13-ročná jazva krváca. Čo s tým?

adka89bb
3. mar 2024

Ahojte žienky, keď som bola pred pôrodom, par dni v pôrodnici a bábika mi v brušku klesla tak sa mi urobili strie pod bruškom. Po sekcii na vizite mi chválili šitie, a veru naozaj, pekne.... Avšak problém bol v tom, že jednu stranu šitia som mala cez strihu....
V mojom prípade to nebol klasický pásik ako mam inde po bruchu, ale veľký kráter 2x4cm možno kúsok viac. Ale jazva sa mi celkovo zahojila, na kozi pekne, na jazve kúsok pomalšie, ale bezproblémovo....až na to ze cez striu mam jazvy stichov...
Roky išli, áno dobre som napísala, roky, a tieto jazvy raz za čas bolo treba čistiť od akoby zaschnutej bielej chrasty (z hnisu? 🤷‍♀️)
Moja bábika už má 13 rokov a akurát sa mi stalo ze ta jazva (nie po reze ale po sítí v mieste strie) sa mi otvorila, je krvavá.
Stretol sa s tým už niekto ze po tak dlhom čase niečo takéto nastalo? Nejaká rada čím ošetrovať? Komu to ísť ukázať? Na kožné nemá význam čakať polroka....

tanyan
4. mar 2024

Na kožné nemusíš čakať pol roka...
Objednaj sa do Rooseveltky na polikliniku. Tam dávajú termíny pomerne rýchlo. Ja som sa väčšinou zastavila osobne na niektorej z tých ambulancií, vysvetlila sestričke o čo ide a podľa situácie mi buď povedala, aby som počkala, kým vybavia objednaných alebo mi dala termín najneskôr do týždňa.