhal mi riešiť veľa veci cítila som že má naozaj úprimne lubi, po predchádzajúcich vzťahoch to bolo až take že som tomu nemohla uveriť že konečne som našla toho pravého. Jeho rodina mi tiež hovorila že si vybral dobre a že všade rozprava ako je zamilovaný, aj pred kamarátmi. Čiže cca tie 2 posledné roky boli krasne. Posledný pól rok ide fakt do ri.. ak tak môžem povedať. On ma totiž dvoch kamaratov, ktorých pozná este zo základnej školy. Vždy boli spolu viac ako je zdravé, z jedným z nich pracuje, čiže to aj chápem že sú v práci spolu. Ale oni sú spolu aj vo voľnom čase. Plus este ten tretí s nimi. Teraz sa rozhodli, že idu si založiť firmu a idu podnikať. Takze to teraz funguje tak, že od rana do večera každý deň je preč. Ja som momentálne bez prace keďže v predchádzajúcej som dala po dlhých rokoch výpoveď a mala som vybavenú druhu prácu, kde to ale trosku okolnosti zmenili,tak som nakoniec nenastúpila. To znamená že som doma momentálne. Predtým sme mali na seba čas aj keď sme chodili obaja do práce. Teraz, keď som doma a mám zatiaľ veľa času tak on je non stop preč. Čiže okrem prace behá s týmito dvoma kamarátmi. Keď príde večer domov, ma navarené, opraté, vyžehlené, upratané.. ja ho vítam s pusou a objatím, pytam sa ho ako bolo či vyriešil co potreboval. Odpoved je stale rovnaká, že nie, boli vybavovať veci ohladom firmy ale že neúspešne, toto počúvam posledný pól rok. Ešte aj cez víkend chodi údajne riešiť veci ohladom firmy, čiže on je 12/7 preč. Koncieva v práci o 16:00 a do noci do 22 je preč, že riešia. Nechce sa mi tomu veriť, samozrejme kvôli tomu vznikajú hádky, už mám podozrenie že už nechodí ani do svojej prace, keďže zarábal v práci slušne a vždy sme si mohli dovoliť, plus s mojimi úsporami, sme sa mali dobre. Teraz mu dávam peniaze ja, už 5x si bol pýtať za ten čas a nie malú sumu, lebo že on nemá za co natankovať, nemá na obed, nemá na hento na tamto. X krát sa stalo že keď mal byt údajne v práci tak som mu po pracovnej dobe volala nech cestou domov kupi to a to, on sa z toho vyhováral ze on ide riešiť nevie či stihne obchod, potom ak aj neriešil tak mi povedal ze nemá teraz zbytocne na utrácanie a to som chcela aby kupil chleba a pár veci co nám chybalo doma na varenie. Neviem už fakt som v koncoch, veľakrát sa pohádame, nikdy nebol na mna zlý, teraz mi vie vykričať úplne všetko, aj keď ja som k nemu chápavá a slušná, vždy som to brala tak, ze asi ma toho veľa… ale keď sa ho opýtam na firmu tak ako keby bol na to háklivý. Ja neviem ako jeho partnerka, ze ako sa v tom pohol. Keď sme s tými jeho kamarátmi a spoločníkmi zároveň, tak nebavia sa o tej firme vôbec. Preto sa ich ani nepytam aby zas nebol oheň na streche. Minule mi vykričal to ze to nechce riešiť ze naco sa ho vypytujem. Úplne iný človek. Čo si myslite ze v čom je problém. Ja už som naozaj v koncoch už nevladzem, či už mu vykricim veci naspäť alebo som ticho stale je zle… Dakujem vám za prečítanie a za vaše názory..

autor
7. sep 2022

Ale, ja viem že keď to takto bude pokračovať tak aj tak jedného dňa zbalím tie veci. Každopádne peniaze mu nedám už..

