Tehotná sestrička - oblečenie v práci

29. sep 2023

Dobry den prajem. Som tehotna v 25tt, pracujem ako sestricka v nemocnici na oddeleni. Doteraz sme mohli nosit co chceme, nikto to neriesil ale dnes prisla kontrola a nove usmernenie, ze mame nosit predpisove uniformy. Tricka som si vybavila, s tym som okej, ale zakazali nam nosit leginy ci teplaky, musia byt len rifle. Lenze! Mna rifle neskutocne tlacia a boli ma v nich brucho, tak isto aj tie tehotenske su mi neprijemne a rastie mi takym stylom, ze to by som si musela zaobstaravat rifle kazdy tyzden nove. Este sa popytam buduci tyzden vrchnej, ci ako tehotna nemam vynimku, pretoze roky predtym ked som robila v xxx firmach mali vzdy tehotne vynimky na leginy. Mate s tym prosim niektore skusenost? Lebo naozaj si neviem predstavit robit v rifliach tazke 12tky ked mam v nich bolesti... Dakujem krasne za odpovede a prosim urazlive komentare si nechajte - kazdemu nieco ine vyhovuje a nie som plačko, akurat naozaj som v praci vacsinu casu a je fyzicky uz sama o sebe narocna.

mikitilik29
29. sep 2023

Véd si kúp také tehotenské rifle vo farbe ako požadujú oni

anjelicek26
29. sep 2023

Tehotenske rifle, ja som len v 14.tyzdni ale v praci vela sedim, bez toho by to neslo...

autor
29. sep 2023

praveze som skusala tehotenske rifle nosit ale tak isto mi su dost neprijemne, neviem ci som mala zly typ ale aj tak🫤

haley7897
29. sep 2023

Nemal by zamestnávateľ zabezpečiť pracovné odevy ak ich požaduje? A teda aj z ohľadom na tvoj stav. Ci som z inej galaxie? 🙄

anjelicek26
29. sep 2023

Asi zly typ... ja nosim mamalicious a su velmi nizko vykrojene, vyslovene uplne pod bruskom, pohodlnne... https://www.mamalicious.com/de-de/product/20017... tieto mam najradsej

mamina7070
29. sep 2023

rifle su pre zdravotnu sestru nepohodlne urcite sa popytaj vrchnej

autor
29. sep 2023

@haley7897 zabezpecuje.. rifle aj vrchne tricka nam dali lenze tehotenske zevraj nemaju a tie klasicke ma tlacia 🤦🏻‍♀️

brnacik
29. sep 2023

Keby si vyskúšala legíny, čo vyzerajú ako rifle? Obrázok prikladám len ako ilustračný 🙂

haley7897
29. sep 2023

No tak sú povinní zabezpečiť ti tehotenské.

ja_mama
29. sep 2023

Mna napriklad tiez tlacia tie teho rifle a neda sa mi v nich cely den sediet za pc, preto nosim leginy aj do prace aj ked viem ze to nie je uplne top dress code...ja by som teda poziadala nech ti zaobstaraju nejake ine pracovne nohavice, ktore budu vyhovovat aj tebe aj veducej, ak nedovolia leginy, ved to je povinnost zamestnavatela zaobstarat pracovny odev pokiap ho mate predpisany.

h2
29. sep 2023

Sestričky majú rifle, ako súčasť predpisovej uniformy??? Obleč si, čo ti je pohodlné. Kontrola už bola, tak tak skoro zase nepríde.

autor
29. sep 2023

@ja_mama presne.. este skusim prezistit, ci aspon ja nebudem mat vynimku, lebo fakt v xxx firmach aj statnych aj sukromnych mali tehotne vynimku.. a ked si zabezpecim sama budem vyzadovat preplatit sumu lebo oni si urcili co mam nosit tak preco mam ja za to platit dost penazi

autor
29. sep 2023

@h2 nejde az tak o kontrolu ale vrchna si to bude kontrolovat ktora je tu kazdy den .. akurat vikendy a nocne mozem nosit v podstate cokolvek

ms1411
29. sep 2023

Ahoj, skús písomne požiadať o výnimku, aby si mohla nosiť legíny. Odôvodni to aj tým, že ti zamestnávateľ nevie zabezpečiť tehotenské rifle.

stanulienkat
29. sep 2023

@brnacik ale im nejde o rifle. To je len akoby riflovy material, inak je to klasicka bavlna, ani to nie je hrube ako klasicke rifle.

