Mám začať s prikrmovaním 17 dňovej dcérky?

anet13
11. júl 2012

dobry den..mam 17dnovu dcerku,rozmyslam zacat s prikrmovanim.dnes cely den by chcela byt pricucnuta k prsniku,mlieka mam myslim ze dost.ale pripada mi to tak ze jej to nestaci...prosim.vedel by mi niekto poradit??dakujem

elen83j
11. júl 2012

neviem ako casto kojis,aj moji boli stale pricucnuty,nevydrzali viac jak 2 hodiny.len ked spali 😀 ak sa ti zda,ze jej to nestaci,tak ju snad nenechas hladnu.ale je to uplne normalne,ze stale cuca,este je malinka 😉

danusskaaa
11. júl 2012

jasne daj jej aj UM. mne vsetci vraveli, ze ked malej dam raz flasku, uz nebude chciet cucat prsik, SOMARINA!!! Teraz pocas dna pije cez flasku UM a cajik, pomedzi to papa prve prikrmy a vecer /aj pocas noci a ked je mliecko/ ju stale kojim. takze pekne to striedame a chce vsetko, takze smelo dotoho... nech je brusko plne!

twiggi1
11. júl 2012

Ahoj, deti mozu byt chciet na prsniku aj z inych dovodov ako od hladu, v tychto teplach si tam reguluju teplotu, alebo je tam od smadu, mozno ma iba nepokojne obdobie... Treba sledovat, ci pije a kolko vypije celkovo pocas dna (uvidis to podla pauz v brade, ci vacsinou prehlta alebo len cucka), ci ma dost pocikanych plienok... Ak by si si nebola ista, mozes skusit zavolat laktacnu poradkynu-zoznam najdes na mamila.sk. Ta ti bude vediet pomoct aj zvysit tvorbu mliecka, ak by to bolo potrebne... A UM by som urcite nedavala, ked, tak radsej prikrm. V 4. mesiacoh sa zacinaju prikrmovat babatka, ak ma maminka menej mliecka, aby sa stihol napr. lepok ci ine rizikove potraviny zaviest este pocas dojcenia, kedy MM plni ochrannu funkciu. A urcite nie flaskou, to ze si zvykne na flasu, sa moze u niektoreho babatka stat hned na prvykrat, u ineho to pride casom, ked si uvedomi, ze je jednoduchsie a pohodlnejsie dostavat mliecko z flase, kde mu tecie stale rovnako, ako sa namahat sat z prsnika. A taktiez sa tym padom maminke znizuje tvorba mliecka...a vela babatkam zacne nizsi tok mliecka vadit a tym padom zacnu prsnik odmietat. To ze chce byt dieta na prsniku niekedy castejsie, neznamena, ze musim automaticky podat UM, ved dojcenie nie je len o krmeni. A vo veku tvojej malinkej je lepsie podat prikrm ako UM, ktore sa spaja s vacsimi rizikami ako prikrmy.

kokorunecka
11. júl 2012

@twiggi1 Ona má 17 dňovú dcéru, nie 17 týždňovú.

brumka
11. júl 2012

@anet13 ak ti pribera, nedavaj UM, dojcene dieta do roka vystaci s materskym mliekom a potom okolo pol roka alebo kedy ti lekarka odporuci zavadzat prve prikrmi. viem co hovorim dojcila som 15m a do roka som davala len vodicku na lyzicku a dojcila na poziadanie niekedy to je unavne ale je to podla mna najlepsie okolie mi radilo dat UM ale lekarka zakazala ed sme priberali uzasne, po roku sme zacali dokrmoat UM a nic sa nezmenilo spala rovnako cize babatko chce byt len s teou a ma len 17 dni cize si len zvyka na zivot a na teba. drzim palce a hlavne to nezvdavaj

vinifred
11. júl 2012

..no ja neviem, ja som s malým mala strašné problémy,ale napriek tomu som sa snažila čisto kojiť aspoň tých 6 mesiacov..potom som začala s príkrmami a kojila som do 7,5 mesiaca a to som bola šťastná ako blcha..ja by som nedávala UM,pokiaľ máš svoje,ale Ty si mama..

