Kedy začať prijímať návštevy?

natalyas
8. jan 2013

Ahojte,
mam 17dnovu dcerku a riesime s priatelom dilemu, kedy je vhodny cas zacat prijimat navstevy, pripadne ist na navstevu, co sa tyka bezpecia a zdravia babatka. Lekarka mi povedala ze toto je na nas, cim mi velmi nepomohla. Kedy sa zacali prve navstevy u vas?

Dakujem

xenicka13
8. jan 2013

my sme mali hned, ved len v porodnici sedia na chodbe desiatky navstev 🙂

svenka
8. jan 2013

@natalyas ahoj, k nam blizka rodina (rodicia, surodenci) chodili hned od zaciatku, sirsia rodina a kamarati nas chodili pozriet po sestonedeli... s takym malinkym babom sme my na navstevy nechodili, kto nas chcel pozriet, ohlasil sa k nam... 😉

renatka100
8. jan 2013

Najblizsia rodina ihned po narodeni ostatni tak po troch mesiacoch

angua27
8. jan 2013

@natalyas, lekárka mala pravdu, je to vyslovene na vás. ak sa cítiš Ty v poriadku, psychickej aj fyzickej pohode a malá je kľudná a spokojná, môžeš začať prijímať návštevy. ak si však v strese, návšteva Ti moc nepridá. 😉
my sme začali prijímať návštevy postupne. najbližšia rodina už prvé dni. moja mama a sestra bývali u nás celý týždeň ako sme prišli z pôrodnice. svokrovci prišli na druhý deň. ostatné návštevy som začala prijímať až po šestonedelí. necítila som sa skorej na cudzích ľudí, aj keď to boli priatelia, známy, širšia rodina. najprv som sa musela zladiť s malým. 😉

jasminet
8. jan 2013

hned v den prepustenia z nemocky sa na nas nahrnuli kuknut stryko s rodinou, rodicia a babka (isli okolo) na 5 min. a druhy den sa dovalili svokrovci a svagor so zenou. 😉
@natalyas

marianka0101
8. jan 2013

tiež si myslím, že je to len a len na vás. Každý má inú predstavu. Ja som toho názoru, keď je človek zdraví, tak nech kľudne príde, nemám v obľube vychovávať dieťa v sterilnom prostredí. Nehovorím behať po nákupných centrách, ale návštevy k nám chodili v pohode. Skôr mi išlo o to, aby to bolo v pohode, bez stresov, aby sme sa my s malinkou dobre cítili a potom kľudne mohol prísť dedko, krstná, brat,manželova rodina. Dôležité je, aby si ste sa vy s partnerom dohodli, aby vám to nebolo nepríjemné tak ako u nás to bolo pri prvom, že som nestíhala dvere otvárať, ľudia si chodili ako sa im chcelo, ja som vkuse iba upratovala a chystala niečo pre návštevu. Teraz pri druhom som si tie návštevy už riadila ja, niečo malé som pripravila, ale aj som povedala, nech nečakajú nič extra, že sa zatiaľ s malinkou spoznávame a snažíme sa dať dokopy ako rodina. Nebolo mi blbé povedať, sory, ale tento týždeň sme už návštevu mali, som unavená radi vás uvidíme o týždeň 🙂

zamilovana
8. jan 2013

Tak každý má inú predstavu, u nás rodina a blízky priatelia, hned hádam, niektorí aj v den príchodu z pôrodnice, a vačšina v najbližšie dni, potom už to šlo tak prirodzene, že sme chodili, ked bola príležitosť. Veľa ludí sa pozrelo vonku do kočíka, tak, neriešila som to nejak. Niekomu by to vadilo, niekomu nie, mna to potešilo, ked ma niekto prišiel pozrieť. Malý nebol vôbec chorý, ani nič nechytil.