liz_lemon
7. sep 2022

ci ma firmu si vies lashko overit na orsr/zrsr

autor
7. sep 2022

@lucia7933 Vždy keď bol predtým nejaký problém tak sme sa vždy o tom rozprávali, nikdy nebolo nič čo by sme si nevydiskutovali. Ani jedna hádka za celé 2 roky..

elizabet173
7. sep 2022

nemusíš sa hneď baliť, aj keď ja by som ti urobila, ale nedávaj mu už ani cent z úspor. Daj na stôl polovicu financií na nájom, stravu a povedz mu, že ak nemá druhú polovicu, tak sa musíte každý vrátiť k rodičom do detskej izby, lebo nie ste schopní sa sami uživiť.
A k tomu, že sa dva roky správal ukážkovo, bola by si s ním, keby sa takto začal správať v prvom polroku? Veď to je prirodzené, že počiatku sa každý správa ukážkovo. A ty nenechávaš v štichu jeho, ale on necháva v štichu teba

komplikovana
7. sep 2022

Ak ste sa predtym nedohodli, ze pri zakladani jeho firmy budes musiet tahat financne skoro ty, by som spozornela a peniaze na jeho potreby nedavala. Bud ta berie ako partnerku a povie ti vsetko, alebo sa rozhodnes, ze toto znasat nebudes.

elenita
7. sep 2022

Z fleku mi napadaju viacere moznosti, ani jedna z nich bohuzial nie pozitivna:
1. Gembli
2. Zaplietol sa do niecoho nelegalneho
3. Vrazil prachy niekam a prisiel o ne
Prip.kombinacia viacerych. Uz to, ze s Tebou nekomunikuje na rovinu, je problem. Je jasne, ze ma pruser. Ale to, ze este z Teba taha peniaze, je jasna stopka. Mozno by som skusila este posledny uprimny rozhovor, ze je Ti jasne, ze ma problem, ste par, mozete sa to pokusit riesit spolu, len musi Ti na rovinu vyklopit, co sa deje, nie si predsa sprosta - a ked zlyha aj tento pokus, co sa bohuzial bojim, ze zlyha, nechat ho s jeho najmom aj jeho srackami a pohnut sa v zivote dalej bez neho.
Drzim palce.

0silvia0
7. sep 2022

Ako bolo napisane, urob mu sokovu terapiu. Teraz nemas pracu, chod na tyzden k rodicom alebo k nejakej kamoske. Nevar mu, nechystaj mu a nebud doma a k dispozicii. Povedz mu, ze potrebujes reset, lebo sa citis osamela.

liv1
7. sep 2022

A nie ze budes zase dalsi najom platit sama. Je uplne rozdiel, keby mal priblemy ale napriek tomu ti vsetko pekne a hlavne slusne vysvetlil, stat sa moze cokolvek. Ale toto ze neries a hada sa, nic nepovie, tak to poriadne smrdi. A stale prec z domu. Zloz ruzove okuliare. Chapem ta, ze by si chcela aby bolo pekne. No my sme uz starsie, co to sme si zazili, pozerame sa na veci z nadhladu. Nevieme sice podrobnosti, ale aj z tych najlepsich a najkrajsich vztahov ci muzov sa stali podobni, ako je teraz ten tvoj. Nehovorim zbal sa a odid. Ale vypatraj co je za tym, kde je, s kym je. Ked sa cloveku nedari chce sa vykecat doma, poriesit, aby si pochopila a tak. Ked zatajuje, je to nieco ine a nie robota. a ja chapem ze ho milujes, ale predpokladam, ze takyto zivot ako posledny pol rok prezit nechces. Predstav si ze mate deti, a on ti povie neries a daj mi peniaze a neurobi nakup atd.

