Zúfalstvo z nejedenia 2-ročnej dcérky

miriam7979
13. dec 2022

Dobry den...uz som zúfalá 😔mam 2a pol rocnu dcérku a mame asi od polroka ako bola babetko problem s jedenim niekedy papa niekedy nie...su dni kedy ledva nieco zje :/ co jedenie to stres pri nej,prosenie aby nieco spapala...vie aj sama papat ale nechce obavam sa toho co bude ked bude chodit do škôlky🤷‍♀️🤦‍♀️ je ziva zdrava nic jej nechyba ine zdravotné problemy nema len proste ze je slaby jedak...aj som to riesila s dr. A ze proste to su take deticky...ma 11,5kg a 2 a polroka...prosim vas stretli ste sa niekto s tymto alebo mate tiez niekto taketo dietatko alebo nieco odporucit aby jej zacalo chutit jest...ja ked vidim ako detičky krasne papaju tak normalne závidím😁🤣ze co by som ja dala zato aby moje dieta takto papalo...
Ďakujem 🙏

simsalabim
13. dec 2022

@miriam7979 moja mala v 2 rokoch 10kg. Doteraz je v jedle prieberciva, nic to nezmenilo. Jedlo som ponukla, ked nechcela, musela aspon ochutnat a byt pri stole, kym vsetci nedojeme. Nikdy som ju neprosila, nech je, ale slubila odmenu, ak tolkoto zje a vysvetlovala, preco toto a toto je dobre zjest. Celkove si myslim, ze ak dieta pribera, netreba upozornovat na to, ze jedlo je problem. PS Ani v skolke riadne nejedla. A ani v skole 🤷‍♀️

ichbinich
13. dec 2022

Znie to ako psycho, ale prestan to riesit 😉
Viem, co to je, syn bol priebercivy malo jedak. Dcera potom tiez.
Tvoja uloha je postarat sa o pestru stravu. Jest je ich uloha.
Odporucam jest spolu,pekne pri stole, bez tabletu, televizora a podobne. Jest vsetci rovnake jedlo (okrem stiplaveho samozrejme 😉), ale napr. ak ona nechce maso, tak jej daj iba prilohu a omacku, nejak tak.
Aj vie jest sama, nechaj ju jest samu. Nekomnetuj, nepros, nekrm. Nech je sama.
Syn siel do jasli a jedol_ suchy chlieb, suche zemiaky, suche cestoviny, mkrvu, kukuricu, hrasok , jablko a banan. 🙄 A tam sa pomaly naucil aj na chlieb s maslom, sunkou, syrom,... Druhy zeleniny boli sice dlho obmedzene, ale rozbehol sa.
Teraz ma 13 rokov, je vacsi ako ja a zje aj veci, ktore nema extra rad, resp. moze ich nechyt na kraji taniera. Viem, ze nema rad huby, tak tie smie vybrat/nejest.
A ano, babatka otvarajuce usta , ktore sa nechaju krmit a vsetko zjiedia, to je aj pre mna sci-fi 😀

tinka_1807
13. dec 2022

@miriam7979 Ja to napíšem z tej druhej strany. Ja som bola ako tvoje dieťa :D ... Večne som málo jedla a moja mamka mala z toho stále obavy. Ale energie som mala koopec, dokonca pohybovo som bola najzdatnejsia z triedy. Od mala som bola podľa BMI mierne podvyživena. Avšak mne nechýbalo viac jesť. Keď som viac jedla bolo mi zle, nejako som to nemala za potrebu ani.
Myslím si, že jej organizmus je proste taký, že jej netreba možno až toľko jesť. Neboj sa, keby bola hladná, určite si vypyta ;). U mňa sa to trochu zlomilo v puberte, tam som začala viac jesť, proste mi začalo viac chutiť. Dodnes som pomerne chudá, jem štandardne a som zdravá. Takže neboj, pokiaľ má energiu, je zdravá, tka je všetko v poriadku ;)

deti95060810
13. dec 2022

prosím ťa, zožieraš sa úplne zbytočne... uvidíš o pár rokov keď príde puberta... Nebudeš stíhať kupovať... vlastná skúsenosť...😉
inak ak tak moc chceš tak nech predpíše lekár PERITOL

