Prečo je tak nemožné si nájsť dobrú prácu?

lucikaklasika
24. apr 2024

mám niekoľkoročné skúsenosti (ale v zahraničí), VŠ vzdelanie prvého stupňa.... a predsa mám obrovský problém si nájsť prácu.
Keď aplikujem na prácu ako predavačka do obchodu alebo len tak do výroby, tak sa neozývajú, alebo mi už aj bolo povedané, že bohužial som prekvalifikovana a skor uprednostia niekoho s nižším vzdelaním.

Keď aplikujem na vyššie postavené pozície, tak niektorí si ani nepozrú žiadosť (to je to, čo vidíš na profesii, akonáhle firma videla vašu žiadosť alebo nevidela). Niektoré firmy si pozrú žiadosť, ale vôbec sa neozvú, nechápem prečo?! Alebo proste pošlú email, že si na pohovor vybrali iného kandidáta - čo už vôbec nechápem, akože prečo?! Načo som teda študovala? Načo sú mi tie niekoľkoročné skúsenosti? Alebo, čo sa im nepáči? Čo by ešte chceli? Ja už vôbec neviem, čo si mám myslieť. Chápem, že si z viacerých kandidátov vyberú len jedného a nemusím to byť ja, ale keď ma ani na pohovor nepozvú, tak už neviem.....

Áno, mala som už zo dva tri pohovory, ale nič z toho nebolo pre mňa. Jeden pohovor bol o tom, že mám aktívne predávať cez telefón = studené volania, na dalšom pohovore vysvitlo, že potrebujú skôr servisného technika ako zákaznícku podporu, a tretí pohovor bol super aj tu prácu som veľmi chcela, ale uprednostnili kandidáta, ktorý lepšie prezentoval svoje zručnosti - a to len preto, lebo som už niekoľko rokov nepracovala s excelom. Excel je niečo, čo proste nedržím v hlave keď s tým nerobím, je to niečo čo sa naučíš praxou a spomenieš si na tie všelijaké formuly, ale inak som mala skvelé prednosti na tú prácu (môj názor teda)

lucikaklasika
autor
24. apr 2024

@kukuk29 dakujem pozriem

babulkomale
24. apr 2024

@lucikaklasika
Keď aplikujem na vyššie postavené....
Keď aplikujem na prácu ako predavačka...

lucikaklasika
autor
24. apr 2024

dakujem za názory a príspevky. Ja idem ďalej hľadať

tilly
24. apr 2024

Dnes a zajtra sú v Bratislave profesia days. Idem akurát odtiaľ. Síce som čakala, že tam budú aj nejaké agentúry, ale pár zamestnávateľov tam bolo, aj som nechala dva životopisy, čo som teda ani nečakala, že budem potrebovať. Nič som od toho neočakávala, takže som celkom milo prekvapená.
A bolo aj pomerne dosť ponúk zo zahraničia.
Ja zatiaľ len uvažujem o zmene práce, takže netlačím na pílu a uvidím, čo bude.

luccija
24. apr 2024

@lucikaklasika v zahraničí si kde pracovala?koľko si hľadáš prácu?teraz, keď každý druhý človek má VS a jazyk tak je to ťažšie.Poslala by som životopis do personálnych agentúr...a vyskúšala ponuky v Ba

marcellka32
24. apr 2024

@tilly ja tiež asi skočím zajtra pozrieť

tilly
24. apr 2024

@marcellka32 jasné, ved za to nic nedáš.
Tu vieš získať vstupenku. https://www.profesiadays.sk/registracia/?utm_id...

bublinka1426
24. apr 2024

@lucikaklasika s tou prekvalifikaciou som mala problem aj ja. zial a pritom som chcela len zmenu. ale s VS som sa tam proste nehodila. nedali ani sancu, nic. smutne.

denkabemommy
24. apr 2024

@lucikaklasika
@bublinka1426
Baby, keď sa chcete uchádzať o miesto, kde treba nižšie vzdelanie, tak tam proste VŠ neuvádzate 🙃, taká rada do budúcna

bublinka1426
24. apr 2024

@denkabemommy asi mas pravdu. mne to len uskodilo.

