Práca na 12-hodinové zmeny a život rodiny

jozeffezoj
1. okt 2023

Ahojte.
Manželka pracuje na 12h m zmeny, čiže denna nocna.
Viem že veľa ľudí pracuje v polícii, u hasičov, SBS a iné povolania, zaujíma ma ako to beriete.
Keď sme nemali dieťa m, boli sme mladí a neriešili to.
Časom sa vám život mení amm, príde dieťa, deti, problémy, kadečo a veci ktoré dovtedy zatazov neboli už sú.

Ako zvládate taky život?
Pracuje vaša žena, muž na 12h?
Ako pozeráte na to ze susedia sú po 16.00 spolu, že majú spoločné víkendy a vy polovičku ktorá pre rodinné dobro pracuje týmto systémom.
Že nemáte normálny celý víkend atď?
Je to tiež len o tom ze práca je dobre olatena tak to trpíte alebo vám to je jedno alebo nie je a chceli by ste to zmeniť, aby ste boli viac a normálnej sie spolu?
Je pre rodinu ťažšie ak tak pracuje žena? Alebo muž?
Alebo nebodaj ste na 12ckach obaja?
Vďaka

medda_beda
2. okt 2023

@jozeffezoj My sme 8smičkári teraz už aj cez víkendy a nemáme ani nedeľu na rodinu.Keď sme mali víkend 12stky tak sme mali viac voľna a dalo sa to.
Ja ťa úplne chápem aj celú tvoju frustráciu.Čo na to povedať.
Prorodinná doba.

jozeffezoj
autor
3. okt 2023

@vevapeto nevravím ze sú. Píšem o väčšom čase strávenom spolu a nikto ma nepresvedčí ze to tak nie je.
Áno, človek co ma 12h ma.viac času cez týždeň na vybavovanie veci a tak ale proste je to tak ze rodina spolu je menej.

vevapeto
3. okt 2023

@jozeffezoj tak vieš, všetko ma svoje pre a proti. Nám takto fungovanie vyhovuje.

yoxinka
3. okt 2023

Kamoši sú hasič a lekárka. Majú dve deti (školák, škôlkar). Majú bežne 12hod aj 24hod služby obaja. Pri deťoch sa striedajú, občas pomôže babka. Mali aj obdobie, že si dali občas spolu službu, aby sa aspoň v robote videli a porozprávali. Oni sú také povahy, ktoré to dajú, ale viem si predstaviť, že to môže vážne narušiť chod rodiny aj vzťahu.

luccija
3. okt 2023

@jozeffezoj pri rodine to musí byť obmedzujúce.Ked som nemala dieťa bola to najlepšia pracovná doba a prejst na 8 h bol pre mňa šok.Ano, pri smennosti máš len jeden víkend z mesiaca úplne voľný my sme si smeny upravovali s kolegyňami podľa seba.Vela x mi bolo ľúto, že sobota večer a idem do práce, ale dni voľna cez týždeň mi to vynahradili.
Myslím, s

luccija
3. okt 2023

Že je ľahšie, keď pracuje na smeny muž.Ako mate veľké deti?píšeš, že žena tak pracuje pre dobro rodiny tak asi ma dôvod🙂
@jozeffezoj áno, toho času, keď druhý pracuje klasicky je menej, ale veď tiez môžete byť o 16 h spolu iba, keď má dennú tak nie...