Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

terezita
30. jún 2014

@zikie střih je Ivy a u fm ho uz nemaj. Da se ale ulovit pres Net.

jitu22
30. jún 2014

@zikie je od oka, obkreslila jsem kalhoty a upravila. Ale ten z FM je Ivy. V podstatě jde jen o to střihnout PD delší a nařasit nebo naskládat a na ZD udělat příčné sámky (nebo záševky? já se v těch krejčovských pojmech nevyznám a nevím, jestli tohle jsou taky záševky nebo ne). Žádný spešl střih není nutný

a_lexa
30. jún 2014

@jitu22 Nádherné. Ty kalhoty ke kolenům jsem tu viděla už několikrát - co je to prosím za střih? Hlavně mi prosím nepiš že FM - páč jsem zrovna objednávala. 😉 A ta palikace soba je skvělá 😵

a_lexa
30. jún 2014

@jitu22 Hmm, tak kdybych si to zaktualiovala, tak bych se nemusela ptát 😉 😅

anastazieb
30. jún 2014

Také něco mého nového, konečně nějaké bagry 😉

zuzkasim
30. jún 2014

@kuna Ha ha rychlík, kapsář jsem dělala postupně 3 večery a došila v noci před odjezdem.
@jitu22 Krásná sada!
@koki_melo Moc pěkné plavky, ze mě by spadl ten spodek☹

jieff
30. jún 2014

uff, tak jsem to @koki_melo poslala! a nemuzu se dockat výsledku, zatim je to teda docela masakr koukam 😉
A
@anastazieb krásný trika! @jitu22 sobíci jsou nádherní, Vojta bude delat paradu! Dneska jsem toho hodne usila, jen takový prkotiny - trenky a tašky🙂

caramilla
30. jún 2014

@petkasv tak šátek dorazil, jdu platit fakturu 😀 A do Zoo jedeme s dětma, ale asi nebudeš mít čas tam vyrazit, viď? 😝

petkasv
30. jún 2014

@caramilla jdete zítra??? Já zítra razim na policii, to fakt nepůjde ☹

a_lexa
30. jún 2014

Tak já jdu na to holky 😀 😉 A když nic neuhodnu, tak jsem si alespoň osladila večer. 😅

bury
30. jún 2014

@a_lexa - joooo! 😀

alenf
30. jún 2014

@a_lexa juuuj aka pohodička:D

jemi
30. jún 2014

@koki_melo me to bude chvili trvat nez si na tabore najdu cas to projit. Jen mam dotaz muzu priradit treba jeden nick k vice fotkam a nejaky uplne vynechat? U nekterych nicku nemam tuseni a u nejakych si nevim vybrat 🙂

javyb
30. jún 2014

Holky, na oboulícu bude držet reflexní nažehlovačka?

koki_melo
30. jún 2014

@jemi to víš, že můžeš. Můžeš i jako @petkasv tipovat někoho, kdo vůbec fotku neposlal 😀.

koki_melo
30. jún 2014

SOUTĚŽ - DALŠÍ VÝSLEDKY DOPLNĚNY.
Máme favoritku 😉

jieff
1. júl 2014

@koki_melo jak dlouho?jen pockej az prijdou odpovedi od lepsich sledovacu detektivek🙂

jieff
1. júl 2014

@javyb bude

bury
1. júl 2014

@jieff - tssiii jooo! 11 bodů - jsi dobrá 😀

petkasv
1. júl 2014

@koki_melo tak to je mazec tak to jsem zvědavá na ty výsledky 😀 😀

katka82
1. júl 2014

@koki_melo aha tak já myslela že jedna fotka jedno jméno 😕 😀 😀

zuzkasim
1. júl 2014

Jsem myslela, že nejlepší skóre bude mít @petkasv, zatím měla nejlepší úspěch v poznávání sysliště🙂 Včera jsem nad obrázky v noci seděla a dala jsem dohromady asi 8 tipů, no, ještě, že poznám aspoň sama sebe 😉

crawler
1. júl 2014

@katka82 však jo, přesedni si😉 😀

crawler
1. júl 2014

@zuzkasim no já si byla jistá jen u sebe😀

katka82
1. júl 2014

@crawler no já jen že jemi píše o jednom nicku k více fotkám 😉

crawler
1. júl 2014

@katka82 😀to jo,ale je to 1nick=1fotka...být to ještě zamotanější, tak bych fakt měla jen 1bod=trefila bych sebe😀

petkasv
1. júl 2014

@zuzkasim to je právě ono 😀 protože víš kdo z čeho zhruba šije, a pak když se má někdo předvést a ušít něco co nebude od něho poznat, tak to je pešek 😀