lauricka
11. júl 2012

prikrm nie je riesenie na Tvoj problem, dojcene deti sa prikrmuju v siestom mesiaci, to vies, to je cca. Tvoja ma malicko, kontaktuj laktacnu poradkynu. Ale kludne to moze byt tak, ze problem nema, len to tak proste chce. To zistis s laktacnou. Ak chces naozaj dojcit, ziadne UM, flasky a podobne by som ani na um nebrala.

bianca
11. júl 2012

ono sa to radi ked nie je v tvojej kozi...musis sa rozhodnut ty.Ak mas pocit ze to nezvladas tak kludne kup UM.Su aj sposoby ako podavat mlieko cez striekacku podtlakom a pritom dojcit.Su babatka ktore sa neodstavia ale su aj teke ktore spohodlneju a s prsnika uz tahat nebudu.Chce to hlavne chladnu hlavu a poradit sa najlepsie s laktacnou poradkynou ale s vlasnej skusenosti ti napisem fakt len to ze ak mas pocit ze ti to prerasta cez hlavu a nevladzes tak to pories UM.
Dudlik nechce princezna?Skoda ze to je otazka

1234lubka
11. júl 2012

JE SOMARINA ZE BY DIETATU NESTACILO MATERSKE MLIEKO. nechavas ju dost dlho na prsniku? nech si potiahne ja zadne mlieko na zasytenie? mozno pije vela predneho alebo zadne nevie vytiahnut este je asi slabunka ved ma len nieco cez dva tyzdne... no ja by som umele nedavala. umele bude vzdy len umele nenahradi materske, prec by si ju mala ochudobnovat o ziviny s tvojho mliecka. ja som zozaciatku tiez takto panikarila ale chvalabohu sme doma nemali "preistotu" umele a vydrzala som a teraz ho ani nestiham kojit kolko mam mliecka🙂 maly ma 5 a pol miesiaca.... kamoska mi dala "super" radu ze koj len kazde tri hodiny...BLUD mala som malo mlieka maly furt len cuccal a cucal a plakal...potom tie rastove spurty...v piatom tyzdni apotom pravidelne zase...ale cim castejsie si budes prikladat tym viac sa ti bude tvorit mliecka. Uz je to na tebe, ja by som uz druhykrat nepanikarila. ked mas dost mlieka tym ze budes davat umele len sa ti bude robit MENEJ materskeho co by bolo na skodu...ako jasne das jej umele a bude spokojna ved je sytejsie ale materskemu sa ziadna umelina nevyrovna. NEVZDAVAJ SA! KOJ 🙂 nic lepsie pre svoje babetko nemozes urobit

adkaa
11. júl 2012

ahoj, skus zavolat laktacnej poradkyni ako pise twiggi1...v podstate s tou flaskou ma pravdu, mojej kamoske sa stalo, ze maly sa jej odstavil v 4 mesaicoh, ked prikrmovala UM aj svojim odsatym mlieckom. prislo to postupne. Ci dost pije zistis podla pocikanych plienok, ak sa nemylim, mala by ich mat v tom veku cca 10 dobre pocikanych. Ale myslim, ze stoji za to zavolat laktacnej, budes si istejsia. Ak je dobre prisata a pije dost mliecka, ma dost pociaknych plienok, tak by to malo byt OK-toto ti laktacna ukaze, ako rozlisit pitie od satia-je to najlepsi ukazovatel vydatnosti dojcenia. Inak ju pokojne nechaj na prsniku, ako sa vyssie pisalo, dojcenie plni aj ine funkcie, nielen krmenie. Hlavne v tomto teple si tam malinka reguluje svoju teplotu napr. 🙂

luciferkax
11. júl 2012

Nieeeeeeee, nedávaj UM. Môže byť len smadná, alebo to po pár dnoch prejde samo od seba... Pre istotu daj prevážiť u doktorky...

