Nočné budenie a vstávanie do práce

1st_time_mum
3. sep 2013

Ahojte maminy,

chcem sa spytat, ci su tu take, ktore ste museli nastupit do prace skor ako po skonceni 3 rocnej MD. Mna to caka v januari, nechcem ale fin.situacia nedovoli inak. O syna sa bude starat babka. Zaujima ma ale, ci su tu aj take, ktorym drobci este neprespia celu noc. Ten nas ma od toho teda este pekne daleko 🙂 Takze, ako zvladate vstavanie 3-4 krat pocas noci a potom pracovny den??

Dakujem

sissy27
3. sep 2013

@1st_time_mum ja som nastúpila do práce po pol roku, dcéra mala 5 mesiacov, na nočné... takže nie ako som vydržala 3-4krát za noc vstať, ale ako som vydržala celú noc makať a potom celý deň fungovať s dieťaťom a domácnosťou 😅 dá sa, neboj sa...

janka2501
3. sep 2013

ahoj, ja som v praci ovela skor ako ty, moja mala 2 mesiace ked som isla do prace, a stale riesime nocne budenie malej , lebo je to kazde 2 hodiny...rano vstava o 5.30h, a vecer ide spinkat o 18.30h..neda sa jej to zmenit, lebo potom je uz zla od unavy a nezaspi,takze sme na tom uzasne nevyspato 🙂 a este asi aj dlho budeme 😉

kristina39
3. sep 2013

ahoj ja sice do prace nejdem ale aj tak ti napisem...momentalne vstavam v noci k mojmu 10mes kolko krat aj 15 krat za noc niekedy aj viac hlavne rano...este mam aj starsieho ten ma 2r a malinku v brusku...ja mam domaci pracovny cas 6-21...vsak to poznas navarit upratat deti zabavit do obchodu atd..cas pre seba mam tak cca30 min za den 🙂a da sa to v pohode 🙂 ale neviem aku mas pracu ci viac narocnu na psychiku alebo fyzicky..ale urcite si najdes svoj system ktory bude vyhovovat vsetkym...vsetko sa da ale len z mierou 🙂 drz sa a pevne verim ze to zvladnes..

eeffka
3. sep 2013

@1st_time_mum z prstom v nose... neviem co budes robit az ti dieta nieze sa bude budit ale ked bude mat horucky, bude vracat, budes mu davat obklady a rano budes musiet klusat do roboty.
mam dve deti a doma som bola "az" rok.

m.i.r.i
3. sep 2013

ja som zacala pracovat ked mal maly 2 mesiace...este sa budieval asi do 5 mesiacov v noci..potom uz lepsie..ale ja som k nemu vstavala vzdy..a je to tak aj doteraz..aj ked ma 3.5r..chodi do skolky, ale zase caste choroby, budi sa vtedy aj kazdu hodinu, som stale pri nom, neprespata noc a na druhy den fungujem v praci...da sa to..ale zaberak to je

cmulinko
3. sep 2013

@1st_time_mum ja som nastupovala do prace zakazdym,ked deti mali 6 mesiacov a moja pracovna doba je od 16.30 do 00.30. kazdy den a nikdy sa to nemeni....cize ked som prisla domov uz bola prakticky noc...po 8 hodinovej sichte na nohach som sa musela budit k detom aj viac krat- som doma sama a nemala som nikdy pomoc,lebo moj manzel pracuje len nocne smeny a prakticky som nikdy nemala sancu na to,aby sa so mnou niekto vystriedal a vstaval ku detom...hlavne dcera bola expertka na uplne znicenie svojej matky a vstavala som k nej aj 5-7 krat....rano o 7 som mala budicek...starsie deti do skoly a skolky.prakticky uz 6 rokov spim max 5 hodin denne.da sa zviknut aj na noz v chrbte ako sa vravi 😅

eliska07
3. sep 2013

Ja som išla do práce, keď malý nemal ešte dva roky. Teraz má 4 roky a cca. 4-5 mesiacov a stále mi žiaľ noc neprespí... Takže pekne krásne k nemu stále vstávam. Nechcem, aby vstával manžel, pretože ten vstáva do práce už o 4:15, tak nech sa vyspí. Dá sa to, ale je to vyčerpávajúce. Síce je to od troch rokov len raz za noc, resp. nadránom, ale aj tak to unaví.

