Snúbenec sa zmenil

7. sep 2022

Ahojte zienky, idem si k vám po radu a trosku sa idem vyrozprávať…hádam mi budete vedieť poradiť a dať mi vás názor. Som s mojim teraz už snubencom vo vzťahu 2,5 roka, no za toho posledného pól roka sa veľmi zmenil. Po roku vzťahu má požiadal o ruku, dá sa povedať že to bola laska na prvý pohľad. Veľmi sme si rozumeli, jeho rodičia si má veľmi obľúbili a aj moji jeho, tak nejak vyšiel nápad že by mohla byt neskôr aj svadba. Tak má požiadal ako som písala po roku vzťahu o ruku. Všetko bolo super, vybavili sme si byt, pomáhal mi riešiť aj moje akútne zdravotne problémy, keďže má známych vo veľa odvetviach, pomáhal mi riešiť veľa veci cítila som že má naozaj úprimne lubi, po predchádzajúcich vzťahoch to bolo až take že som tomu nemohla uveriť že konečne som našla toho pravého. Jeho rodina mi tiež hovorila že si vybral dobre a že všade rozprava ako je zamilovaný, aj pred kamarátmi. Čiže cca tie 2 posledné roky boli krasne. Posledný pól rok ide fakt do ri.. ak tak môžem povedať. On ma totiž dvoch kamaratov, ktorých pozná este zo základnej školy. Vždy boli spolu viac ako je zdravé, z jedným z nich pracuje, čiže to aj chápem že sú v práci spolu. Ale oni sú spolu aj vo voľnom čase. Plus este ten tretí s nimi. Teraz sa rozhodli, že idu si založiť firmu a idu podnikať. Takze to teraz funguje tak, že od rana do večera každý deň je preč. Ja som momentálne bez prace keďže v predchádzajúcej som dala po dlhých rokoch výpoveď a mala som vybavenú druhu prácu, kde to ale trosku okolnosti zmenili,tak som nakoniec nenastúpila. To znamená že som doma momentálne. Predtým sme mali na seba čas aj keď sme chodili obaja do práce. Teraz, keď som doma a mám zatiaľ veľa času tak on je non stop preč. Čiže okrem prace behá s týmito dvoma kamarátmi. Keď príde večer domov, ma navarené, opraté, vyžehlené, upratané.. ja ho vítam s pusou a objatím, pytam sa ho ako bolo či vyriešil co potreboval. Odpoved je stale rovnaká, že nie, boli vybavovať veci ohladom firmy ale že neúspešne, toto počúvam posledný pól rok. Ešte aj cez víkend chodi údajne riešiť veci ohladom firmy, čiže on je 12/7 preč. Koncieva v práci o 16:00 a do noci do 22 je preč, že riešia. Nechce sa mi tomu veriť, samozrejme kvôli tomu vznikajú hádky, už mám podozrenie že už nechodí ani do svojej prace, keďže zarábal v práci slušne a vždy sme si mohli dovoliť, plus s mojimi úsporami, sme sa mali dobre. Teraz mu dávam peniaze ja, už 5x si bol pýtať za ten čas a nie malú sumu, lebo že on nemá za co natankovať, nemá na obed, nemá na hento na tamto. X krát sa stalo že keď mal byt údajne v práci tak som mu po pracovnej dobe volala nech cestou domov kupi to a to, on sa z toho vyhováral ze on ide riešiť nevie či stihne obchod, potom ak aj neriešil tak mi povedal ze nemá teraz zbytocne na utrácanie a to som chcela aby kupil chleba a pár veci co nám chybalo doma na varenie. Neviem už fakt som v koncoch, veľakrát sa pohádame, nikdy nebol na mna zlý, teraz mi vie vykričať úplne všetko, aj keď ja som k nemu chápavá a slušná, vždy som to brala tak, ze asi ma toho veľa… ale keď sa ho opýtam na firmu tak ako keby bol na to háklivý. Ja neviem ako jeho partnerka, ze ako sa v tom pohol. Keď sme s tými jeho kamarátmi a spoločníkmi zároveň, tak nebavia sa o tej firme vôbec. Preto sa ich ani nepytam aby zas nebol oheň na streche. Minule mi vykričal to ze to nechce riešiť ze naco sa ho vypytujem. Úplne iný človek. Čo si myslite ze v čom je problém. Ja už som naozaj v koncoch už nevladzem, či už mu vykricim veci naspäť alebo som ticho stale je zle… Dakujem vám za prečítanie a za vaše názory..

simca06022011
9. sep 2022

Mega úspešne a nevie ti rovno povedat co... 😂🤦🏻‍♀️

ahhola
9. sep 2022

Tak on je akože celé dni v ptaci(nevieš kde) ty celé dni doma, no ja by som už dávno vybehla ráno ta nim, kam ide a pekne si urobila snímku dňa podnikateľa roka, pripadne poveriť týmto súkromného detektíva, niekoho komu dôverujes..💔

rebellefleur
9. sep 2022

Dúfam, že keď bude taky megauspesny, tak sa priplazi on za tebou a vráti ti všetky financie, ktoré od teba doteraz vymamil...
Inak to bola super formulácia od človeka, ktorému platíš ubytovanie, benzín, stravu..vlastne všetko..

kaja0210
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ouwecka
9. sep 2022

Akoze prepac ale to je aky drist..firma firma keby to bolo okej,kosher,mas.zmluvy,je zaregistrovaný normalne ved.ludia.podnikaju taketo ciernoty nie su podnikatelia

gabrielkaa
9. sep 2022

@autorka Ešte ma napadlo, či niekam neinvestuje. Napríklad Kryptomeny alebo take niečo. Lebo na tom veľa ľudí zbohatlo. Bitcoin atd. Len teraz nie je moc stabilná situácia ba trhu a Bitcoin klesá . Inak vcelku divne sa správa ..

andreatytler
10. sep 2022

Vies, ak by sa to aj zazracne vsetko vyriesilo, firma by zacala prosperovat a on by sa zase zmenil spat na laskaveho a pozorneho snubenca, bud si ista ze pri dalsom probleme by ste boli znovu v tejto hre na tajomstva a klamstva a bola by si cele dni zase sama. Klasicka situacia ako je narodenie dietata by ho podla mna uplne odrovnalo.
Pravy charakter cloveka a sila vztahu sa ukaze v tazkych casoch. On sa ukazal vo velmi zlom svetle.
Nechapem preco nekonas. Ak by islo len o to ze je neprijemny a ma tajnosti, ale on pyta od teba peniaze a ty sa nedozadujes ziadneho vysvetlenia. On sa sprava ako totalny magor ale ty sa bojis urobit aj najmensi krok, len aby si ho nenahnevala. Je mi luto ze to musim povedat ale strkas hlavu do piesku. Nechces sa pozriet pravde do oci.

kassandra25
10. sep 2022

2 mesiace s niekym zit tak, ze vsetko hradim ja, nemam istotu, ze v praci sa dotycny naozaj nachadza, a okolo pol roka udajne zaklada nejaku netusim aku firmu s bohviecim a kde a s kym, tak taka zena sa vola ťapa. Konkretne s priezviskom ťapa ukážková. Darmo si ty zakladas na sebe aka si ty, cestna, milunka, ohlupena , este aj jeho mamke volas, ked velke hovno vies vyriesit s nim. Ked vidis ten rozdiel, ze predtym sa dalo a ako sa choval, 0 tajností, a rozdiel s terajsim stavom, tak sa mu este a jeho mamke podstrkuj. To ti pomoze. Litanie rozoberas, zakladas si na nekontrole a telenovele, princeznej krasomile, a on si zaklada hlavne na tebe, ako vsetko zaplati pipka, ktora sa nevie chranit a hlavne, ktorej nic netreba trepat, lebo pipka poslucha. Ked otvori papulu, treba na nu z ostra, co ti aj dokazal. Tak sa mu este vypodstrkuj, ostatne tu sa mozu z teba len.... , niektore by to urobili zistenim, ty si nasa hlupa z dzedziny

liv1
10. sep 2022

@kassandra25 ty si uplne mimo. Pijes alebo si si nieco ine dala? 🙄

mam1na
10. sep 2022

Nenechaj sa vyciciavať z úspor, čo si. A toto je aj veľká chýba čakať pripravená každý jeden deň, so všetkým nachystaný k dispozícii, kým veľkovážený ráči prísť domov. Toto je taký ten scenár, kedy si prestane vážiť... Aj ty by si mala byť preňho vzácna, že nemôže brať ako automatiku, ako ho čakáš vyslovene pripravená s podpisom.
Skôr si však myslím, či ho kamoši do niečoho nenamočili a nevie ti vybaliť karty na stôl. Človeka ľahko dostať do problémov. Ten, ktorý chce rýchlo stratené financie získať späť...
Ak nie je otvorený a úprimný teraz, čo bude potom, ak prídu fakt veci na riešenie, vlastná rodina a pod...
Buď obozretná a nevyžmýkaj sa z úspor, keď ani nevieš, o čo ide. V čom lieta......