mahmulienka
8. jan 2013

@natalyas ahoj, toto je vazne uplne na vas. na slovensku sa s tym sestonedelim vela narobi, v zahranici ti uz dvojdnove babatka behaju po navstevach a dokonca po restauraciach. kazdopadne ako tu uz pisala angua27, musis sa sama na to citit. ja osobne som pri oboch detoch prijimala navstevy sposobom - v pohodke, dojdite, ale necakajte ziadne obcerstvenie, ak nieco chcete, doneste si, ja vas maximalne poslem do kuchyne urobit si caj a kavu. samozrejme, neprijimala som hufne vsetkych clenov rodiny a sesternice/bratrancov z trinasteho kolena naraz, ale po paroch ci jednej rodinke. pri prvej dcerke to bolo druhy tyzden, pri druhej dcerke hned, ako sme sa vratili z porodnice.
nik sa na teba nema pravo hnevat, ak navstevu neumoznis aj prve dva mesiace, ak sa na to necitis, takze naozaj - ked budes v pohodke a bude sa ti cniet po 'ludskom kontakte' resp. po dospelackom, hor sa do toho 🙂

danka2105
8. jan 2013

@natalyas Ahoj, je to urcite na tebe, my sme prijimali blizku rodinu hned a ostatni prisli asi po mesiaci po krstinkach 🙂

moon1979
8. jan 2013

@natalyas
veľmi blízka rodina (rodičia, sestra) prišli v prvý týždeň po príchode z pôrodnice, ostatní až po 600 nedelí ... skôr som nechcela

fialkaa
8. jan 2013

hm, ja som potrebovala celych 6 tyzdnov, aby som sa dala dokopy. a kedze to bolo v zime, chripkove obdobie a tak, prve navstevy sme zacali prijimat az po tych 6 tyzdnoch. ja som skoro nikde nechodila za ten cas, ziadne nakupne cenra, maximalne po rozky do obchodu pred domom. ale to bolo kvoli tomu, ze som sa necitila fit. zalezi od teba. teraz ratam, ze to bude podobne. jediny, kto bol u nas, boli moji rodicia a svokrovci, ale dost som im zdoraznila, ze musia byt zdravi, ak chcu prist

medovka14
8. jan 2013

my sme rovno z porodnice vzali kocik a sli na prechadzku k jednym aj k druhym starym rodicom... navstevy prisli tak ako sme sa dohodli cez telefom, niektore kamosky prisli po par dnoch, ja som to zvladala v pohode.. ale zalezi to od toho ako sa ty citis...

svetlusska
8. jan 2013

ahoj k nam chodila iba najblizisa rodina asi tak 3 tyzdn-rodicia a surodenci,ostatnym znamym som povedala ze nech sa nehnevaju ale nie som v stave prijimat navstevy, potrebujme sa zotavit...respektovali to...ale tak ja som si az po 3 tyzdnoch mohla ako tak sadnut na pol zadku takze hlavne kvoli tomu som nechcela aby k nam chodili navstevy, prijimat navstevy ked lezim na gauci alebo iba stojim nie je bohvieco,,ked som bola fit tak dosli na navstevu....takze je to len a len na vas 🙂

vonicka
8. jan 2013

Kludne si zavolajte koho vy chcete uz aj teraz, v zahranici sa naozaj s tymto moc neparaju. Kad budes mat viac deti, nebudes uz moct byt taka uzkostliva 🙂 Ale chapem to uplne 🙂 Moja jedina podmienka vzdy bola aby bola navsteva zdrava a aby tu dlho nevysedavali

nikolet_89
8. jan 2013

@natalyas ahoj ked mala mala 8 dni museli sme ist k dr na kontrolu prvu...nedosla ona k nam odvtedy som z malou chodievala na pol hodinu zo zaciatku von, povedala som si, ze ked moze ist k dr tak mozeme ist aj na prechadzku a prve navstevy sme prijimali od 10 dna malinkej...mali sme pre istotu doma lekarske ruska, keby bol niekto nachladnuty, alebo podobne...a nic sa nestalo dnes mame 10 mesiacov a ani raz sme neboli chore 🙂

natalyas
autor
8. jan 2013

dakujem za odpovede🙂
asi sa teda cez vikend vyberieme na navstevu k babke - prababke🙂 chcem aby si stihla uzit malu co najviac, nakolko jej uz taha na 90rokov.. teda nechcem nic privolavat, ale uz som raz tak olutovala, ked som odkladala veci na dalsi a dalsi den a ta osoba sa zial nedozila.. clovek nikdy nevie, tak nech si uzije svoju pravnucku na maximum.. 🙂