Kozmetika pre novorodenca

effy777
28. dec 2021

Ahojte, rada by som sa spýtala akú kozmetiku ste používali/či používate pre bejbe 🙂 ? (krém na tvár, olej na telo, sprchový gel, šamponik)
Kľudne si rada vypočujem aj lekárenske produkty a aj na pranie či už prášok alebo aviváž.

Ďakujem 🙂

mimi2018
28. dec 2021

@effy777 my nič na kúpanie, iba čistú vodu a detské mydlo bupi s lanolinom na zadoček.

iwuanka
28. dec 2021

Ja som davala Avitil olej/olivovy olej. Do kupela kusok gelu na kupanie od Hipp. Na pranie Lovelu, avivaz nepouzivam. Na zadok Sudocrem/indulona modra.

petamich
28. dec 2021

Kym nas maly nemal ekzem nepouzivali sme nic len vodu, mydlo od Biodermy na zadok, Babe sampon na mliecnu chrastu, Infadolan na suche miesta po porode a na pupaciky od slin na tvari a Rybaciu pastu/Sudokrem na prdel, odkedy mame problem s ekzemom tak kupeme v Oilate a pouzivame LaRoche Lipikar gel aj krem

na pranie Lovela a Sanytol dezinfekcia, kedze od 3M uz nezehlim a periem iba na 40 lebo sa obavam, ze dnesne oblecenie by vyssie teplotu nezvladlo

co sa tyka tej kozmetiky dalej by som nepouzivala nic, ak by sa dalo a tiez neodporucam olejcek, zabranuje prirodzenemu masteniu pokozky a z dlhodobeho hladiska vysusuje 🙂

pribinak
28. dec 2021

Nič, okrem mydla na ritku. To som kupovala seba-med mydlo.
Všetky tieto detské kozmetiky sú len marketing, maličké bábätko nepotrebuje žiadne sprchové gely, ani sampony, krémy a telové mlieko ak má zdravú pokožku

patka06
28. dec 2021

Do roka žiadna kozmetika, okrem rybej masti na zadoček
Prací prášok Lovela a žiadna aviváž

elizabet173
28. dec 2021

@effy777 nič, čistú vodu, žiadnu chémiu, iba masť na zadok, tiež na pranie žiadna aviváž, bielizeň sušená vonku, voňala slnkom a čerstvým vzduchom

michu_
28. dec 2021

nic. ked nieco- kokosovy olej

odysejka0099
28. dec 2021

Od narodenia krémujem Biodermou Atoderm créme alebo LRP Lipikar baume AP+m. Na tvár v zime používam Biodermu Cold Cream. Na umývanie momentálne používam Biodermu Atoderm sprchový olej alebo gel moussant.

zojanka
28. dec 2021

@effy777
Bioderma Atoderm, alebo LaRoche Posay radu Lipikar. Umyvaci gel pouzivam na zadok aj na kupanie (doteraz nechapem ako sa daju tie mastne kremy na zadok umyt iba pod cistou vodou). Telove mlieko pouzivam iba obcas, nie pravidelne. Plet ma krpec krasnu, aj doktorka vzdy chvali. Na zadok klasicka Rybilka Neo (nesmrdi), ziadne vlhcene obrusky.

effy777
autor
28. dec 2021

Ďakujem Vám všetkým 🙂 a čo sa týka plienok? Nechcem za to utrácať nekresťanské peniaze ale zdali sa mi ok tie Lupilu z Lidlu tak aj za takú radu budem vďačná 🙂

petamich
28. dec 2021

mne sa pacili Babylove z DMky tie sme pouzivali po narodeni a potom som presla na Baby Baby Soft a na noc Kolorky alebo Huggies nocne (v noci neprebalujem, len ked sa nahodou pokaka, lebo pri prebaleni sa zobudi a dve hodiny hore 😁) a preto pouzivam tieto nocne plienky

majlo1234
28. dec 2021

My skoro nic, teraz zvazujem nejaky cood cream v zime, lebo spava vonku v kociari aj tri hodiny a teochu mu omrzaju licka
@odysejka0099 prosim vas, ste spokojna s tym od biodermy? Lwbo je kopec znaciek na trhu, tak podla coho vybrat.

Co sa plienok tyka, tiez striedame DMkacke a Pampers premium, ale ani tie z Lidla mi neprisli zle.

zuzanka.zuzu
28. dec 2021

len vodu. doma do zásoby mám aviril púder do plienky keby náhodou lebo ten používame aj my (nie do plienky 😀 )

plienky moony ale nepochybujem že to sú najdrahšie (a najlepšie!) plienky na trhu takže tie asi nechceš

veve_ad
28. dec 2021

@effy777 pokial babo nema atopiu alebo iny kozny problem, ktory vyzaduje specialne maste, tak: Ziadna kozmetika, ziadne telove mlieka, ziadne sampony ani peny do kupela. Toto babatko urcite nepotrebuje. Voda nadovsetko. U nas prve mydlo resp. baby sprchac az po prvom roku. Za mna len Bepanthen na cervenu ritku, inak nic. Na zacervenane/suche miesta mimo plienkovej oblasti u nas vzdy pomohlo nastriekat trocha materskeho mlieka. Prasok na pranie sensitiv BEZ vone, avivaz ziadna. Pradlo susene leto/zima von na vzduchu.

yoxinka
28. dec 2021

@effy777
Pri najstaršom synovi a najmladšej dcére som do roka nepoužívala žiadnu kozmetiku, iba vodu, raz za týždeň-dva šampón (vlasaté deti). Prostredná dcérka mala takú atopickú epizódku, tam som používala telové mlieko (Bioderma atoderm) a nejaké krémiky odporúčené lekárkou. Prací gél Lovela, prípadne nejaké eko z DM pri všetkých deťoch, aviváž žiadnu. Plienky z DM pri všetkých deťoch. Na riťku krém od weledy proti zapareninám.

alanko20
28. dec 2021

Cista voda, detske mydlo na zadoček, rybia mast proti zapareninam, keď má bábo mliečnu chrastu, stačí detský olej, natrieť na chrastu, nechať vsiaknuť, potom jemne vyčesať