autor
7. sep 2022

@elizabet173 my sme už mali take debaty, jeho odpoved že či nechápem že aj do tej firmy treba dať nejaký kapitál, ale veď to zas nie je toľko aby pól roka nemal ani cent. Že si nevie ani za 10€ natankovať do auta.. a to on zarába veľmi dobre. Ja si skôr myslím teraz keď tak nad tým rozmýšľam že ho asi z tej prace vyhodili…

autor
7. sep 2022

@elizabet173 nie že vyhodili ale reku či on neodišiel, že si myslel že už firma bude vynášať

ninka99865
7. sep 2022

Presne, že ci to nebude tak že ho z prace vyhodili, podnikanie zatiaľ nejde a preto sa tak správa…

elizabet173
7. sep 2022

veď si to zisti, či tam ešte pracuje, zavolaj tam, nepredstavuj sa. Aj keby ho z tej práce vyhodili, aj keby sa mu ako nedarilo, ty si prvá, ktorá by to mala vedieť. Nemohla by som existovať s mužom, keby medzi nami nebola dôvera, veď počas života sa pritrafí všeličo

liv1
7. sep 2022

@elizabet173 neblazni. Ziadne peniaze na stol. Zoberie a minie a najom nezaplati ani nahodou. Ked sa ludia dostanu do stavu ze gembluju, alebo nieco nelegalne, je im uplne jedno ako sa k peniazom dostanu. Najom je posledne co by zaplatil.

autor
7. sep 2022

@liv1 Tak zatiaľ deti nemáme, ale tiež som mala zopár vzťahov, jeden bol 8 ročný, ktorý mi ukázal veľmi veľa veci. Preto na tieto odchody a príchody pozerám trosku inak. Ja som človek čo keď odíde sa k tomu dotyčnému už nikdy nevráti. Ale vždy som uz cítila pri rozchode ze áno chcem odísť od toho človeka. Tu to tak necítim a som s ním podstatne kratšie

januska12323
7. sep 2022

Zbal sa a choď k rodičom, napíš mu odkaz, že keď sa bude chcieť s tebou rozprávať vie kde ťa nájde. Pochopím ak by bol nervózny z firmy ale vyzerá, že niekde minul peniaze a za boha neprizná čo sa stalo. To nie je dobré.

rebellefleur
7. sep 2022

A presne o to ide, darmo, že dva roky boli úžasné, teraz s tebou ani nekomunikuje, nevieš, čo sa deje a len peniaze pýta a to ani nevravím o tom, ze to ťahas z vlastných úspor a prácu aktuálne nemáš. Toto smrdí riadnym pruserom a on si to možno ani tak neuvedomuje, lebo stále ma po ruke istú záchranu - teba a tvoje uspory

elizabet173
7. sep 2022

@liv1 ja som nenapísala, že tie peniaze má nechať napospas. Máš na nájom na ďalší mesiac? Nie? No tak nemôžeme spolu bývať, ideme každý späť do detskej izby

autor
7. sep 2022

@elizabet173 ak tam robí a ja tam zavolám tak ešte sa k nemu dostane táto info a už bude zas zle.. že čo vyvolávam a zisťujem.

autor
7. sep 2022

@rebellefleur áno aj ja si myslím že tam bude nejaký problém, buď že odišiel z prace, lebo precenil že už mu firma bude vynášať a naco bude v práci tým pádom, alebo neviem.. ani ti jeho kamaráti sa mi vôbec nepozdávajú.

elizabet173
7. sep 2022

prepáč, ale to sú výhovorky, keby som bola v tvojej situácii, dávno by som tam už bola volala, nepredstavím sa, tak ako zistia kto volal? Kľudne si aj mobil požičiam od kamošky, mamy, sestry. A ešte by som si aj zistila, kde po večeroch chodí, nečakala by som doma bezmocne vo vyupratovanom byte s večerou, ktorú som uvarila z mojich našetrených eur.
A keď niekto rozbieha firmu a nie je padnutý na hlavu, tak si nepustí zamestnanie, ktoré mu zabezpečuje prežitie, kým sa tá firma nedostane z červených čísiel. Nie je momentálne doba na riskovanie, na to, aby stavil všetko na jedného koňa. Keby nemal teba, tak si natankuje za čo? Jesť bude čo? Bývať bude kde?

