Vankúš pre novorodenca

10. mar 2024

Ahojte, mám si zadovážiť vankúšik pre novorodenca proti preležaniu? Taký s tým otvorom v strede.Bolo mi povedané, že to je nutné mať, lebo malý bude mať zdeformovanú hlavu.Myslela som si, že stačí len polohovať a bude to v poriadku a teraz nad tým už pár dní rozmýšľam.Aké máte skúsenosti? Som prvorodička.

pribinak
10. mar 2024

Stačí polohovať.

luliu
10. mar 2024

Nemala som ani pri jednom a ani jeden nemá zdeformovanu hlavu. Stačí polohovať

andrea_82
10. mar 2024

Netreba, je to len ďalšia zbytočnosť

autor
10. mar 2024

Ďakujem Vám pekne, tiež som si myslela, že je to zbytočné a dotyčná len zle polohovala a teraz ma straší 🙃

lucia13022023
10. mar 2024

Skôr by som ti odporučila mat antirefluxny vankúš, ten sme my využili aj do 4/5 mesiacov. Ale nie je nutnosť to mat. Ja som tento vankúš co ty hovoríš nemala, ani som nevdela ze taky existuje, malého som polohovala a ma peknú hlavičku 🙂

autor
10. mar 2024

@lucia13022023 áno, o antirefluxnom som už počula, no tiež sú tam rôzne názory, možno keď malý bude mať reflux, tak by som si ho zadovážila.

zuzuliennka1
10. mar 2024

netreba ziaden, novorodenec ma spat na rovnej pevnej podlozke/matraci, bez zbytocnych vankusov, vankusikov a kadejakych ozdobnych blbosti.
staci len polohovat a ani sa nenazdas a bude sa ti tocit v postielke aj sam ;)

daniela2202
10. mar 2024

Nikdy nič také nebolo a deti boli v poriadku... čisté reklamné ťahy .... ja nerozumiem tým kočíkom pre "mimozemšťanov" ... to nevadí, že budú mať chrbticu v prdeli?

nikpa
10. mar 2024

Určite nie. Novorodenec žiadny vankúš nepotrebuje, má spat na rovnom. Jedine ze by mal reflux, tak vtedy špeciálny klinovy vankúš ale inak nie.

anavixy
10. mar 2024

Absolutne to nie je nutne. Vankus sa zdravym detom neodporuca, tym skutocne vacsinou staci polohovanie (polohovat pocas bdenia, nie v spanku!). Pokial by nestacilo a pediater by odporucil vankusik, za par dni ho mas doma.
Antirefluxny tiez nepotrebujes dopredu kupovat, ked bude mat dieta reflux, vypodlozis nohy postielky na tych par dni kym pride vankus. Nazory sa roznia, vankus vraj nema vplyv na reflux, ale asi kazdeho laka mat take dieta vo zvysenej polohe. 🙂

minesasubu
10. mar 2024

Ja som mala paperový vankušik a paperovu perinku od Evy Kiedronovej ziadne polohovanie nebolo nutné vďaka perinke , syn spal na chrbte celý čas

00momo
10. mar 2024

Môj má 2,5r a v živote nemal žiadny reflexný alebo proti preležanín a je tu hlávku má peknú bez preležanín a reflux sme tiež neriešili. A skúšala som mu dať detský vankúš nech ho zosmykne sa pod neho.

autor
10. mar 2024

Veľmi pekne ďakujem každej za názory a tipy 🙏🥰🙌

ropucha6
10. mar 2024

Nasa sice mala deformitu kvoli torticollis, ale ten vankus je fakt blbost. Ak nebude mat nejaku diagnozu, tak staci davat pozor na polohovanie.