Sú potrebné plienky newborn pre novorodenca?

veronique_1
6. máj 2013

Alebo mu môžem rovno kúpiť veľkosť 2? Obsahujú Newborn (2-5kg) niečo špeciálne, lebo sú drahšie ako veľkosť 2 (3-6kg)? Podľa ultrazvuku bude mať dieťa vyše 4kg a keby nahodou bolo menšie môžem mu newborn dokúpiť potom.

roxy
6. máj 2013

ahoj, ja ešte bábo len čakám a bude mať vraj tiež cez 4kilá. ja som to poriesila tak že som kupila len jeden balík tých najmenších (2-5kg) to si zoberiem aj do porodnice a potom už tie väčšie trochu aj do zásoby. podla mna tam okrem velkosti nie je žiadny rozdiel. a ani ten velkostný rozdiel nie je nejaký priepastný.

vevinaaa
6. máj 2013

Ahoj, ja som pri oboch detoch kupila od 3-6kg, mne sa tie 1, zdali male.. Podla mna naj tie vecsie

peta1510
6. máj 2013

No ja som mala aj newbornky,a to mali obaja moji chlapi 3750g pri narodeni.Oni su taki drobucki,ze aj tie male plienocky maju na cely chrbatik🙂 Nehovoriac o obvode stehienok🙂 Myslim,ze ked kupis jedno balenie,minimalne do porodnice,urcite neobanujes. 😉

77andrejka77
6. máj 2013

ahoj, náš malý mal 4,35kg keď sa narodil a používali sme hneď 2. 1 sme vobec nekupovali a dobre sme urobili, boli by male 🙂

sabiatko
6. máj 2013

Moj mal 3.97 kg a asi mesiac sme pouzivali Huggies Newborn s otvorom na pupok. Boli super, dvojky by mu boli velke.

snehovavlocka
6. máj 2013

ja som newborn este nikdy nekupovala,vzdy rovno dvojky,a boli celkom v pohode,ale najmladsiemu boli dvojky dost volne okolo noziciek (mal necele 3kila,ked sa narodil) a cikanie mu tadial niekedy pretekalo. takze som trosku lutovala,ze na tych par dni,kym kus podrastie,nemam mensie plienky. neviem,kam az siahaju jednotky na brusku,ale dvojky treba na brusku trochu "poskladat" kvoli pupceku (aby ho plienka neprekryvala). kazdopadne jednotky vyuzijes asi len prve 2 tyzdne, ak vobec....

1177
6. máj 2013

newborny maju v baleni 43 ks a teda su skladnejsie do porodnice, inak je to uplne jedno

zivika
6. máj 2013

pri prvom som riesila to iste, ako ty, maly mal mat podla utz 4kila...kupila som len 2ky...maly sa narodil 3540g a hned dalsi den isiel muz kupit 1tky a doniesol mi ich do porodnice 🙂 fakt sa mi tie 2ky zdali strasne velke, jednotky sedeli uplne super...kup si aspon jedny newbornky do porodnice...inak neviem, aku znacku ides kupit, ale pampers premium care praveze lacnejsie vyjdu 1tky, kedze cena na vsetky velkosti je rovnaka, ale cim vacsia velkost, tym menej plienok je v baleni...

mamina2208
6. máj 2013

mne bolo vtedy povedané ked som malú čakala že bude mať pod 3 kilá a aj mala 2850g a ked sme odchádzali z nemocky vážila 2680g takže ja som nexborn mala asi 3-4 balenia kým mala pribrala a potom som kupovala väčšie, ale ak ti povedali že bude bábo väčšie kúp zrovna tie väčšie inak v tom žiadny rozdiel neni.

sense
6. máj 2013

ak ma podla utz 4kg tak tie 2-5kg nekupuj, nasa mala 2.8kg, v nemocnici mali sice aj tie mensie aj tie vacsie ale tie vacsie nam boli ozaj velke ...popr. si kup jeden balicek taky a jeden taky na zaciatok ale kedze nam boli aj tak velke tak sme to riesili tak ze sme nakoniec boli kupit este jedny co boli urcene pre babatka od 1-4kg. tie nam boli dobre asi desat dni a ked prekrocila 3kg tak uz boli tesne....

