Overal Tchibo

madalina
25. aug 2021

“Overal do dazda-tchibo. Prosím maminky,nemám skúsenosť,kt.je lepší a teplejší,ten softshellovy,alebo z reciklovaneho materiálu. Ja hľadám aj v bazariku,ale 110nie je v ponuke,kúpila by som aj nový,ale nevidela som je naživo,tak prosím o radu,kt.z tých dvoch je lepší.chcem to do škôlky,aby sa obliekol sám. Bundu do dažďa a tie nohavice na traky máme na doma a záhradu,ale do škôlky chcem overal,mám istotu,že to oblečie ”

ichbinich
25. aug 2021

Treba pozriet popis - material.
Ten softshellovy ma vnutri microfleece - je teda zatepleny. Ako vacsina softshellovych bund.
Ten druhy overal ma vnutri taft - teda nie je zatepleny. Ale lahko sa oblieka, lebo taft je hladky a "smyklavy" 😀

madalina
autor
25. aug 2021

@ichbinich dakujem za odpoved, zlozenie som pozerala, ale nebola som si ista, uz rozumiem preco vsetky softshellove su vypredane. my tu uz mam rano 6 stupnov, tak budem musiet vymysliet volaco funkcne, vcera sme boli v mikine a softsellovzch veciach a museli sme vytiahnut aj vestu a ciapku cez den. uff leto skoncilo

ichbinich
25. aug 2021

@madalina
Aj mne sa uz stalo, ze som nepozrela material presne a potom mi prislo ine, ako som chcela 😉 Lebo aj softhellove bundy byvaju v troch hrubkach - uz si davam pozor 😉
A mas pravdu, dnes rano na bicykli by sa mi hodili aj rukavice veru - a domov pojdem v kratkom tricku... 🙄

madalina
autor
25. aug 2021

@enoula asi by som ho skusila

madalina
autor
25. aug 2021

@ichbinich nemam rada toto obdobie, leto sme si moc neuzili a uz sa obliekame do 3 vrstiev. ale na bicykli by som to ja veru nedala, to obdivujem velmi, ja by som bola spotena a unavena hned rano a pracovat potom, uff lahoda somnou🙂

madalina
autor
25. aug 2021

@ichbinich ozaj a viem sa docitat niekde o tych softshelloch, aky je rozdiel, nechcem zatazovat nikoho , ale aj ja mam doma 3 rozdielne, ale veru vzdy hladam ten teplejsi variant. myslim ze zajo to ma rozdelene naich stranke

ichbinich
25. aug 2021

@madalina
Ja len pozeram, ci je napisane, ake to ma futro:
- microfleece je ten "klasicky" fleece - to je na prechodne obdobie
- potom je teddy fleece, to je take hunate - to je potom fakt zimna bunda
- a ked nie je nic vyslovene spomenute ako futro, tak je to vlastne iba ten horny material - iba ta "bundova latka", mam jednu z Tchibo a to nie je vobec podsite. Je to vlastne iba rub toho sofshellu. Ale nie je to neprijemne na dotyk, je lahka, mam ju rada. To je taka "letna" softshellka.

madalina
autor
25. aug 2021

@ichbinich ďakujem.vazim si . Tak som sa zasmiala,lebo u nás Teddy flis sme mali včera🤦 asi budeme musieť používať,ale od Tatier fúka ľadový vietor,tak asi preto.

ichbinich
25. aug 2021

@madalina
Tak, ked sa pocasie nepozrie do kalendara, tak aj rukavice v auguste vytahovat treba 😀

sofiella
26. aug 2021

Mozem sa aj ja pripnúť? Tiez zháňam overal do dazda, prvý krát niečo také zháňam a som zmätená lebo niekde sa píše overal, niekde kombinéza 🙈 aky je v tom rozdiel?
Nie je k tomu nič viac rozpísané a dúfam ze mi nepríde niečo hrubé do snehu. Píše len, že je neprmokavy.
Dakujem
Konkrétne kupujem tento https://www.next.co.uk/style/st910883/M58519#M5...

ichbinich
27. aug 2021

@sofiella
Tento je podsity s fleece a vraj dokonca breathable - - teda nie cisty igelit 😉
Pre mna je kombineza a overla vlastne to iste, neviem.
Treba davat pozor pri popise materialu a futra, co sa tam pise. Niekedy je v nadpise aj vyslovene, ci je to jesenne, alebo zimne, ale nie vzdy.

sofiella
28. aug 2021

@ichbinich 🙏dakujeeem