Autorka-skus si vybavit vynimku, zlebo si kup bedrove biele nohavice a na to dlhsiu bluzu. Inak biele leginy su desne. Ja by som vseobecne zakazala leginy, nielen v praci. Malokto si to moze dovolit nosit. Mal by to byt len sportovy odev.

simca06022011
29. sep 2023

tehotenske rifle, a hladaj si take, co maju bavlneny pas. Nie riflovy. Natahovaci a prisposobia sa, mala som fakt len jedny. Inak som nepocula o noseni rifiel v zdravotnictve...

h2
29. sep 2023

Tak to tej vrchnej vysvetli, mohla by mať pre tvoj stav pochopenie.

autor
29. sep 2023

kokegyne mi vravia aby som sa na nich vykaslala a nosila si co chcem, ze predsa uz tu budem len nejake 2 mesiace a predsa kvoli tak kratkej dobe mam kupovat speci rifle? a mne jedny nestacia kedze tu som casto a lahko sa zaspinim.

reanda
29. sep 2023

nerobila by som v ziadnej praci, kde by som musela nosit rifle 🙂
moc to riesis, urob tak, ako ti radia kolegyne..

kamagma
29. sep 2023

Rifle v nemocnici? To kde?

sisaka
29. sep 2023

Zdravotné sestry majú predpísané rifle ako uniformu? To je úroveň! 🙄

stanulienkat
29. sep 2023

@reanda
@kamagma urcite to nebudu rifle. To si len ona tak pomenovala.

autor
29. sep 2023

tie nemocnicne nohavice ale to je to iste , tak isto ma tlacia 🤷🏻‍♀️ mozu byt aj rifle len nesmu byt prave leginy ci teplaky.

elmivelmi
29. sep 2023

vybav si nejaku vynimku,to je co za drzost a dufam ked vam nariaduju co musite nosit vam aj oblecenie kupia a aj operu.Ak nie trvaj na tom ze si kupis za svoje peniaze co ty uznas za vhodne.Plus si tehotna a musi byt daka vynimka.A ked nie tak chod na pn.Ach toto je hrozne

mamamasama
29. sep 2023

Úplne ti rozumiem,čo sa týka tehotenských riflí. Legíny boli najpohodlnejšie. Do tehotenských mi nenarástlo bruško ani v 9 mesiaci. Stále to padalo a na stehnách tlačilo. Určite by som nosila legíny aj naďalej. Si tehotná, tak by si mohla mať výnimku.

autor
29. sep 2023

@mamamasama
@elmivelmi
no ved prave ze mne tie leginy teraz vyhovuju najviac :/ a to som pred tehotenstvom nonstop rifle a leginy max na doma. cize preto som nahnevana.. a nechcem robit problemy ale naozaj to je praca kde sa dost nachodim,nabeham a som tu casto

lucia851
29. sep 2023

To som ešte nevidela aby sestričky museli mat rifle

nevenka
29. sep 2023

Ja Ta uplne chapem, to je hrozne. Ja som nizka a mam brutal siroke boky, mne vsetko bolo uzke a ked by mi to bolo cez boky, tak obrie inde. To by som nemohla nosit.

januska12323
29. sep 2023

Môžeš prídať fotku? Neviem si predstaviť rifle alebo legíny, tepláky na sestričke v nemocnici.

autor
29. sep 2023

@januska12323 pridavat fotku nebudem, ale bezne tu nosia sestricky aj doktorky biele skinny jeans, tak isto aj leginy viacere. Mas dlhsiu bluzku a k tomu leginy ci rifle. Lebo uz tu su vacsinou mlade baby a tie neznasaju siroke nohavice