Jedálniček mesačného dieťatka

anicka246
11. júl 2014

Nedá sa mi napraviť názov témy, má tam byť 10 mesačného...Ahojte maminky, prosím vás poradte, ako vyzerá jedálniček vášho mesačného dieťata? O týždeň bude mať malý 10m, stále ešte kojím.. zdá sa mi že má tú stravu takú jednotvárnu..ráno papáme výživky s piškotami, niekedy rožtek so syrokrémom detským, potom tiež výživku + mm, ide spať, potom obed, vždy mäsko zo zeleninou, ideme von, prídeme, výživa +mm, ide spať, potom jablčko, ešte mu za tým dám piškotu, alebo rožtek, a večer klasika kaša a mm.. Dakujem za všetky rady a typy..

anicka246
autor
13. júl 2014

@ushuaia Dakujem pekne za rady a tvoje skúsenosti : ) potešila si ma.. pekný deň aj tebe

siska53
13. júl 2014

@anicka246 ja som,davala asi od 7.m.,nijdy im,nic nebolo a to teda mala bola do 3,5m kolikova,baklazan jej nic neurobil. To mas ako s mrkvou,vacsina na nu reaguje dobre,ale pocula som o detoch,co sa po nej vyhadzali.
dufam,ze bolesti nebudu,ono zas na zaciatku aj tak netreba dat vela a cakat,aka bude reakcia...ale to pri vsetjych novych potravinach.
dufam,ze to bude u vas ok.
a vidis,vam tekvica robila problemy a to teda malokomu,sjor by som,to od kalerabu,hrasku ci kukurice cakala (karfiolu a brokokice tiez)

ushuaia
13. júl 2014

@anicka246 nemas za co... 🙂

stanislavao
13. júl 2014

@anicka246 ja som natierky davala kadejake, rybacia, vajickova, avokadova, mrkvova, ... na internete najdete natierky akekolvek od vymyslu sveta.

marcah
13. júl 2014

@anicka246 juuuj, hlavne si nic nerob z tych reakcii ze "preboha, kupovane vyzivy, a jeeemienku syrokrem"..... ja si teda myslim ze to mate aj tak dost pestre ten jedalnicek, ak mu budes obmienat tie zeleninky k obedu, pripadne mu sem tam obmenis kasu, tak mozes byt uplne spokojna.... ved o par mesiacov uz bude moct vlastne vsetko tak sa toho neboj ..... a ze kupovane? a co? no poviem ti, ak mam kupit v obchode nejaku zeleninu a ovocie, ktore neviem ako bolo vypestovane, na akej chemii, tak radsej dam malemu kupovanu bio vyzivku... ak mas ale aspon nieco z vlastej zahradky, tak to mas idealne

majka99999
13. júl 2014

@anicka246 co sa tyka zeleru, tak ten fakt az od roka. A moj 2rocny sa z neho vyhadzal pred par tyzdnami a to som len troska postruhala do polievky. Takze pozor na to. Inac moj odmietal kase od 8 mesiacov, doteraz nezje ani krupicovu, co tam aj kilo granka moze byt... Nastastie ryzu a cestoviny ma rad. Skus este nejake polievocky, moze to mat aj namiesto vecernej kase, mas plus tekutiny. Urcite je lahsie stravitelna husta polievka, bude lepsie kakat. 🙂

katrinka8
7. aug 2014

Tak ja sa pridam k tym, co maju problem dietatu zohnat normalne ovocie. Je polovica leta a okrem bananov a jablk (a teda melona este) v nasom meste nedokazem zohnat normalne ovocie, ktore by malo nejaku obycajnu ovocnu chut a bolo kvalitne. Vsade predavaju broskyne a nektarinky tvrde ako kalerab, chut nemaju ziadnu. Skusala som kupit uz aj cely ten kosik, ze ved na slniecku doma dojdu. Ano, dosli do splesnenia 🙄 😠 Marhule su bud kysle a a tvrde (nezrele), alebo pre zmenu uplne splesnete. Takze som, bohuzial, odkazana na ovocne "vyzivky", ktore sa daju kupit aj bez cukru. Moje 8-mesacne dieta malo broskynu asi 2x, marhulu asi 1x (az tolkokrat sa mi podarilo zohnat dobre a kvalitne ovocie) a teraz sme dostali od tety na navsteve domace slivky. Zobrali sme si ich par domov, ale uz na druhy den boli aj tie take makke, ze sme ich rychlo jedli, lebo by do dalsieho dna nevydrzali.
Takze bohuzial, ak chcem dietatu dat jest ovocie ine ako banan ci jablko, musim obvykle naozaj volit "vyzivky" ☹ Netesi ma to, ale inu moznost nemam.