paulita
10. sep 2022

@autorka podľa mňa žiadnu firmu ani nezaložil. Takí ľudia su plní elánu a nadšenia z nového podnikania, povedal by ti aspoň názov (ktorým by sa chcel pochváliť)... Tak to bolo u mňa a moj muž hneď vedel do čoho chcem ísť, videl ako vymýšľam názov, ktorý má zaujať potenc. zákazníkov. Firma je založená za 1 deň na úradoch. Podľa mňa míňa peniaze na automaty alebo niekde inde.. a preto len vrčí akonáhle sa na niečo opýtaš. Svoje úspory si nedaj (vidí, že máš, tak nemá problém si pýtať). Ale takto by to nemalo byť...

zuzuliatko18
10. sep 2022

V partnerstve/manzelstve je vzdy ok, AK su obdobia, ked jeden Taha viac, moze SA stat, ze druhemu SA nedari. Ale.ma to byt vzajomne, a hlavne vydiskutovane a dohodnute. Neviem si predstavit, ze by moj muz rozbiehal podnikanie a ja som netusila, v akej oblasti a co k tomu vybavuje. Aspon ramcovo. Vo vztahu sa veci riesia spolocne, pretoze kazda zivotna zmena sa dotkne oboch partnerov. A ak jeden Zacne mlzit, byt neprijemne a nic nepovie, to je pre mna na rozhovor, AK nechce hovori, asi by som sa uchylila k ultimatu, hoci tie velmi neuznavam. V tomto bode by som vsak vztah uz brala za viacmenej ukonceny, pretoze kde nie je dovera a uprimnost, nie su zaklady dobreho vztahu.

janka2273
10. sep 2022

@liv1 napisala si kassandra25 , že je iplne mimo,alebo či pije ,za ten koment 🤔😉
Musím ale povedať, že aj keď to napísala drsnejšie,a tak , "jak jej huba narástla" ,v podstate je to pravda...
Ak chlap:
1) pol roka nieco tají
2) nemá ani na chleba a všetko hradí žena
3) nepovie ani nazov akože novo založenej firmy a každá debata o nej končí hadkou
4) nie je doma denne aj 12 hodín
5) žena mu to stále žerie a žijú z jej úspor
je v podstate slušne povedané fakt ťapa a mala by sa rýchle prebudiť z toho pekného sna, ktorý zjavne o ňom stále sníva a dať si dole ružové okukiare🤔😉

liv1
10. sep 2022

@janka2273 tak si precitaj moje komenty predtym. Z prvej strany. To iste som jej napisala. Ale inak. Pane boze co je toto za cloveka, to takto sa bavi bezne s ludmi na ulici? Alebo rusko anonymity doda zenskej gule na take drze a nevhodne vyjadrovanie? To je matka? Tato matka vychovava deti? Cele zle. Nech sa bavi s ludmi (ako jej huba narastla) takto s takymi, ktori jej ublizuju. A nie ako dobru radu. Hoc aj je na nej nieco pravdy. A ona je tu uz znama nevhodnym vyjadrovanim…

kassandra25
10. sep 2022

@liv1 nie, ja zijem v realite a hlavne, ake pozica, take vrat!

andreatytler
10. sep 2022

@paulita Tiez si myslim ze ziadna firma nie je.

janka2273
10. sep 2022

@liv1 no ved jasné, treba sa chovať vždy slušne 😉len rozmýšľam, či práve takýto drsnejší koment autorka nepotrebuje,aby sa prebrala 🤔 niekedy je to lepšie,ako ťuťuli- muťuli.... podľa mňa ho až príliš má rada, aby bola schopná uvidieť pravdu ...

skarleta_kaizerova
11. sep 2022

Mne to príde ako keby spravil zlu investíciu a teraz sa z toho snaží dajak vymotat. A preto o tom nechce rozprávať. Alebo to je niečo co nie je úplne s kostolnym poriadkom.

liv1
14. sep 2022

No co autorka, nieco nove? Vypatrala si co je vo veci?

dilino
20. sep 2022

aj mňa zaujíma či ste niečo vyriešili.