jasminet
6. máj 2013

nas maly mal 4180g a asi mesiac mal newborn-ky... 😉

andrejka1974
6. máj 2013

zalezi ake bude babo, ultrazvuk troska klame mne pri malej povedali , ze bude mat 3600 gramov a nakoniec mala len 2890 gramov a tak sa nam tie najmensie zisli 🙂 🙂 🙂 🙂 ked tak si kup len jeden balicek a potom uvidis , my sme ich pouzivali dlho , my sme proste stihli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 drzime si liniu , teraz mame skoro 13 mesiacov a ledva mame 8 kg 🙂 🙂 🙂 🙂

hori
6. máj 2013

moje deti mali obe do 3,5 kg, ale teda aj newbornky im zo zaciatku boli velke - mali ich az do pol chrbta 🙂

kacena4
6. máj 2013

svagrina mala 4,5 kg deti a nikdy nepouzivala nowbornky 😀 😀 uvidis ked sa narodi, popr. ti ich do porodnice niekto dokupi a donesie ak bude babo mensie a co sa tyka avelkeho balika plienok do porodnice prepol ho na 1/2 noznickami alebo nozom a mas mensie balenie 🙂

wewe22
6. máj 2013

moje dievky mali vsetky do 4kg ale urcite im lepsie sedeli tie mensie a hlavne okolo noziciek a tiez aj koli pupceku este aj tie sme museli zalamovat

evening_star
6. máj 2013

To záleží aj od toho, aké veľké bábo budeš mať. Ja som mala 4-kilového valibuka, takže sme vynosili len to menšie balenie newborniek, čo som si doniesla z pôrodnice. Druhý balík som už mala dvojky. A potom sme prešli na látkové 🙂

zuzanockamt
6. máj 2013

ja som mala takmer 4kg dieta, takze newborn som brala len do porodnice a doma som mala nachystane tie 3-6 kg

ikke
6. máj 2013

newborn pampers maju taky cikaci indikator, co je dobre na zaciatku, kym zistis, co je to pocikana plienka (novorodenci cikaju tak po cajovych lyzickach, co sa mnozstva tyka 😀)
ale samozrejme prezit sa to da aj bez nich, nas mamy balili do latkovych stvorcov, ktore nemali indikator, a myslim, ze to nikomu z nas nijak zasadne neuskodilo 😀 😉
no a newborny su zvacsa aj lacnejsie co sa prepoctu na kus tyka, nez dvojky...

zuzanat
6. máj 2013

moji synovia vazili 3950g a 3330g a vyuzila som newborn pri oboch. ono sa to zda, ze "az" 4kila, ale tie plienky na nich aj tak velike.

alysea
6. máj 2013

mne osobne sa newborny páčili aj preto, že majú také otvorčeky na absorbčnej časti čo hlavne pri kakaní smolky bolo fajn 🙂 Ja ich plánujem určite do pôrodnice aj teraz, v balení nie je veľa kusov, to je za chvíľu fuč a potom uvidím, ak sa mi budú zdať malé vymením za väčšie, ale na tie prvé dni ich určite kúpim.

bluerose
6. máj 2013

Urcite ano, lebo po porode deticky obvykle schudnu, az potom zacnu priberat 🙂 Nepoznam osobne medzi kamoskami a v okoli mamicky, ktore by nezacinali s newbornami. A tiez mal jednej krpec vyse 4 kil po porode. My sme ich pouzivali asi 2 mesiace.

ema13
6. máj 2013

Ahoj, ja sa pridavam tiez k nazoru, ze aspon jeden balicek Newborn plienok bude dobry. Vyhodit ich nevyhodis a naozaj, tie babenka su niekedy mensie, ako povedia pri ultrazku a navyse, ako tu uz odznelo, co-to aj pochudnu v porodnici. Takze si urcite jeden balicek daj do tasky do porodnice...vsetko dobre. A.