Stravovanie ročného dieťaťa

9. nov 2022

Prosím dajte mi ako inšpiráciu denný stravovací režim aký máte pri ročnom dieťatku, ktoré nieje kojene( je len na um). Syn má 11,5kg, a papa tak ze:
Cca 7:00 mlieko po zobudení
9:30 desiata čerstvé ovocie s vločkami alebo jogurt s ovocim
11:40 obed zelenina plus maso/vajce/cestovina/zriedka struky
15:40 olovrant- kaše, jogurt, občas sme skúsili pečivo s Lucinou
18:50 cca, kedy už jd po kúpaní - mlieko
Pomedzi tieto chody občas dostane mrkvovu alebo spenatovu chrumku, žiadne piškóty ani nič sladké neje

Myslite ze toto je dosť alebo by som mala niečo pridať ešte? Neplace od hladu, kaka aj cika v pohode

54tinka54
9. nov 2022

Ak mu to tak vyhovuje tak je to ok 🙂
Môj síce nebol na UM ale na materskom mlieku, má 15m a pred mesiacom som ho už úplne odstavila.
Na raňajky má musli s mliekom, na desiatu ovocie, pred spánkom polievku, po spánku druhé jedlo, olovrant jogurt alebo chlieb s niečím a večera kaša.

evica17
9. nov 2022

U nás raňajky chlebík s pomaznkou,prípadne kaša,prípadne jogurt,lievance. Podľa toho čo bolo
Desiata ovocie,prípadne ovocie s jogurtom (podľa toho čo na raňajky
Potom bol polievka,pred spánkom mlieko.
Po spánku ,cca 3 hodiny ,druhé jedlo a večera pred spaním tak rôzne q potom ešte mlieko.

matkahelka
9. nov 2022

za mna malo ovocia a zeleniny. pre mna to ma tvorit gro jedalnicka. moja ma na desiatu vzdy cerstve ovocie, resp.mix cerstveho a domaceho mrazeneho, na obed vzdy zeleninu s niecim a cez den nechrume chrumky, ale jablko/mrkvu.

nika23t
9. nov 2022

No mne sa to zdá málo, keď ma o 15.40 olovrant a večera žiadna... Moja 10 mesačná ma ešte okolo šiestej večeru a mlieko pred spaním tiež, okolo 20tej. Tiež jej davam ráno po mlieku kúsok pečiva so zeleninou, potom na desiatu ovocie, obed, olovrant, večera a mlieko. Ale niektoré deti nejedia veľa. No neviem, ak je malý spokojný, tak je to ok. Ale vravim, moja je trochu mladšia a je častejšie.

autor
10. nov 2022

@nika23t mne zase príde ze tvoja papa príliš často, pomaly každé dve tri hodiny, myslím ze je to príliš

mimi16
13. nov 2022

Hlavne pozor na tie piškóty lebo to je smrť dať raz za čas. Bože uchovaj malý kúsok niečoho sladkého!

judit47
13. nov 2022

Moj syn v tom veku mal este vecer jeden chod.

Mlieko az ked siel spat tesne predtym,ale mal kasu este predtym.

mimi16
13. nov 2022

Od 15,40 nič neje? Jasné že je to málo. Potrebuje aj večeru.

zorana999
13. nov 2022

@matkahelka malo ovocia a zeleniny? Ved píše, ze ma ráno ovocie a na obed zeleninu. Ty píšeš, že to máš tak isto a predsa to zhodnotis, že v jej jedálničku ma malo ovocia a zeleniny 😄 žasnem

autor
14. nov 2022

@mimi16 chodí sa kúpať okolo 18:15, mam mu dat večeru o šiestej a pred siedmou ešte mlieko? Minule som to vyskúšala takto, mlieko mi už potom pred spaním nechcel..

nika23t
14. nov 2022

Áno, moja je častejšie. Neviem, či toho zje viac ako Tvoje, ale častejšie jej davam jest určite. Ale aj tak podľa mňa by ročne dieťatko už malo mať okolo 17tej, 18tej aj večeru. Mlieko už nestačí ako večera, ved už má rok.

mimi16
14. nov 2022

Tak ako píše nika, normálne po kúpaní môže mať večeru a pred spaním nemusí piť každý večer mlieko. Ak je to nejaký rituál tak už len minimálnu dávku mlieka by som ponúkla.

martul
14. nov 2022

Podľa mňa je to málo. Na raňajky mlieko a potom je dlhá orestsvka, to isté večer. 15.40 dáš olovrant aj to len kašu a potom večer len mlieko a dlhá noc pred ním. mlieko nie je večera.

martul
14. nov 2022

Ale veď ani nemusí. Radšej mu daj normálnu večeru a mlieko nech nechce, alebo mi ho daj tesne pred spaním ak to má rád ako nejakú rituál alebo na ukludnenie pro fľaši.

mareri
27. nov 2022

už by mal jest pomaly všetko. Bud mu niečo dobrého uvar, alebo mu kup hotove bio jedlo. Dieta by malo jest max každe 4 hodiny