Ohrievač fliaš

fallenkaa
14. okt 2022

Ahojte baby som týždeň po sekcii mlieko zatiaľ žiadne , 2-3 kvapky

Oplatí sa kúpiť ohrievač fliaš? Mohol by Mi prosím niekto napísať ako to v praxi funguje? Či prevarate dojcensku vodu vopred vo väčšom množstve?

doriiis
14. okt 2022

Naco chces prevarat dojcensku vodu? Naliat,zamiesat,ohriat a hotovo

tanyan
14. okt 2022

Určite sa oplatí... Najlepšie taký, ktorý vie aj udržiavať teplotu.
Dojčenská sa nemusí prevárať, stačí zohriať.

terka224
14. okt 2022

@fallenkaa my používame takmer nonstop. Stále to mám nastavené na udržiavanie teploty, čaj mi udržiava celý deň teplý, v noci tam mám vodu na udrziavani a keď malý pýta mlieko tak voda je už ohriata. Pre nás super vec, máme Avent

patka06
14. okt 2022

Dojčenská voda sa neprevára.
Ohrievač som vôbec nepoužila, dcéra odmietala teplé mlieko, vypila jedine izbovej teploty.

veronika3110
14. okt 2022

ja síce kojím, ale kúpila som Beurer a je to super.. ohreje na požadovanú teplotu a potom tu teplotu udržuje aj celú noc.. takú, akú si ty nastavíš.. takže ked bude v noci treba, voda je ohriata, už len nasypeš UM a hotovo... stál asi 23€ nový...

fallenkaa
autor
14. okt 2022

@terka224 tiež pokukujem po Avent , ani ty neprevaras vodu? Len nalejes dojcensku ktorú ti zohreje na požadovanú teplotu?

terka224
14. okt 2022

@fallenkaa áno, dojčenskú vodu netreba prevarat🙂 keď nám náhodou dôjde dojčenská tak normalnu z vodovodu prevarím 🙂

00momo
14. okt 2022

Určite sa oplati. Ja mam inteligentnu ohrievacku na 2 fľaše.

nina7762
27. okt 2022

@fallenkaa ohrievačka je brutálny pomocník pri UM😊. Ja som prevarala aj drobčeka ( iba lucku, kde je napisane, že netreba prevarať som neprevarala) ale jasne,že si kazda matka spraví po svojom a niektore davali novorodencovi rovno z kohutika aj neprevarenú). Ale k veci, ohrievačka je super najmä v noci( keď mi mala pila každé 2 hodiny UM) som si nachystala na stolik 3 fľaše s prevarenou studenou vodou a jednu dala do ohrievačky s nastavenou teplotou aby bola voda nonstop zohriata a pripravená a len som nasypala UM a malá mi za minútu papala a spala ďalej🙂 robim to takto doteraz a to už má 21m.

mimi2019
7. nov 2022

Kupujeme vodu z DMky v tetra krabiciach a vyrobca uvadza netreba prevarat. Mame masinku do ktorej dolejes akukolvek vodu, sam ju vysterilizuje aj ochladi. Udrziava vodu v rovnakej teplote a stlacenim tlacitka rovno natecie v pozadovanej teplote do flasky. Zo zasobnika potom dosypes nadavkovane mlieko a pretrepes a papco je hotove. Babymoov

beata_k
7. nov 2022

@mimi2019 85€? 🤦🏼‍♀️

matkahelka
7. nov 2022

@beata_k co sa buchas po gebuli, je to super vecicka. moja svagrina to mala. na to, ako to setri cas stoji smiesne €.

matkahelka
7. nov 2022

@fallenkaa bud ohrievac flias alebo to, co ti tu pridala
@mimi2019 je to skvela vychytavka. pri babatkach je uspora casu neraz dolezita, takze ja som za vsetky vychytavky modernej techniky

anjelikdianka
7. nov 2022

@fallenkaa ja prevarím vodu v rýchlovarnej kanvici polovicu dám do termosky ktoeú som kúpila za 6 eur,druhú polovicu prevarenej vody nechám vyhladnuť a keď treba namiešať UM tak nalejem do flaše teplú vodu+studenú vodu+UM a mám to hotové za pár minut pre dvojičky.

beata_k
7. nov 2022

@matkahelka Ale prosim ta. Ohievac flias kupis za par eur a nie taku somarinu za 85.

mimi2019
7. nov 2022

@beata_k ja viem ze to nie je malo, ale kym by sme zohriali vodu v ohrievaci...ten rev🙏😏zobudi aj mrtveho. A je to pohodlne hlavne v noci, mlieko ma vzdy spravnu teplotu. Obavam sa, ze pri termoskach clovek nenamiesa spravnu teplotu a pri probiotikach v mlieku ich zabije. Zaroven som tu citala diskusiu, ze niektore babatka odmietaju zarobene mliecko, kedze su zvyknute ho mat teplejsie/chladnejsie-co sa s touto masinou nestane. Ano, platim si za pohodlie, som uz taka rozmaznana 😀

beata_k
7. nov 2022

@mimi2019 No, citam, ze v podstate nevies ako funguju ohrievace na flase. Tam vodu neohrievas. Tam mas pripravenu flasu s teplou vodou. Teplotu si zvolis. Supnes mlieko, pretrepes flasou a das dietatu. Ziaden rev sa nekona. Priprava trva asi 15 sekund. 😃

mimi2019
8. nov 2022

@beata_k moze byt, ze niektore typy tak funguju. Moja skusenost z nemocnice a s ohrievacom ktory sme dostali, to trvalo vecnost. A po cca 10 min sa to vyplo.Kedze krpata papa kazde 4 hodiny, voda bola uz studena a opat to trvalo vecnost kym sa ohriala 😏 a ten krik 🙈

nina7762
11. nov 2022

@mimi2019 ved to musis mat zapnute nonstop, kontrolka sa vypne ked je voda ohriata a znova sa sama zopne ked teplota poklesne a sama si to reguluje. Moja papala kazde 2hodiny prvy rok tak toto bola super pomoc.

mimi2019
12. nov 2022

@nina7762 nespochybnujem ze ohrievac za 15sekund zohreje 250ml mlieka, no logicky mi to nesedi tak ci tak.

nina7762
12. nov 2022

@mimi2019 neviem či sa chápeme 😁 ja mam v ohrievacke (ktora si temperuje vodu a drží ju stale nonstop na rovnakej teplote ) vždy flasu s prevarenou vodou, ktorú hneď použijem ked chce malá mlieko a ked dopapá vložím do ohrievacky druhú fľašu so studenou pripravenou vodou a použijem pri ďalšom papaní.

mimi2019
14. nov 2022

@nina7762 dakujem, rozsirila som si vedomosti a verim ze tato diskusia pomohla aj inym. Pri taktomto sposobe ohrevu by som ja volila sklenene flase a zaroven testovala vyslednu teplotu tekutiny a to prave pre fyzikalne veliciny.