sevrin
24. apr 2024

@lucikaklasika keď už máš skúsenosti, tak sa musíš vedieť predať, aby si mohla rovno na tímlídra. Ale tak samozrejme, pár smien pri páse budeš musieť absolvovať len kvôli tomu, aby si sa oboznámila s výrobnými procesmi. Aj v Tescu si každý menežér prešiel pokladňou.

julia_romeo
24. apr 2024

@elia112 ale netrep prosim ta hlavne. vacsina zamestnavatelov na SK nie je statnych ale sukromnikov a tam nie je ani len povinnost robit vyber, mozu si zamestnat koho chcu. Skus sa zamysliet nad tym, co za nezmysel si napisala..

dadis
24. apr 2024

@julia_romeo Aj u nas sa zamestava po znamosti. Ale len z cistej zufalosti firiem, ak odporucis noveho zamestnanca, mozes ziskat refferal proviziu. Mne sa uz zadarilo takto si privyrobit 2000 eur 😅. Toto stare "po znamosti" funguje mozno tak v Snine ci Trebisove. j

denithestrange1993
24. apr 2024

@lucikaklasika moj nazor? Je to aj o stasti,aj o tom ako sa vies predat/ako si ludsky sadnes s tym kto robi pohovor . Ono to dost nastve ked ta niekde nezoberu,lebo si nasli ineho vhodnejsieho kandidata,ale treba ist dalej. Ja som po skole sla na pohovor na poziciu kde vecne hladali niekoho (roky som videla na profesii tuto poziciu opakovane). Nakoniec ma zobrali a vydrzala som tam 3 roky do md. Len sa nevzdavaj a stale reaguj na pracovne ponuky,skus aj susedne mesto/odlahlejsiu lokalitu.

elia112
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucikaklasika
autor
26. apr 2024

@sevrin ano, samozrejme, ze si aj taky novy tim lider musi skusit aj tu zakladnu poziciu (obzvlast, ak ide napriklad z oblasti obchodu do automobilky) aby sam vedel o com je ta praca na linke, alebo za pokladnou a podobne. Ale je rozdiel odpracovat si par dni alebo aj dva tyzdne na linke/pokladni v ramci svojho rozvoja ako TL, a je rozdiel zacinat od nuly zas niekde....

zuzulka558
26. apr 2024

Ja som teraz v situácii nečakane oznam ze prevádzka zavretá, ako ma poznajú ze viem makať atď za pár hodín som si mohla vybrať z 3 prác ze treba takú co sa nebojí ani zašpiniť, práve som sa rozhodla čas mam zas taky istý aby som dala do škôlky a zo škôlky a to nemám VŠ a plat nad 800,, prispôsobili mi lebo vedia ze je spolah, no bála som sa toho co prežívaš ty,, myslím si ze niektoré pozície sú už len cez známosti a môžeš byť šikovná ako chces

dadis
26. apr 2024

@zuzulka558 Inak vies, ze tvoj koment je nezrozumitelny? Znie pozitivne, ale vobec nerozumiem, co si chcela napisat 🙈

sevrin
26. apr 2024

@lucikaklasika nuž, to už je na tebe, ty si potrebuješ hľadať robotu.

zuzulka558
26. apr 2024

@dadis ze som mala včera depky co ďalej kam robota, hneď sa nasli 3 roboty co prišli za mnu samé,ani som to nečakala,, to isté som chcela jej napísať co mne všetko chodilo po rozume a nakoniec je to inak,,, no dobre miesta co sa týka VŠ musíš mat dobru známosť, v tejto dobe sa nepozerá na školu stačí známosť ,to vidím baba co prepadala na ZŠ rodicia podplacali, stredná to isté, VŠ ma v CZ radšej kde ju nepoznajú, ma na starosť rodinnú prevádzku a nezvláda to ale ma VŠ,, o tom aké je to niekedy na hovno ty vystuduješ máš prax a není záujem,,, moja povaha je nevzdávať sa ale profesia stránka tu som nepozerala nikdy to mi pripadá také mimo

dancingqueen321
29. apr 2024

@lucikaklasika na henkel by som teda ja osobne ani nepozerala…