Výpoveď a rodičovský

8. jan 2024

Idem sa opýtať,som na rodičovskej do mája, sťahujeme sa kvôli manželovej práci,ak dám teraz výpoveď v mojej práci,tak ma úrade práce sa môžem zaevidovať až po skončení rodicaku, budem mať nárok na podporu? Ďakujem za informácie

zalka
8. jan 2024

A dôvod prečo chceš teraz dať výpoved? Ved sa presťahuj a rieš pred koncom rodičáku skončenie PP na pôvodnom bydlisku.
Co ak otehotnieš, a nebudeš už zamestnaná lebo si hrrr ..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. jan 2024

@zalka nepýtam sa na moje otehotnenie ale na to že ak dám výpoveď či sa môžem zaevidovať na úrade práce po skončení rodicaku,či budem mať nárok na podporu.. nepýtam si rady ďakujem
Nie som hrrr,pýtam sa aby som bola korektná voči zamestnávateľovi,aby si stihol za mňa náhradu..

veronikaszabova
9. jan 2024

Do 2r po skonceni PP mas narok na podporu - ak splnas podmienky jej poberania

Btw tiez by som este nedavala vypoved

ikonica
9. jan 2024

Nahradu tak ci tak zohnat musel, ved je predpoklad, ze na rodicaku budes do 3 rokov dietata... Tiez by som ukoncenie pomeru riesila az ku koncu RD ..

Asi si nepochopila Zalku. Myslela tym pripadne dalsie tehotenstvo a pripadny narok na dalsiu MD, retazovu matersku... Mohlo by ti to skomplikovat situaciu... skutocne by som neriesila teraz vystup... Takyto postup by som nepovazovala za nekorektny voci zamestnavatelovi... Jedine, ze ste sa vopred dohodli na skorsom navrate z RD...

natalienka12
9. jan 2024

Autorka: mozes aj teraz, rodicivsky prispevok prepiste na manzela. Narok na podporu mat budes, dokonca ju mozes mat aj maximalnu.

autor
9. jan 2024

Tak myslíte,že je lepšie sa dohodnúť so zamestnávateľom,že sa sťahujem a výpoveď by som dala po skončení rodičovského,a opýtať sa či môžem mať po rodičovskom 2 dní dovolenku a potom dať výpoveď? Budem mať lepšiu podporu?
Ale viem , že starú dovolenku som si vyčerpala pred materskou a ostatné som mala vyplatené, takže otázka je či to budem môcť tak spraviť alebo vôbec neviem ako postupovať z čoho sa vlastne počíta ťa podpora..

ikonica
9. jan 2024

Aj pocas md ti vznika narok na dovolenku, tak predpokladam, ze ti este cosi ostalo...

eva233
9. jan 2024

Pokojne mi napíš správu všetko ti vysvetlím ako to bude pre teba najvýhodnejšie. 😉