simca06022011
3. sep 2013

Nie je to med lizat, ale da sa to zvladnut, nejako... mne mala vzdy spavala ale posledne cca 3 mesiace ju neviem dostat do postele vecer, v noci spi kadejako, nad ranom sa viac kruti ako spi a rano ju nie a nie zobudit... cize je to staly boj. Aj to co som bola zvyknuta, ze v klude urbim ked vecer nacas zaspi je teraz uplny sen, pretoze s nou musim zaspavat a bojovat do 9tej alebo dlhsie a vacsinou uz rovno spime.. rano ked chcem ist o pol 8mej z domu, tak to mozem snivat... ledva ju vytiahnem z postele... ked tak s krikom 🙂)) a to ma 2,5 roka... DO PRACE CHODIM ODDYCHOVAT :P mam ju psychicky narocnu dost a aj tak som z domacich veci ovela viac unavena 🙂)

maruska123
3. sep 2013

ja sa pridávam, šla som do práce po roku na materskej, malá sa v noci budievala aj 10 x a kedže chodila do jaslí často mávala sople kašle teploty takže ešte aj to sme stále v noci riešili a ráno som vstávala 5.15

jul11
3. sep 2013

Ja som isla do prace,ked mala mala 9mesiacov a stale som kojila/kojim. Manzel od narodenia spava v obyvacke,lebo je velmi citlivy na hluk a aj najmesie pohnutie malej ho budi.Takze vstavam k nej ja. Uz je to lepsie ma 15mesiacov,vacsinou sa budi len 1x za noc,ale spavat chodi okolo 21.Ale ked som nastupila,bolo to castejsie a aj sme sa viac kojili,ale zvladli sme to.Ale ked je velmi zle,ze vymysla,tak pride na chvilu manzel a sa prestriedame,cast noci spi on,cast ja. Nastastie to nebyva casto,iba sem tam,ked bolia zubky.

danielatn
3. sep 2013

@1st_time_mum Ahojcek, ja som nastupila do prace, ked mal maly 7 mesiacov. V noci som vstavala niekolkokrat kojit. A kedze mal maly reflux, po kazdom kojeni ma cakalo 30-40 min. nosenie na rukach. Potom pocas prac.doby som odbiehala kojit, kedze maly odmietal pit z flasku (original balenie je original balenie 🙂). Ked sme presli z kojenia na vecerne kasicky, prespal obcas aj celu noc. Teraz ma skoro 4 roky a na "stare kolena" sa z neho stal nocny turista. Ma svoju izbicku. Kedysi v nej prespal v pohode aj celu noc. Teraz ma pride skontrolovat aj 3-4 krat za noc a to si obcas so sebou donesie celu svoju vybavu (svetielko, hracku, vodicku) a nasackuje sa k nam do postele. Muz ma to stastie, ze sa len rano cuduje, ze maly spi s nami a o jeho nocnych potulkach nema ani potuchy. No a ja v praci fungujem - musim. Zvyknes si. A po case to uz ani nebudes riesit, lebo ti to pride ako nieco normalne. Tak vela sily 🙂

1st_time_mum
autor
3. sep 2013

Dakujem vam maminy, verim ze to zvladneme, ved nie som ocividne z daleka jedina 🙂)

tykat
4. sep 2013

Na všetko sa dá zvyknúť, začala som pracovať keď mala dcéra pol roka. Ja pred dieťaťom spachtoš najväčší, keď som nespala aspoň 8 hodín v kuse bola som nepoužiteľná. A potom v noci x-krát hore, zuby, bruško, horúčky, choroby, soplíky, alebo sa len chcela hrať napr. o tretej ráno a cez deň fungovačka v práci. Niekedy som zaspávala už v buse z práce a to na mňa čakala ešte doma šichta. Ale čo už doba bola ťažká, nechcela som prísť o robotu. Zo začiatku to bol masaker ale keď začala v roku chodiť do jaslí tak sa to už dalo. Musela aj ona ráno vstávať, mali tam režim dňa, začala spávať s jedným prebudením na pitie. A to som s ňou bola pravidelne nejaké 3-4 dni v týždni aj sama. Tak som niekedy len počítala hodiny kým došiel muž domov zo služobky. Zvládneš, neboj, veď ak by si nezvládala odísť z práce môžeš kedykoľvek, ale poviem Ti že niekedy som si v práci oddýchla viac ako doma 😀

katie555
4. sep 2013

ja som nastupila po 9tich mesiacoch, mala v podstate sa budila raz, lenze ja pracujem skoro rano (stiedame sa pri malej) tak odchadzam z domu o 3tej - tak odsavat sa mi uz nedalo dali sme UM. po 2 tyzdnoch spala cele noci .Teraz sem tam sa zobudi v noci (mozno 1na noc v tyzdni) tak k nej vstava tatinko, predsalen ja musim vstavat 2.30 rano aby som aspon 6 hodin neprerusovaneho spanku mala