Čo dávať na olovrant 6-mesačnému bábätku?

ariadna33
15. mar 2023

Ahojte mala má 6mesiacov a je nekojena, prikrm mame od 4 mesiacov. Davam o 15:00 kasu od sunar krupica a ryzova ale mám pocit že sa od nich nemôže vykakat. Čo ešte dávate vy na olovrant ?

54tinka54
15. mar 2023

@ariadna33 na olovrant napr biely jogurt alebo chlebík s niečím

simca06022011
15. mar 2023

Tak kaše sú podľa mňa náhrady za mlieko, ráno/večer. Ja som dávala v 6mesiacoch ešte len obed. Keď tak pomedzi ovocie. Jogurt v 6m som určite nedávala ani chleba, ved to 6m dieťa ani nepozuje asi. Ci?

petamich
15. mar 2023

@54tinka54 6M dieta este zvycajne nema jogurt zavedeny, ten sa odporuca neskor prave kvoli traveniu (mliecnu bielkovinu nevedia dobre travit a zapeka ich)

belllinka
15. mar 2023

na obed zeleninový príkrm a na olovrant ovocie, kašu som neskôr večer alebo ráno zaviedla

petamich
15. mar 2023

ja teda nie som nejaka tabulkova matka ale tiez mam pocit, ze skoro tie kase, ja osobne som ich zavadzala neskor, skusila by som mozno slivkovu vyzivu alebo iny typ kase nemliecnej a zarabala s UM, ktore pouzivate (ci ten Sunar mate aj ako UM)? probiotika davas? aj tie zvyknu pomoct

ariadna33
autor
15. mar 2023

@belllinka aha Dakujem a ja davam to ovocie na desiatu , tak to skúsim vymeniť a ráno dať kasu a potom výživu.

ariadna33
autor
15. mar 2023

A polenta je kedy vhodná ? Myslím či ráno , večer ?

54tinka54
15. mar 2023

@petamich aha jasne, prehliadla som ten vek.. jogurt som dávala až od ukončeného 8. mesiaca, chlieb tiež až tak neskôr.
@ariadna33 a koľko príkrmov do dňa máte zaradených? Teda lebo v pol roku by ešte nemusela mať olovrant.
My sme začínali obedom, potom som pridala večeru (kaša), desiatu (ovocie), olovrant (jogurt, chlieb) a nakoniec raňajky. S tým, že olovrant som zaradila až od ukončeného 8. mes. Ale syn bol kojený, s príkrmami sme začínali v 5.mes.
Inak, ryžovú kašu sme museli úplne vyradiť, zapekala ho.

ariadna33
autor
15. mar 2023

@54tinka54 mame desiatu to vždy nejakú výživu a keksik , potom obed zelenina, mäso,zltko, cestovinu (ryžu nedávam) a olovrant som dávala tie kase …Peťo som ich zaviedla lebo keď dám mlieko to je katastrofa ako stále vracia 😭 ( silný reflux má ) . Mám kendamil lebo aj doktorka mi povedala nech nemením už za ar že sak keď som vydržala už tolko ale jako niekedy už je to fakt moc 🙈🙈 už som rozmýšľala či to neni aj kvôli tomu mlieku že vracia lebo keď dám prikrm nikdy nevracia , preto chcem mat zavedené aspon tie 3 jedla lebo takto davam mlieko až na večeru a pred spaním a ráno (3x)

54tinka54
15. mar 2023

@ariadna33 aha.. tak skús nerobiť ryžovú kašu, ale nejakú inú.. nejakú nemliečnu, my sme používali napr trojzrnnú z DM alebo pšenovú od Nominal, kúpiš napr v Lidli.
A s tým UM neporadím, ale keď máš naozaj pocit že jej nesedí a zvracia po ňom, tak ja by som zvažovala zmenu mlieka.

matkahelka
15. mar 2023

@ariadna33 gro stravy 6mes. dietata ma tvorit mlieko. radila si sa s pediatrickou? za mna pre 6 mesacne mas tych chodov tuhej stravy vela. u nas pediatricka odporucala a vlastne aj brozuru, ktoru som od nej dostala bolo, ze treti chod sa zavadza az po 9 mesiaci.a keksiky prosim ta zrus. to je naco dobre 6 mesacnemu keksik?

kristinapetronela
15. mar 2023

Ovocná presnidavka ,biely jogurt s ovocím ,piskotku do ruky ,banán atď ...

anjelicek26
15. mar 2023

4-6 mesiacov 1 prikrm - obed
6-8 mesiacov 2 prikrmy - obed a vecera
8-10 mesiacov 3 prikrmy - desiata obed vecera
10-12 mesiacov 4 prikrmy - ranajky desiata obed vecera
12+ mesiacov 5 prikrmov - ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera

Takto to poznam ja, ono sa realne - neponahlaj.. to malicke potrebuje mlieko mlieko mlieko, je to najlepsie stravitelne, co sa tyka kalorii, prikrm vyuzije len s malej casti, kym sa to creva "naucia".

snehulienka639
15. mar 2023

6mesacne babo podla mna este nepotrebuje mat takyto nejaky olovrant. Aspon teda u nas v tom veku mala Juli len obed a veceru zavedenu.

simona92101
15. mar 2023

@ariadna33 velmi skoro si zaviedla lepok,nehovoriac o tom ze v keksikoch a piskotach je kopec cukru-to 6m vobec netreba.skor treba poriesit to mlieko,na reci typu "treba vydrzat" sa vykasli,dieta ma mat mlieko aspon do 1 roka.zmen mlieko za ARkove,ak ti este v 6 mesiacoch grcia z mlieka tak to nieje dobre!

petamich
15. mar 2023

fuha podla mna prilis zatazujes traviaci trakt - na 6M dieta mas toho strasne vela zavedeneho, gro stravy ma mat mlieko a ty uz mas tri jedla - vsetko je to strasne tazke na travenie a teda ja som tak v 7M obcas dala kukuricnu chrumku ale piskotky, keksiky to veru nie

simca06022011
15. mar 2023

Podľa mňa mate toho veľmi veľa zavedeného, nech je dôvod akýkoľvek. Ma iba 6 mesiacov. Ale je to na tebe. Radšej by som to mlieko vymenila, 6m už môže ísť ja 2ku a tie sú rôzne

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz