Overal alebo nohavice a bunda zvlášť pre 2-ročné dieťa

karolina126
12. mar 2023

Ahojte, asi 2tyzdne sa snazim najst čosi pre dcerku na prechodné obdobie.. zatiaľ do “školky” (2x v tyzdni) nosí ešte zimný overal, ale pozerám či kupit kvalitný softshellový/do dažďa (z Lidlu priklad) alebo nohavice na traky s bundou zvlášť, to mi asi príde praktickejšie aj na chystanie obliekanie, takto čaká naobliekaná v overale nez sa ja oblečiem.. s čím ste u takýchto začínajúcich aktivistov boli spokojnejšie? Moc ďakujem 🙏🏼

angel993
12. mar 2023

@karolina126 ja som spokojnejšia s overalom, skôr oblečiem, vyzlečiem, ale každému vyhovuje niečo iné

pondelok01
12. mar 2023

@karolina126 my mame aj aj, ale overal mam radsej - lahsie sa oblieka, a nema hole krize,

letfenixa
12. mar 2023

@karolina126 Za mňa overal, ale kvalitný, nie lidl.

petamich
12. mar 2023

@letfenixa v zimnom Lidl overale chodil maly celu zimu, ani raz nepremokol a to sa valal v snehu, rovnako ako ma flisove bundy, softshellku atd., za mna ma Lidl velmi kvalitne detske oblecenie tohto typu a za priaznive ceny ale samozrejme kazdeho volba 🙂 softshellova bunda z Lidlu v akcii za 9€ nam sluzi rovnako dobre ako Unuo za 45€, takze teraz sa rovno pozeram po tej z Lidlu

petamich
12. mar 2023

autorka: mame aj aj, overal je super, ze mu nikdy nevylezu von krize, v bunde, ked sa stvera na preliezky, tak mu vylezie bunda aj mikina a ostavs v bodycku 🙂 ale je to o preferencii, bunda je zasa fajn, ze ju das dolu, ked zostane nahle teplo, s tym overalom je to kusok komplikovanejsie (okej dam mikinu dolu ale to uz sa jeduje, aktualne nema obliekanie rad)

simca06022011
12. mar 2023

No ja neviem, my sme.vzdy mali radšej dvojdielne veci. Prechodné do akoby mala zateplene nohavice a softshel bundu pod zadok. Zimné klasika oteplovaky a bunda. Je to iba o tom kto co uprednostní. A hlavne už je marec čiže určite žiadny zimný overal netreba :D

letfenixa
12. mar 2023

@petamich so zimnými bundami z Lidla pre syna nam dobre skúsenosti, ale softshell majú nejaký divný, keď sa ho dotknem, tak mi 'zdrsnie' pokožka, to sa mi robí z takých echt polyesterovych vecí.
Ja kupujem 95% synovho oblečenia z druhej ruky, takze ma tie ceny až tak nepalia. A softshell overal má IELM.

lucik194
12. mar 2023

urcite zvlast nohavice a vetrovka, v 2 rokoch deti zacinaju byt bez plienky, viec co je to vyzliect overal a rychlo cikat?

petamich
12. mar 2023

@letfenixa aj ja prave hladam z druhej ruky, lebo zas vyrastol a teda uz sa mi nechce za to davat kopu penazi 😅 ale hej pravdu mate, ze ten softshellovy material z lidla je trosku iny, u nas ziadna reakcia, tak som si to vlastne ani neuvedomila

karolina126
autor
12. mar 2023

Ďakujem všetkým!! Ano nohavice a bunda = holé kríže, to som sa bála, ale nohavice chcem rozhodne na traky tak vyššie cez chrbatik… moc si vážim vašich odpovedí a uplne ma osvietil fakt, ze od 17mes ma problem cikat do plienky, takže ten overal bude asi do školky (lebo tam jej davaju aj v 15st zimny overal aj ked maju na vyber) a na doma dvojdielne, aj keď gate na traky a buna to bude horsie ako overal, no nastastie nechodime von na viac ako 2,5hodiny, tak to pekne vždy vydrzi so suchou plienkou.. ako aj pyžamká vnoci keď chce cikat celé musime vyzliect (ešte ma overalove) a v školke preferuju ten zimny overal asi aj kvoli rychlemu obliekaniu no v tom čakat na chodbe kym všetky deti oblečú musí byť des.. ĎAKUJEM!! ✌🏽🙏🏼