Ako pripravím ovsené vločky pre 8 mesačné dieťa?

silviavisz
17. apr 2020

Ahojte.este som nikdy nepripravovala ovsene vlocky.Ako ich pripravit malemu babatku?staci par minut povarit alebo zaliat horucou vodou a nechat napucit ako sa to robi dospelym? Dakujem za rady

lindusss2016
17. apr 2020

@silviavisz ak chces, aby mali aj nejaky ucinok na peristsltiku, tak treba povarit dlhsie, aspon 20 min

silviavisz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silviavisz
autor
17. apr 2020

@lindusss2016 ucinok na co?prepac .je tam preklep

lindusss2016
17. apr 2020

@silviavisz peristaltiku - na kakanie

silviavisz
autor
17. apr 2020

@lindusss2016 dakujem 🙂

stanulienkat
17. apr 2020

Podla mna staci prejst varom. Velmi dobre su jemne z Lidla. Inak neviem,ci to na tak male dieta nebude este trochu agresivne na crievka.

lindusss2016
17. apr 2020

@stanulienkat no tak prave preto to treba rozvarit na kasu a na to prejst varom nestaci.

stanulienkat
17. apr 2020

@lindusss2016 ale my to ani nevarime a je to krasne makke. Ale myslim,ci to nie je agresivne kvoli vlaknine na zaludocnu sliznicu. Viem,ze deti by nemali jest ani grahamove pecivo kvoli tomu.

lindusss2016
17. apr 2020

@stanulienkat ved to varenie nie je o makkosti ale o tom, ake latky sa tam uvolnuju. Vlocky ore deti sa maju varit na kasu. Ovsena kasa je jednym z prvych prikrmov

nikpa
17. apr 2020

@silviavisz stačí ich namočiť do vody pred jedenim aspoň na 10 min, pekne sa napucia, pridas tu kasu potom k mlieku ktoré mu dávaš alebo do jogurtu, ja som synovi zvykla do toho ešte nastruhat jablko alebo popucit banan. Co sa tyka varenia, robime s mliekom, všetko povarim tak 3-5min. pridam banán, kiwi, med, hocičo na co mam chuť. Jasne, ze prisady prispôsobiť veku. Na tento spôsob je dobra aj prosna kaša, alebo obyčajne uvarene pšeno, pridas do nich co chces a krpci sa po nich zalizuju. A pridavam sa k názoru, ze najlepšie ovsené sú tie modre z lidla.

katpox
17. apr 2020

Ja som rozmixovala vlocky na prax, rozvarila zeleninumrkva,kusok brokolicr) nastruhala surovy zemiak a vsetko zmiesala, trochu kvapiek olivoveho oleja a na suchej panvici mu spravila placky,sa mu az gule za usami robili
Robila som ich malinke a sa to rozpadavalo trochu, nam som do toho supla vajco,cesnak a este zemiakove pyre k plack a rajcinovocibulovy salat
Sa snazim vatit take spolocne jedla, nemal s kakanim po jedeni placiek problem a raz som v lidli natrafila taku vegansku zmes ,som to osmahla na olivovom oleji a kusky dala aj mrnouskovi a pochutil si,tiez mu robim casto taky ako zaklad do svieckovej ale bez smotany a podusim mi masko k tomu ,rozmixujem a nestazuje sa....

lindusss2016
17. apr 2020

@katpox to je uz dost zlozite jedlo na 8 m dieta

lindusss2016
17. apr 2020

@silviavisz normalne si vygoogli ovsenú kasu😉

elly23
17. apr 2020

@lindusss2016 Nie je zlozite, ak dieta je na UM tak uz vacsinou od 4 mesiaca su prikrmy a take uz vie aj normalnejsie papat 🙂

@katpox super recept

katpox
17. apr 2020

Zlozite neviem , nie je to nic tazke na zaludok, len zelenina ,no a tie vlocky su v tom a bez oleja,iba olivovy a na suchej panvici som to opiekla ,ono to bolo ako take blatkove ,len zvrchu opecene, ja sa snazim vzdy nase.jedlo upravit ,zjednodusit a odlahcit pre maleho,ma 10 mesiacov, dnes som varila vyvar hovadzi,nesolim,nekorenim, a teda mu rozmagam zas trosku mrkvy,hovadzieho kustok a teda zalejem vyvarom a zjedol,nestazoval sa, odvazila som sa mu dat aj trochu zo slizov(rezance) z vajicka a muky, som robila domace a teda take sirsie aby ho to nutilo pozut ,tak celkom fajn...ma 10mes.

