21 mesačná dcéra odmieta jesť

zeytin
29. máj 2012

Ahojte, chcela by som sa poradit ohladom mojej starsej dcerky. Ma 21 mesiacov a odmieta mi jest uz viac ako 3 tyzdne. Rastu jej posledne stolicky, tak som to pripisovala tomu. Nechce mi papat ani jogurty, ktore doteraz milovala. Papa iba suche palicky, banan, hrozno, nejake ovocie a maximalne tak nejake sladke jedlo - palacinky, krupicnu kasu a to tiez iba velmi malo. Masko nemala fakt uz asi 3 tyzdne. Davam jej hroznovy cukor na zvysenie chuti do jedla, ale nezabera to. Co sa tyka hmotnosti, tak ju ma dobru (12 kg), ale trapime sa s tym jedlom a uz som z toho unavena. Co kolvek jej dam, tak to odmieta. Je to normalne alebo by som to mala zacat nejako riesit? Poradte mi prosim :-/

tea333
29. máj 2012

@zeytin chuda Eliska. nepomahaju ani gely na zuby? tie by mohli dasienka znecitlitvit.

katren
29. máj 2012

@zeytin 3 tyzdne je dost, minimalne by som volala lekarke 😉

aduliak
29. máj 2012

aj my sme mavali taketo obdobia pri zubkoch....davaj jej, co jej chuti kludne aj 5 krat denne, hlavne ju nenut papat......

zeytin
autor
29. máj 2012

@tea333 Nie som si ista, ci je to z tych zubov alebo z coho... neviem. Som myslela, ze jej dobre padne nieco take co nemusi hryzt, a ona mi schrumala jablko... Fakt uz neviem co mam robit....

karinka2105
29. máj 2012

aj mi mame teraz take obdobiee...uz asi 2tt
vymysla nic nechcee..co snou,

aduliak
29. máj 2012

@zeytin nasa pri zuboch chcela prave to, co mohla chrumat..... ziadne jogurty, kasicky...

tea333
29. máj 2012

@zeytin ja by som povedala, ze to zubami fakt ani suvisiet nemusi. najma ked si dala jablko 😅

k_a_j_k_a
29. máj 2012

@zeytin ahoj, my sme na tom podobne. Mladsia ja cca vo veku Tvojej a uz asi mesiac, mozno viac, neje poriadne. Ona proste nekuse. Tiez som si myslela, ze jej idu zuby, ale zuby nikde a ona stale neje. Pol krajica chleba dokaze jest hodinu (nerobim si srandu, stopla som jej to minule), pripadne dokaze drzat jedlo u ustach nehorazne dlho (po pol hodine si je schopna z ust vybrat nerozhryzeny hrasok). Jedine, co zje bez problemu je zeleninova polievka. U nas je este ten problem, ze mala ma necelych 10kg, proste drobcek a vyzera ako z koncetraku. Mne dr. povedala, ze ju mam nechat kludne vyhladovat, proste, ak sa zacne krutit pri jedle, poslat ju prec a dat jej jest az v case dalsieho jedla. Vraj jej to neuskodi. A davat jej mini porcie, nech zisti ake je to, ked spapa vsetko na tanieri. Odkedy to praktizujeme, papa lepsie, aj ked stale ma svoje chvilky. Inak, toto iste sme praktizovali aj u starsej a aj na to to zaberalo.

danu
30. máj 2012

@zeytin vsetky odpovede najdes v temach od danteska, pripadne sa este v niektorej opytaj