Má moje 15-mesačné dieťa častú frekvenciu stolice?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

môj 15-mesačný syn má stolicu 4 - 5x do dňa. Dvakrát dopoludnia, trikrát popoludní. Očakávala som oveľa menšiu frekvenciu.Toto tempo ho drží od času ako papá rodinnú stravu. Ráno má kašu s ovocím, alebo jablkový mafin či banánový chlieb. Desiata a olovrant býva u neho ovocná, prípadne zje jogurt. Na obed a večeru mu pripravujem zeleninovú polievku s vajcom alebo mäsom. Pomedzi pije mlieko - 250 ml denne a papá piškóty alebo chrumky.

Je to častá frekvencia stolice?

Môže byť spôsobená rodinnou stravou?

Je niečo potrebné zmeniť na jeho stravovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je synček spokojný a postupne si preberá, tak to nie je známkou žiadnej choroby. Je to trošku netypická frekvencia, ale každý to má nastavené trošku inak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas