Čo kúpiť na pohostenie pre kolegov?

mamickatt
3. mar 2023

Ahojte dievčatá, po piatich rokoch na materskej + rodičovskej dovolenke dávam z práce výpoveď. Chcem pre bývalých kolegov a kolegyne (mnohí počas mojej RD už odtiaľ odišli) priniesť nejaké pohostenie na rozlúčku. Vypekať určite nič nebudem, lebo pri deťoch nemám na to vôbec čas. Čo by ste mi poradili doniesť? Chcem priniesť kávu a nejaké suché koláčiky... čo ešte by som mohla kúpiť??

nyusika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taminka1986
3. mar 2023

@mamickatt ja som kupovala 2 cizkejky,dala urobit oblozene bagetky a vybavene. Samozrejme podla poctu osob

viky173
3. mar 2023

@nyusika a co je na tej otazke take strasne, ze hned musis ironizovat? slusne sa spytala...
su tu aj ovela stupidnejsie otazky ako napriklad minimalne 5krat za den nova tema s 10 fotkami ostateho tehotenskeho testu, pricom na kazdej je inak vytiahnuty kontrast alebo je ciernobiela bud s jednou alebo dvomi ciarkami a k tomu otazka ci je ten test pozitivny alebo negativny akoby k tym testom nebol pribalovy letak 🤦

viky173
3. mar 2023

a teda este aby som odpovedala k veci, nedavno odchadzala kolegyna a priniesla krabicu kupovanych zakuskov - taky mix a este male pagaciky

nyusika
3. mar 2023

@viky173 čo je na tej otázke divné ?
To vážne jedna dospelá žena nevie, čo ponúknuť ako pohostenie?

janai1
3. mar 2023

@mamickatt my v práci všetci milujeme minitky tak vždy keď niečo oslavujeme donesieme po pár kusov z každej príchute.
Alebo zelenina + hummus, nejaké chlebíčky, koláčiky (kúpené 😄)

viky173
3. mar 2023

@nyusika no tak chcela nejake tipy, co sa hodi zobrat do prace na rozlucku a co? stale lepsie jak sa pytat na test s 2 jasnymi ciarkami ci je to pozitivny alebo ci tam vidime 2 ciarky a podobne.. to mi uz fakt hlava neberie...

nyusika
3. mar 2023

@viky173 tak dostala aj do mňa tip 😁

To ja už skôr beriem tie testy, ako otázku "čím pohostiť '
Čo špeciálne čaká ? Okrem pagáče, zákusky, chlebíčky...keďže piecť nechce.

Jaaaj... ovocie, to asi nikomu nenapadne

h2
3. mar 2023

@mamickatt Ja mám v pondelok narodky, do práce sa chystám spraviť cestovinový šalát, ráno k tomu kúpim čerstvé bagety. Ale ja budem aj piecť koláč. Ináč sú u nás ešte obľúbené rôzne nátierky, k tomu tiež môžu byť tie bagety, nakrájané na kolieska a každý už si natrie sám. Prípadne k tomu nejaká klobása na kolieska, syry, zelenina...
Namiesto suchých koláčikov môžeš kúpiť jednu Marlenku a nakrájať na menšie kúsky.

maminka940
3. mar 2023

@mamickatt ja nosím ako pohostenie slané pagáče a zákusky .
Plus nealko
A to isté aj kolegovia
Niečo sladké niečo slané
Ale nie suché . Všetko krémové

ukulela
3. mar 2023

@mamickatt marlenku, alebo medovnik. Za mna najlepsie kupovane kolace. A lacnejsie ako zakusky z cukrarne. A nieco slane. Uz ci slane tycinky, alebo pagace, v pohode aj kupovane fornetti. Alebo nejaky salat, ci natierku do misky a nakrajat rozky, ci bagetu. My tak do roboty nosime.kolegovia nosia kupovane natierky z biily, ci kaufu... rodinnu, nivovu, syrovu, cesnakovu. Trocha soli a tatarky prezijeme 😁 K tomu chery paradajky na tanierik a vystarane....

janetinka27
3. mar 2023

@mamickatt ahoj, uz tu bola parkrat tato tema. Kolko je tych kolegov? Zjedia sa zakusky, pagaciky, chlebicky, mini hamburgery, syrove korbaciky, rozne listkove tycinky, pizza slimaky

ukulela
3. mar 2023

@h2 my sme asi kolegyne 😄😄😄

tykat
3. mar 2023

@mamickatt
Marlenky jednu svetlu, druhu tmavu, k tomu kavu, nejaky liker
Alebo
Hrozno - biele, modre, nejake syry, vlasske orechy - urob z toho misu. K tomu nejake lahke vinko.
Alebo
Kup miniveterniky pripadne strudle alebo na slano pagaciky.

nyusika
3. mar 2023

@tykat víno ? Do práce ?

tykat
3. mar 2023

@nyusika preco do prace? Ved sa nemusia lucit v pracovnom case na pracovisku? Pisala, ze viaceri odisli tak beriem ze sa stretnu niekde mimo.

mamelka
3. mar 2023

Ja som bola tento štvrtok v praxis podať výpoveď a spravila som babám šišky(milujú sladke) bez kysnutia, pre dve šéfky som extra zabalila, k tomu som zmixovala jahody, Mascarpone, šéfkam dama po fľaše vína, slovenské nite syr a hotovo.

mikadooo
3. mar 2023

@mamickatt u nás teraz odchádzali dvaja kolegovia. Jedna doniesla napečenú bábovku, druhý kúpený punčák zo supermarketu. Za mňa tá káva+suché koláčiky sú úplne v pohode...

panelacikova
3. mar 2023

@mamickatt neviem, koľko tých kolegov máš, ale ak nie priveľa, tak sa dajú kúpiť také guličky - marlenky, tuším v balení ich je len 10 alebo 12 a stojí to v akcii okolo 3.79, ale sú fantastické... alebo teda normálne celú marlenku či podobný koláč a nakrájať... niektoré kolegyne nosia domáce koláče, ktoré napečú, iné prinesú niečo zo záhrady (napríklad na jeseň sme mali kopy jabĺk a každý si vzal, koľko mu srdce ráčilo, lebo 2 alebo 3 majú záhrady a veľa jabĺk), niektorí nosia slané a k tomu 2-3 džúsy či minerálky. no rôzne. závisí hlavne od ich chutí a množstvo od toho, koľko ich je. počítala by som cca 2 kúsky (ak koláčikov) na 1 osobu. tiež obložené chlebíčky môžu byť fajn, dajú sa aj objednať v mnohých mestách. možností máš kopu 🙂

betulinka1
3. mar 2023

@mamickatt 5 rokov si nebola v praci. Myslim, ze uz by som nic neriesila na tvojom mieste.

panelacikova
3. mar 2023

@betulinka1 jaj no toto máš pravdu, toto som ja úplne prehliadla a súhlasím s tebou, pokiaľ bola autorka sústavne doma, že sa nevrátila povedzme na nejaký ten mesiac-dva, tak súhlas, nie je potrebné ich ničím hostiť.

nyusika
3. mar 2023

@betulinka1 tiež dobrý postreh
Ja som to nejak prehliadla.
Pokiaľ nebola s kolegami v stálom kontakte, môže z toho vzniknúť dosť trápna situácia.

jasminet
3. mar 2023

@betulinka1 presne toto napadlo mne.
vsak si sa lucila pri odchode na prvu matersku, teraz tam uz robia ludia co ta v zivote nevideli, nepoculi o teba. uz budes len s personalistkou komunikovat par krat a hotovo...
@mamickatt

andreakotesova
3. mar 2023

Tiez som po 5tich rokoch na MD a RD dala výpoveď a nikomu som nič nenosia. Stretla som sa akurát so šéfkou personálneho, ked som bola podpísať výpoveď.

mamickatt
autor
3. mar 2023

Dievčatá, ďakujem za tipy, kúpim aj marlenku, pozriem tie marlenkové guličky, a nejaké pagáčiky.... Viete čo, aj som rozmýšľala, že by som možno nič nedoniesla, ale predsa len zostalo tam zopár kolegýň, s ktorými som si rozumela a nechcem odísť iba tak, že podpíšem výpoveď a dovi... Ale zase nebudem doma vypekať a robiť šaláty, to som robievala kedysi, keď som bola s tými ľuďmi každý deň.

Som rada, že sú tu aj žienky, ktoré sú ochotné poradiť a dať nejaký tip....myslím, že ten koment s jednorožcom tu vôbec nemusel byť....keď niekto považuje otázku za trápnu, tak nech na ňu nereaguje.

gabika0825
3. mar 2023

@mamickatt Neviem či po 5 rokoch sa ten kolektív u vás moc nezmenil, že či sa ti oplatí nosiť pohostenie pre ľudí ktorí ani nevedia kto si 😀 to bolo zo srandy. Každopádne, ja som napríklad na narodeniny doniesla pizza slimáky a kúpila som trubičky ako sladké, zopár kupovaných lineckych, colu a džús na stol a bolo vybavené. Nič viac som neriesila

mamickatt
autor
3. mar 2023

@gabika0825 jasné, že keby sa ten kolektív zmenil tak veľmi, že by tam zostala len jedna úradníčka a všetci kolegovia by boli úplne noví, tak by som tam nedoniesla vôbec nič 😁

mamickatt
autor
3. mar 2023

@mamelka vy sa už definitívne sťahujete na Slovensko? Už budete bývať vo vašom krásnom domčeku?

marcellka32
3. mar 2023

Nič, veď si bola 5 rokov bez ich kontaktu...

nikdenikto
4. mar 2023

Ja by som po 5 rokoch asi neniesla, aj keď su tam ešte kolegyne niektoré. Možno by som ich pozvala na kávu.