nikpa
17. apr 2020

@katpox super, dobra inštalácia co variť deťom 👍😀

dazzler
17. apr 2020

@lindusss2016 prosim ta, kde si vzala, ze tie vlocky treba varit az 20min, aby boli lepsie stravitelne? Ja som ich vzdy varila len par minut🤔

lindusss2016
17. apr 2020

@dazzler uf no to ti uz presne nepoviem, ale z viacero zdrojov. Mam kdesi aj knihu o zavadzani prikrmov a tam sa to tiez pisali, dokonca uz 45 min som citala, ale to sa mi uz fakt nechcelo nikdy riesit. Ja som tiez kedysi bola v tom, ze vlocky staci zaliat, ale teraz ich uz rozvaram na kasu, aj ked su deti vacsie, ale ked to dochutis napr.skoricou, nejakym prirodnym cukrom, kakaom a pod., tak super ranajky aj pre nas

silviavisz
autor
17. apr 2020

Dakujem za kazdu jednu radu 🙂. Posledna otazka 🙂 ked uvarim vlocky vo vode,tu vodu treba zliat a preplachnut vlocky v tecucej vode ,alebo to mozem dat malemu aj s tou vodou.dakujem 🙂

lindusss2016
17. apr 2020

@silviavisz ked varis vlocky, tak daj len tolko vody, aby sa ti vyparila a nemusis nic zlievat, mozes to potom pomixovat na uplen hladku kasu

misulka1989
17. apr 2020

@silviavisz ovsene vlocky pre deti je najlepsie nechat cez noc namocene vo vode, na druhy den zliat, preplachnut a v novej vode povarit na kasu...dokonca sa ich odporuca aj fermentovat - teda nechat namocene aj s troskou bieleho jogurtu kvoli stravitelnosti

misulka1989
17. apr 2020

@misulka1989 nie kazdy to stiha, ja som kolkokrat aj zabudla a tak som ich aspon chvilu nechala namocene, niekolkokrat preplachla cez sitko a varila...mozes si dat aj menej vody ns zaciatok a podla konzistencie mozes pridavat...trosku struhaneho ovocia, pomletych semiacok a hotovo 😎

silviavisz
autor
17. apr 2020

@lindusss2016 dakujem 😊

silviavisz
autor
17. apr 2020

@misulka1989 dakujem 😊

marika9391
17. apr 2020

Ja som malému na raňajky robievala a doteraz robím (17mes.) vločky z Lidla som dala do malého hrnčeka zaliala od oka vodou, troška povarila a pridala som mu tam ešte banán. Keď bol malinký tak som rozmixovala, teraz už len pucim.🙂

katpox
17. apr 2020

@nikpa vdaka tiez mam aj knihu o zavadzani prikrmov,najprv som mu postupne davala a potom kombinovala zeleninu, z ovocia len je len jablka, mu davam nase ,no a tie podusim a rozmixujem,lebo mu surove zalieha v krku,chcem skusit aj jablkove zele taka zmena no a banan skusal a marhule zavarane som mu ponukla ...aby mal pestre muz mu kupuje aj vyzivy ovocne a teda vraj podla obalu obcas sto perc.dzus vynimocne,inal caj alebo prevarenu vodu......tie vlocky vodu nasiaknu a je to kasovite ...

andreatimea
31. mar 2021

Vločky namočíme na noc ráno povaríme scedíme pridáme lyžičku domáci džem a kaša je na svete dobrú chuť

luccija
31. mar 2021

@andreatimea ja tiež tak robím a varím teraz po novom vo vanilkovo. Alpro mlieku a sú vyborne nastrúhame jablká škoricu či mak oriešky podrvene niekedy biely jogurt môžu byť na xy spodobov

selwadza22
17. dec 2023