nikolka2
11. júl 2012

Ja som dva mesiace z postele nevstala moj syn bol stale na prsniku ,,ono babo potrebuje teba ,,,nejde vobec o mlieko neboj nic mlieka mas az az ,,,,a cim viac bude na prsniku tym viacej sa ti bude tvorit ,,,,len pekne koj uvidis o mesiac bude dobre ked nie tak o dva ,,,,ja mam skusenost ,,dceru som nekojila a syna ano a je to velmi velky rozdiel ,,,kojenie by som nemenila 😉

sante81
12. júl 2012

ja mam skoro 3 tyždnovu dcéru a za tyžden mi pribrala 400g, bola na mne prisata v kuse, aj kazdych 50 min, cucla 2 min spala hodinu, vonku bolo vyse 35 stupnov, dieta bolo smadne, chcela ma citit, alebo ked bola nervozna, tak cucla zase minutu a spokojne spala aj 2 hod, potom sa dotlačila a spala 3 hod, poobede zase kazdu hodinu. je to vyčerpávajuce, aj včera sme mali koliku skoro 4 hod, kojila som aj 6x po 2-3 min, dudlik odmieta, v noci to isté, ale odmietam dávat príkrmy, učit ju na flasu len aby som ja mala pokoj, aj ked by som sa rada v noci vyspala. ono sa to papanie časom upraví, treba len vydrzat. a také reči od babiek ze malé babatko ma vydrzat 3 hod medzi papaním, tak to pustam uchom dnu a von, to ju mam nechat plakat? alebo nosit ju zvysné 2 hod s plačom na rukách?

bonaquaba
12. júl 2012

jasne zacni ju prikrmovat a o dva dni tu budes pisat,ze je cela zapchata a nemoze sa ti vykakat, baby uz sa zobudte a s takymito temami tu ani nechodte, malicke stvorenie,ktore ledva prislo na svet uz chcete prikrmovat,ked cuca prsnik,tak je vsetko ok,akurat chce citit stale mamu,ale hladom to nebude, a ak nevies si s tym poradit tak sups sups k pediatricke ona ti poradi ako nam vsetkym,alebo si otvor knihu tie su mudrejsie 🙂

canama
12. júl 2012

joooj, jasne ze chce ked sa jej mamickin prsnik paci. 🙂 bud rada, horsie je ked ho dietatko nechce. ak by bola hladna tak bude kricat, mozno sa chce len mojkat a cucka naprazdno..skus si najst taku polohu ktora bude pre teba pohodlna aj keby si v nej mala zotrvat aj niekolko hodin. ja som popri dojceni a cuckani mojej dcery uz robila vselico - zdriemla som si, precitala casopis ci knihu, telefonovala, pozerala film, surfovala na nete, strihala malej nehty 😉 no a urcite skus nejaku laktacnu poradkynu aby si si overila ci robite vsetko ok. ono, mne to niekedy tiez uz "lezie na nervicky" (dcerka veeelmi rada cucka), ale vacsinou je to preto ze rozmyslam nad tym ze mam kopu pradla a neupratane...ale to pocka, tieto chvilky rychlo ubehnu, je fajn si to maximalne uzit.

euka210
31. júl 2012

v pohode na 6t. prichadza prva laktacna kriza- tvorba sa ustaluje, babo pyta viac. Bude to na 3m a 6m. KEd chces kojit, tak koj, ono to prejde, ak chces lahsie riesenie tak prejdi na UM. Ale MM urcite staci, nedaj sa zlakat prvymi nastrahami 🙂 Ja si pametam ze na zaciatku som o pol 12 na obed este behala v pyzame 🙂 ...chvalabohu ze ten chaos som prezila a zavislakujeme na MM dodnes 🙂

amulienka
31. júl 2012

@anet13 prvy mesiac je to peklo vydrz, zabeha si rezim neboj bude ako hodinky