sashabb
7. sep 2022

On vie kolko máš našetrené? Skús mu podsunúť, že úspory sa minuli. Aká bude jeho reakcia. Kto bude všetko okolo domácnosti platiť?

lucia7933
7. sep 2022

a od jeho kamosov sa neda nic zistit? ja by som tiez uz zistovala co sa da keby som bola v takejto situacii

stanulienkat
7. sep 2022

Na zaciatku su vsetci mili a pozorni. 🙂Mate akurat obdobie,ked vam zacali padat ruzove okuliare. Bud rada, ze sa prejavil uz teraz. Urcite by som minimalne nasledujuci rok svadbu neplanovala. A sponzoring tiez zaraz.

liv1
7. sep 2022

Co je toto za vztah autorka, ze mas toho najblizsieho cloveka a pol roka nevies ani co robi a kde je 🤦‍♀️. Ved si uvedom aka hovadina to je, co ten chlap robi a hovori. Partneri si maju doverovat, veci hovorit a nie tajit, maju zdielat dobre aj zle. Toto co ty momentalne doma mas nie je vztah. Ni nic drzim palce, mozno budete ta vynimka potvrdzujuca pravidlo, ze to nejako ustojite. Ale to by ten tvoj musel radikalne zmenit spravanie. Nenechaj so sebou zametat, lebo teraz si ako handra. Prepac za tu uprimnost. A kedze sem pises, je jasne ze si uvedomujes, ze je to vsetko, len nie v poriadku.

lucka_ke
7. sep 2022

pol roka vybavuje firmu? klame ťa... kto vie kam dal svoje peniaze

ropucha6
7. sep 2022

No utni tie peniaze a uvidis, ako sa to bude vyvijat. Kazdopadne tiez by som na par dni odisla. Tiez to vidim na bud gambling alebo ze skoncil v praci.

rebellefleur
7. sep 2022

Bude pýtať peniaze, jednoducho mu nedaj, uvidis ako zareaguje. Vravím, to isté nájom. Spraviť blbosť sa môže naozaj stat každému, ale normálny človek by o tom so svojím partnerom komunikoval, obzvlášť pokiaľ ta blbosť ovplyvňuje celý partnerský život, čo nemať peniaze nieže na nájom,ale ani na stravu/benzín je úplný zaklad. Ale on ani nekomunikuje, ani doma nie je...
Naozaj ta chapem, je to ťažké ked dva roky ste mali krásny vzťah, ale aby to nedopadlo tak, že teba pripraví o všetky úspory a potom zistíš, čo je veci a skončíš s úplne holou ritou

elizabet173
7. sep 2022

a mňa by ani netrápilo, že by vedel, že som si zisťovala, či v pôvodnej práci pracuje, nemusela by som zisťovať nič, keby sa so mnou normálne bavil

0silvia0
7. sep 2022

Ty mas chapat ze do firmy treba dat kapital. Ok ale preco mas byt sucastou kapitalu jeho firmy, ked o nej nic nevies? Lebo tym, ze ho dotujes, dotujes nieco o com nic nevies. A to ma aku logiku?
Oznam, ze tvoje prachy dosli ze co budeme robit?
A ty mas chapat a on teba nemusi? Super pristup fakt...

jaja63
7. sep 2022

nechcem byt zla, ale pozri sa co si napisala :
AUTOR

Dnes o 10:46
@rebellefleur áno aj ja si myslím že tam bude nejaký problém, buď že odišiel z prace, lebo precenil že už mu firma bude vynášať a naco bude v práci tým pádom, alebo neviem.. ani ti jeho kamaráti sa mi vôbec nepozdávajú.

ty ho tu naivne obhajujes a hladas odpoved preco je taky, ze on je dobry chlapcek a popri tom, ten tvoj dobry chlapcek, ti po 2,5roku vztahu nie je schopny povedat co riesi vo volnom case, ma tu drzost pytat si pol roka od teba peniaze a necha sa tebou zivit...??? Prosim otvor si oci