ichbinich
13. dec 2022

Ak je zdrava a lekarka ju pravidelne kontroluje a nevidi problem, fakt to nechaj tak.
Inak priklad zo zivota:
Moja mama vzdy lamentuje, ako jej druha vnucka, moja neterka, malo a zle jedava. Ale ked sme tam a spolu jeme, kazdy je svojim temppom, bez natlaku, komentarov a podobne. A ona zje 1 rozok na ranajky, co je uplne v p ohode. Bohuzial, moja dcera zje 2, a pritom jej by stacil jeden... (ale to je ina tema)
Takze, ak neterku nikto nekontroluje, nekomentuje, nepohana, normalne sa naje. Aj potom polievku a druhe si da. Nedolozi si duplu, ale zje. Je chudunka, ale proste taka je. Inak zdrava, ziva, sikovna. Myslim si, ze moja mama to moc preziva a prehana, ked tvrdi ze "nic neje"...

cihlicka1990
13. dec 2022

@miriam7979 mala som podobný problém pri dcere. Okolo 1 roka začala vymýšľať a jesť úplne minimum. Raz som sa naštvala a dala jej moje okorenené osolene jedlo a to mi zjedla. Tak odvtedy som jej začala dávať normálne naše jedlo, zlepšilo sa to ale má svojich pár jedál ktoré zje, nie je ochotná a nič nove ochutnať. Čerstvé ovocie a zeleninu ani nehovorím, jablko bez šupky sa naucila jesť keď mala 2,5 roka. V septembri nastúpila do škôlky, prvé 3 dni zjedla všetko!!!! Potom nastalo obdobie trucu lebo zistila že tam bude chodiť každý deň a nezjedla za cely deň nič. To trvalo asi mesiac. Rozprávali sme sa s ňou, podplacali ale nepomohlo. Tak sme to prestali riešiť. A čuduj sa pomaly sa rozjedla. Nezje vždy úplne všetko ale ochutnáva a niekedy aj zje veci čo doma nechce. Asi netreba zúfať teda, ja som prišla na to že na dcéru netreba tlačiť, keď nechce nechce, akceptujem to aj keď má ide roztrhnúť od nervov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojkaaa
13. dec 2022

Moj uz 3rocny neje od roka tiez, asi su to take druhy deti 😬
Neje mliecne ani nepije mlieko (od roka jak sa dokojil) neje maso a masove vyrobky, boli dni kedy bol len na vyzove cely den a keby mu ju medam tak neje nic
Zje na ranajky suche pecivo potom vyzivu na obef zje len mrkvovo slizovu polievku a po spani zje napr zemiaky pecene alebo rybie prsty ale ryzu alebo dolku langos loksu halusky
Vecera je bud vyziva alebo hranolky (v trube nie vysmazane) uvarene zemiaky posolene ked je dobry den tak rozok so sunkou
Chvalabohu teraz pribral ma 14kg ale v 2r mal tiet 11-12
Nebyva chory, energie na rozdavanie tak som prestala riesit ale v 2r som bola na mervy aj ja z neho vyvarala jak hlupa on nejedol a ka som len nervacila no stacilo 🤔

ankare
13. dec 2022

@miriam7979 môj má tiež 2a pol roka a má 11kil. Sice ochutná čokoľvek, zje malo. Dojcim ho, takže verím,že mu nič nechýba. Je živý a zdravý, starší nosí domov choroby zo školy a zvláda to lepšie než starší. Takže veľmi to neriešim. Ja verím,že sa rozpapa,keď bude starší.
Starší bol zase priebercivy, ale čo mu chutilo, vedel veľa zjesť. Má 7 rokov a konečne sa rozjedol, aj sa konečne trošku zaokrúhlil.
Držím palce!

michaela412
13. dec 2022

Neter má 10 rokov a stále málo je. Ona dokonca niektoré veci ani len nevyskúšala čo moja malá 3,5 ročná. 🙂 Má zo pár jedál jednoduchých čo zje a to je všetko. Keď bola menšia jedla čisté špagety bez ničoho. Ráno zje len guličky v mlieku každý deň. Mäso len rezeň s kašou. Chleba vo vajci. Ja keď som bola malá, tak isto nič som nechcela, nič mi nebolo. Vyrástla som z toho a teraz zjem všetko. Ono to raz príde 🙂